Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. Gyermek mellett pro ellene...

2. Gyermek mellett pro ellene kontra ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Párommal szoba került a második gyermek !

Pro és kontra érveket /érzéseket szeretnek hallani tőletek őszintén bármilyen terén, anyagi érzelmi … stb !

Megbantatok esetleg ?(aki vállalta azt vagy aki nem az azt ?) Mivel az oldal anonim így tényleg szeretném ha őszintén és kendőzetlenül irnatok!

A döntést mi meg nem hoztuk meg , viszont számomra fontos hogy más anyukákat is meghallgassak hátha esetleg mondtok olyan fontos tényezőt ami az én eszembe nem jut !


Nagyon szépen köszönöm ha megosztjatok az erzeseiteket ezzel kapcsolatban !



2022. márc. 21. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
2x annyi pénz és meló az egész
2022. márc. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 NTBS ***** válasza:
87%
Nem lesz egyedül a gyerek, fejlődik a szociális készsége. Több munka és energia másik oldalon.
2022. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Nekem egy gyerekem van és nem vágyom többre. Imádom a fiamat , de úgy érzem nem lenne türelmem egy másodikhoz. Imádom a munkám, nem szeretnék kiesni belőle. A fiammal nagyon szerencsések voltunk. Amikor kicsi volt sosem volt sírós, hasfájós, nagyon ritkán kellett éjszakáznom, mindig nagyon jól aludt. Félnék, hogy nem lennénk megint ilyen szerencsések.
2022. márc. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Pro: akarsz második gyereket. Kontra: nem akarsz.
2022. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

"2. Gyermek mellett pro ellene kontra ?"

Ha ezt a kérdést értelmesnek tartottad a kiírásakor, akkor ez már eleve kontra...

Vagy gondoltad, olyan korlátoltak vagyunk, hogy nem ismerjük a pro és kontra jelentését?

2022. márc. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ős !


Köszi az észrevételt és azt hogy azt gondolod hogy ledegradallak titeket !

Bocsánat ha számodra a kérdésem “érdekes, nem megfelelő”…. Stb


Esetleg tudsz válaszolni a kérdésre is vagy csak bele kötni jöttél ide ?


Érdekelne a véleményed , ha van persze a témával kapcsolatban !

Ha nincs véleményed akkor viszont ne is kotekedj!


Többieknek nagyon köszönöm a választ !

2022. márc. 21. 15:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha már listázni kell, régen rossz..

Addig ne vállalj, vagy egyáltalán ne vállalj amíg felmerül a pro meg kontra, ahelyett, hogy szimplán mindennél jobban vágysz rá.

2022. márc. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Két babával nehezebb az élet, több munka és több kiadás pénz. Jó oldala a 2 babának, hogy együtt felnőnek és lesz 1 tesója, akire számithatsz rosszban és jóban is. Idősebb korban a 2 gyereknek meg kell osztoznia a játékokon, sok mindent. felnőttként, meg az idős szülék elvesztésekor, el kell felezni az örökölt dolgokat.
2022. márc. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 2 gyerekem van, de 8 év korkülönbséggel. Én személy szerint a kis korkülönbséget nem bírtam volna, egyáltalán nem bántam meg, hogy így lett.
2022. márc. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem, hogy sokak szerint miért bűn átgondolni ezt a dolgot, hiszen nagyon nagy felelősség, és sokszor kevés a "mindennél jobban vágysz rá" érzés, ha nincs biztos anyagi és érzelmi háttér! Én ilyesmiket vennék számításba:

- anyagilag belefér-e

- milyen a párkacsolat/házasság

- számíthat-e az anyuka segítségre, mert főleg kis korkülönbséggel biztos lesz rá szükség

- van-e mindkét szülőben vágy egy újabb gyermek iránt, mert az kevés, hogy jót tesz majd a kistestvér a nagyobb szocializációjának

- mennyire bírja az anya a munkahelyi munkából való kimaradást

stb...

2022. márc. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!