Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti depresszió,...

Terhesség alatti depresszió, állandó rosszul letek.?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nem tudom hogy valakinek van-e ilyenben tapasztalata, de érdeklődnék.

15 hetes terhes a párom, 2 hónapig minden rendben volt. Azóta teljesen megvaltozott, állandó rossz kedv, állítása szerint depressziós, és olyan is elhagyta már a száját, hogy bárcsak ne lenne terhes.


Ez most kezdődött 1 honapja.


Nem tervezett baba volt, eleinte nem szerettük volna megtartani, utána hosszas gondolkozás után, mégis úgy döntöttünk, hogy meg tartjuk.


Annyit segítek a páromnak, amennyit csak tudok, ha szüksége van rám ott vagyok neki, és támogatom.


Azt mondja attól fél, hogy már semmi sem lesz a regi, hogy elhízott, és hogy nem akarja már a gyereket.


Fogalmam sincs mit tudnék tenni, már olyan rossz lett a kapcsolatunk, hogy alig beszélünk, illetve a legtöbbször már külön töltjük a napokat. Szeretem őt, de fogalmam sincs, hogy mit tegyek.


Teljesen magába van fordulva.. És nem hagyja, hogy bárki segítsen neki..

Azt mondogatja, hogy már lesz egy gyerek és minden tönkre fog menni, és semmi sem lesz jó.. Tanácstalan vagyok.


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. márc. 27. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván van aki éppen a hormonok miatt rosszabb lelki állapotba került.Talán meg depis is lesz.

Ettől függetlenül az hogy depis egyszerűen eredhet abból is hogy ő valóban megbánta hogy megtartottátok,bár ha 1 hónapja depressziós talán lett volna időtök elrendezni az abortuszt, lehet nem tudom mennyi időt vesz igénybe a procedúra mire valaki mehet.

Attól függetlenül hogy ti megbeszeltétek hogy megtartjatok, ettől ő meg láthatóan nem várja.Ha ilyen marad neveld fel egyedül a gyereket vagy adjátok örökbe,mert tonkrevagja anyaként az életét

2022. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Először nem szerettük volna megtartani, utánna mégis úgy döntöttünk. Akkor közölte másodjára , hogy mégsem szeretné a gyereket, amikor már nem volt opció az abortusz.


Volt pár ilyen beszélgetés is, hogy nem tudná megölni a saját gyerekét, de azt se akarja, hogy legyen.. Én elfogadtam a picit és mindent megteszek, amit csak tudok.

2022. márc. 27. 23:16
 3/13 anonim ***** válasza:

Beszéljétek át a kétségeit, nyilván minden megváltozik, de ettől még nem lesz minden rossz. Ha hízik oda tud figyelni, hogy kevesebbet egyen, sok zöldséget, halat húst, hogy ne sok menjen fel, illetve biztosítsd, hogy ettől ugyanúgy tetszik, és el fog múlni, felesleges ezen stresszelni.

Ha meg nem sikerül megnyugtatni, és kilendíteni ebből, akkor keressetek pszichológust.

2022. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Már semmi sem lehet jó"


Miért ne lehetne az? Minden az lesz szivem.


"Nem lesz itt lesz egy gyerek semmi sem lesz jó"


De miért gondolod így? :(


"mert én azt mondtam hogy soha nem lesz már jó itt lesz egy gyerek aki mindent elront."


Azota nem keresem, hagyok neki egy kis időt, de aggódok érte..



Ez volt az utolsó beszélgetésünk. Nem szeretne pszichológushoz menni, "nem bolond". Pedig Mindenki támogatja öt, semmi oka nincs panaszra de teljesen magába van zarkozva. :/

2022. márc. 27. 23:36
 5/13 anonim ***** válasza:
Pont így voltam mint a párod. Nekem a pszichológus és az idő segített, bár még mindig vannak kétségeim, de egyre kevesebb. Most tíz hónapos a baba, a férjem szintén nagyon sokat segít. Egyre jobb és könnyebb, de tény hogy tudok még mélyponton lenni. Tervezek visszamenni pszichológushoz.
2022. márc. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Ez nem beszélgetés, ha te így akarsz segíteni, akkor veled is csak többen vagytok. Meg kellene kérdezni, hogy mitől fél, miből gondolja, hogy semmi sem lesz jó, mint ront el, egy gyerek mellett rengetegen tanulnak, járnak szórakozni, akár dolgoznak, nyilván nem az elején, de nem kell 3 évig otthon maradnia bezárva.
2022. márc. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezeken is túl vagyunk már.


Nehezen tudja kifejezni az érzelmeit, sajnos.



És a kérdéseidre a válasz annyiból tevődik össze, hogy a gyerek a baja. Akármit kérdeztem, sokra nem jutottunk vele. Mindenre csak a gyerek a válasz.

2022. márc. 28. 00:39
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Jó, hát ez akkor kb. patthelyzet. Sem Rád, sem a családra nem hallgat, pszichológushoz meg nem képes elmenni. Ez nem egy olyan dolog, hogy x hét múlva elvetetné már a gyereket. Ha arra érett volt, hogy összefeküdjetek, akkor arra is érettnek kell lenni, hogy egy kemény elhatározást hozzon (jelen esetben az abortusz témát) .

Szülje meg a gyereket, adja oda neked, és menjen, élje akkor az életét. Problem resolved.

Amúgy meg azzal, hogy körbenyalod a seggét (már bocsánat) nem lesz jobb.

Az a gyerek a Tiéd is.

2022. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem rá kell venni, hogy pszichológushoz forduljon. Én teljesen normálisnak tartom magam, tervezett babánk érkezik, mégis úgy elhatalmasodott rajtam a pánik egy időben, hogy úgy döntöttem felkeresek egy szakembert. Már két beszélgetés után jobb volt, csak mert közölte, hogy nem vagyok egyedül. Mármint tudom, hogy fizikailag nem vagyok egyedül, de valahogy kívülről az a társadalom elvárása, hogy gyerek, boldogság, repkedni kell a föld felett, összeszedni a kelengyét vígan, átrendezni a fél lakást, stb. Én meg halálra voltam rémülve. Hiába mondta anyukám és a barátnőim is, hogy olykor piszkosul nehéz és ne érezzem magam rosszul, ha rajtam is elhatalmasodnak néha a kétségek, nem jött át. Kellett egy idegen, aki elmondta, hogy valójában 1% kb. az, akinek a várandóssága alatt sosem volt mélypontja, vagy kétsége, hogy valóban kell-e neki az a baba, jó anya lesz-e, tudja-e hozzá módosítani az életvitelét, stb. És ha már ilyen kérdések megfordulnak az ember fejében, akkor nyilván jön a lelkiismeret-furdalás is, mert mégis hogyan juthat ilyen az eszembe!? Tönkreteszem szegény még megsem született gyerekemet, átverem a férjemet, a környezetemet, nem is akarom én ezt az egészet. Majd szépen lassan belecsavarodik az ember a saját káros gondolataiba. Nagyon tudatosnak kell lenni, hogy ez ne így történjen és időben leállítani magát az embernek.

Pszichológushoz, életvezetési tanácsadóhoz jár nagyon sok felsővezető egészséges, erős egyén is. Mindenki kimerül olykor lélekben. Ezt kellene tudatosítani benne. Nem hülye attól, hogy segítséget kér, sőt... szerintem ez erős jellemre vall! Úgyhogy én ezt erősíteném benne. Látható, hogy te nem fogod tudni egyedül megoldani, benne pedig tombolnak a hormonok és alapból egy nem várt babáról is beszélünk, úgyhogy mindenképpen ráférne pár beszélgetés szakemberrel. Nincs veszteni valója. Hogy mi lesz a végkifejlet, azt nem igen lehet megjósolni, de kívánom, hogy csak ennyi legyen a gond.

Aki meg azt javasolja, hogy ne legyen a társa egy nőnek ilyen helyzetben támasza, az nem tudom melyik bolygón él és milyen kellemetlen kapcsolata van. Szerintem becsülendő, ha valaki próbál megoldást találni a párja problémájára és nem azonnal elhajtja az első jelentősebb nehézségnél.

2022. márc. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

#9

Persze, hogy becsülendő, ha kitart mellette. De mindketten arra döntöttek, hogy megtartják, az apa próbál rajta segíteni, de nem hagyja. Ebben az esetben az apa is tönkre fog menni, pedig várja a babát. Nem minden csak a nőről szól, az apákkal ki foglalkozik?

Neki is rossz látni és átélni, hogy a nő nem akarja a gyermekét megszülni...


Én a Föld nevű bolygón élek és a kapcsolatomat sem mondanám kellemetlennek. Várandós vagyok,nekem is voltak/ vannak problémáim, de eszem ágában sem lenne, hogy ne fogadjam el a férjem segítségét. Amikor a kezét nyújtja, megfogom, nem pedig ellököm magamtól...

2022. márc. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!