Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális a depresszió...

Mennyire normális a depresszió, levertség érzése terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Nagyon vártuk a babát, ezért most olyan bűntudatom van, hogy nem tudok boldog lenni a terhesség alatt. Állandóan rosszkedvű és levert vagyok, nem érdekel semmi, közömbös vagyok minden iránt. Májusra vagyok kiírva, de addig csak a feladatokat és a problémákat látom. A munkahelyem stresszes, február végéig tervezek dolgozni, de sokszor úgy érzem nem fogom bírni addig. Másrészt nem akarom cserben hagyni a kollégáimat, és a pénz se jön rosszul. A másik fő probléma, hogy házvásárlásban és felújításban vagyunk benne, ami egyre csak csúszik és csúszik, most úgy néz ki vagy 9 hónapos terhesen, vagy egy újszülöttel kell majd költözködnünk egy nagyjából kész házba.


Estére olyan fáradt vagyok, hogy semmihez nincs kedvem, a párommal is sokszor indulatosabb vagyok, mint kellene. Régen tele voltam lendülettel, most ez egyszerűen elfogyott. Sokszor napokig eszembe se jut, hogy terhes vagyok, nem vagyok különösebben izgatott sem. Milyen anya lesz így belőlem? Lehet a hormonok játszanak velem? Kérlek segítsetek, mit lehet ilyenkor tenni? Elmúlnak ezek az érzések?



2022. jan. 4. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem normális, en is levertebb vagyok mostanában. 25 hetes vagyok, tervezett, vágyott baba, de erőtlen vagyok es nincs kedvem semmihez.
2022. jan. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

20 hetes vagyok és szintén, bár igyekszem a pozitívumokat nézni az életben tudatosan.

Én azt szoktam mostanában mondani, hogy pont olyan a hangulatom, mint amikor már tudom, hogy másnap megfog jönni, csak azóta sem jött meg... :D Nincs kedvem senkihez és semmihez, baromi gyorsan el is fáradok mindentől. Kedvenc helyem a kanapé!

Viszont én azt mondom, hogy mikor máskor legyen az ember önző, ha nem most!? :) Pontosan azt csinálom, amihez nekem kedvem van, ha ez valakinek nem tetszik, az tehet egy szívességet... :D

Nekem szerencsém van. Az elején a munkám miatt én is nagyon stresszeltem, majdnem elbőgtem magam, amikor bejelentettem, hogy terhes vagyok, annyira nem akartam őket otthagyni, cserben hagyni. Nagyon szeretem a munkámat és igen, bennem van, hogy mit kell feladnom valami egyelőre ismeretlen dolog miatt és lesz-e még ilyen jó helyem... A mai napig van néha egy-egy mondat, ami meghat, illetve lelkifurkát okoz, de alapvetően ők is támogatnak, hogy milyen szép időszak ez nekem és dejó lesz, stb. Valahogy mostmár kezd átalakulni bennem, hogy a legfontosabb a babám és nem igazán érdekel mi lesz a munkámmal, karrieremmel. Örülök, hogy ez szép lassan megérik bennem. :)

2022. jan. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Aki itt lepontozgat az mit erez amugy?

Vagy szégyennek számít hogy más nem rózsaszín felhők között érzi magát mert várandós? Ahelyett hogy par jo szot kapnanak ezek a kismamak es anyukák rugjatok csak belejuk nyugodtan.

Lehet lepontozni.

2022. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!