Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi depresszió vagy...

Terhességi depresszió vagy valami más?

Figyelt kérdés

Én egy 21 éves, 10.-ik hétben járó kismama vagyok.

Amikor kiderült hogy kisbabánk lesz azonnal eljöttem dolgozni mert a munkám elég nehéz hogy én tudjam végezni ilyen áldott állapotban. Nem is ezzel van a baj hanem azzal hogy egy hónapja vagyok itthon táppénzen és kezdem magam elég furán érezni. Amikor a párommal együtt vagyok akkor jó minden, nem vagyok szomorú viszont ahogy elmegy munkába egyből jönnek elő a rossz gondolatok, lelkiismeret-furdalás, szorongás félelem stb.. szinte egész nap sírok csak, amikor látom őt újra minden rendben van. Körülöttem mindenki dolgozik én viszont olyan haszontalannak érzem magam, ebből kifolyólag azt akarom dolgozni amit a párom például. És szomorú vagyok ha ő dolgozni megy én meg nem mehetek.

Ez depresszió vagy az első trimeszter miatti hormonváltozások miatt alakult ki szerintetek

Valami gyógynövény kapszulát vagy teát lehet kapni ami enyhíti ezeket a tüneteket vagy inkább menjek szakemberhez



2021. aug. 16. 13:57
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
44%
Depresszió
2021. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem depresszió csak szimplán magányos vagy. Fiatal vagy még...bőven barátnőzni, bulizni kéne még és most egy olyan helyzetbe csöppentél, hogy senki sem ér rá akkor, amikor te, mert mindenki dolgozik és éli az életét. Próbálj programokat keresni magadnak, szülés felkészítőre járni, más kismsmákkal találkozni, beszélgetni. Nem akarlak elkeseríteni de a baba születése után is hasonlóan fogod érezni magad csak akkor nem lesz már lehetőséged akkor és azt csinálni amit szeretnél. Most még használd ki. Kitartást.
2021. aug. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is kb. a 8-12. hétig szörnyű kedvem volt, lehet, hogy a hormonok. Próbálj találni valamit, ami fel tud tölteni, amit most is tudsz csinálni, hátha kirángat ebből az állapotból.

Én dolgoztam, de így is folyton bőgni tudtam volna, úgyhogy nem biztos, hogy csak a tehetetlenség idézi elő. Annyira biztosan nem állítanám, hogy depresszió, mint az első.

2021. aug. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
81%
Egyedül vagy, nem tudod elfoglalni magadat. Ha úgy érzed haszontalan vagy amiért nem dolgozol csinálj más hasznos dolgot. Ha esetleg nem vagy jó nyelvekből, vagy újat akarsz tanulni simán csinálhatod, így amikor elég idős lesz a kicsi máris jobb helyzetből mehetsz vissza dolgozni
2021. aug. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor nem olyan nagy a baj? Nem vagyok 100% depressziós?

Én mindig is nagyon ragaszkodtam a páromhoz de ez most jóval erősebb érzés. Nem bírom elviselni ha elmegy dolgozni például, ami nem feltétlen jó.

Az a helyzet hogy nyilván jó lenne magam lefoglalni de semmihez nincs erőm meg kedvem se ilyenkor.

2021. aug. 16. 14:34
 6/49 anonim ***** válasza:
84%

Csak egyedül vagy és nem vagy hozzászokva.Ezt hívják magánynak..

Ha annyira nehéz a munka,hogy tényleg nem tudod már 10 hetesen sem végezni (..mit csinálsz,követ pakolsz? :D) akkor keress valami elfoglaltságot.

Terhes vagy,nem beteg.Nyugodtan kimozdulhatsz úgy mint eddig.

2021. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Hat én egy kórházban dolgozok ápolóként.

Nem mertem bevállalni a 12 órás talpalást meg emelgetést:(

Én csinálnék szívesen meg jobban elmenne a nap csak ilyenkor jön elő az hogy milyen jó lenne a párommal menni de ő nincs itt, jön a szomorúság és annyi a kedvemnek:(

2021. aug. 16. 14:46
 8/49 anonim ***** válasza:
45%

Szakadj már le róla az égre,majd haza jön.Felnőtt nő vagy,foglald el magad.Keress mondjuk valami könnyebb ideiglenes melót.🙄

Megértelek,de utálom ha valaki ennyire elhagyja magát és mindenre depressziót kiállt.


Vagy lépj be kismama csoportokba,biztos vannak veled egykorúak akikkel el tudsz lenni.

Legyen valami hobbid.Pl készíts akkor a párodnak valamit mindig mire vissza jön.Rajzot,verset,gyöngyfűzött cuccokat,varrj valamit,mit tudom én amilyen esetleges művészet érdekelt valaha is.

..vagy rakj rendet,és főzz.Valami csak van amit csinálhatsz a siránkozás helyett,csak dolgozni megy nem a hadseregbe.

Én is 21 voltam amikor született tavaly a fiam,de azért én tudtam mit kezdeni magammal,és cseppet sem szeretem kevésbé a párom.Csak ez ilyen..eh.

Remélem azért a baba dolgait meg fogod tudni oldani.🤔

2021. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó nem siránkozom, örülj neki hogy a te terhességed során minden olyan könnyen ment és nem volt szükséged jobban a párodra mert megvagy nélküle is:)

De az nem azt jelenti hogy mindenki abba a cipőbe jár amibe te.

2021. aug. 16. 14:56
 10/49 anonim ***** válasza:
62%

Nem volt rá jobban szükségem? Csak nem vagyok ilyen magatehetetlen.


2x voltam kórházban mert vészes hányás miatt kiszáradtam.Pajzsmirigy alulműködésem lett,folyamatosan jártam be vérvételre,mert ingadozott a TSH-m és mindig más dózisban volt jó a 3 gyógyszer amit szednem kellett.

Egyszer véreztem a 19.héten majdnem elvesztettük a kicsit,megint egy hetet bent feküdtem.Én végig dolgoztam ameddig a 32.heti vizsgálaton nem közölték,hogy baj van és azonnal fekvés van.

Koraszültem,császároztak,ráadásul a 33.héten nem volt több a fiam 1890 grammnál,hetekig nem akart helyre jönni a vércukra. Egyedül lehettem bent a kórházban 3 hétig,mert korona alatt nem jöhetett be csak a szülésre,telefont nem vihetsz be koraszülött osztályra.3 óránként jártam be ellátni a fiamat.Vért vettem (ahány nővér annyi szokás,valamelyik megcsinálta legalább ezt..),pelenkáztam (bár kiderült,hogy fordítva adtam rá..),vérnyomást mértem,rengeteg dolgot csináltam.Majd vissza mentem,hogy anyatejet adjak le neki és jó esetben pihenhettem egy órát mire megint menni kellett.


Hidd el,hogy szükségem volt rá,és ha épp nem dolgozott örültem is,hogy ott van.Már,ha ott lehetett.


De mindenkinek meg van a maga dolga.Ha te terhes vagy és nem dolgozol akkor az,hogy elfoglald magad ameddig haza nem ér..:D

És nem azért mondom,hogy én vagyok a nagy f*sza anyuka aki hű de különb mint te.

Hanem azért,hogy készülj fel.Érhetnek még nagyobb bajok is attól,hogy elmegy dolgozni.Tudnod kell talpra állni,és cselekedni,nem várni hogy valaki fogja a kezed és tedd a dolgod.

Igazán nem nehéz kitalálni magadnak valamit amivel te nem unatkozol és nem érsz rá siránkozni otthon..:D

2021. aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!