Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnék megnyugodni és...

Hogyan tudnék megnyugodni és kevésbé aggódni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több, mint két éve volt egy elég horrorisztikus vetélésem, úgyhogy csak egy kis megnyugtatásért jöttem, illetve mások (lehetőleg pozitív) élményeire lennék kíváncsi.

Pozitívat teszteltem néhány napja. Anno két éve az orvosom azt mondta, hogy legközelebb megelőző jelleggel progeszteron pótlást fog adni. Kaptam is időpontot hozzá, holnap megyek is.

Viszont aggódom, hogy esetleg elfelejtette amit mondott (két éve volt, azóta nyilván rengeteg beteggel is találkozott), nem kapom meg a progit és megint ugyanez lesz a vége.

Tudnátok picit segíteni, megnyugtatni? Tudom, hogy nem is feltétlen a progi volt a baj, hiszen bármi lehetett, hogy anno elment a baba.

Viszont szurkálódást érzek a hasamban, meg enyhe húzó fájdalmat (ami tudom, hogy akár normális is lehet) és csak stresszelek, ami ugye nagyon nagyon nem jó :(

Még csak egy hete késik, elég fiatal várandósság.


Köszönöm szépen!



2022. ápr. 11. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
miért felejtette volna el? Gondolod hogy a kórtörténeted eltűnt?
2022. ápr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha megemlítenéd neki, hogy Doktor Úr, két éve a vetélésemkor azt mondta, hogy...
2022. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel rá fog kérdezni korábbi terhességre, elmondod, hogy volt már vetélésed. Ha fontosnak tartja, ír, ha nem, akkor nem.
2022. ápr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nyilván el tudom mondani, csak akkor olyan szörnyű ellátást kaptam, hogy egy olyan szintű félelem van bennem, ami már-már irreális.

Attól tartok, hogy nem tartja indokoltnak, aztán meg elmegy megint a baba és magamat fogom hibáztatni, hogy nem voltam elég erélyes.


Tudom túlagyalom, túlparázom és az ilyenkor pont nem jó. :(

2022. ápr. 11. 12:54
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek. ha szörnyű ellátást kaptál, minek mész vissza ugyanahhoz aki ezt csinálta?
2022. ápr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem ő volt aki szörnyű volt, őt már a legvégén találtam meg és ő volt az egyetlen aki normális volt velem akkor.


Az akkori saját orvosom és az ügyeletes orvos bánt velem kutyául (Például nagy pocakos kismamákat ultrahangoztak, miközben belőlem a folyosón dőlt úgy a vér, hogy hiába volt betét csere, folyt a lábamon. Így várattak kinn közel egy órát. Meg volt olyan is, hogy az akkori orvosom béta HCG-t akart nézni, majd a vetélés és műtét után mikor ébredeztem, röhögve viccelődött, hogy hát most már nem kell az a HCG az élet elintézte...)

2022. ápr. 11. 13:33
 7/15 anonim ***** válasza:
Az megvan hogy ezeket jelenthetted, sőt feljelenthetted volna?
2022. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Persze, csakhogy akkoriban olyan sokkban voltam, hogy nem tettem semmit, csak a babát sirattam. Utólag meg már hiába lesz dühös az ember. Amúgy sem gondolom, hogy sokra mentem volna, hogyan bizonyítom, hogy méltatlanul viselkedtek velem?


Többet ezt nem fogom megengedni senkinek sem. A mostani orvosom volt ebben a kakicunamiban aki emberként bánt velem és nem tájékoztatott félre (éppen ügyeletes kisdoki volt akkor). Úgyhogy azóta ragaszkodom hozzá :)

2022. ápr. 11. 13:53
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, ezt nagyon megértem.
2022. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát ha jól olvasom ugyanaz a rendelő?! Én lehet váltanék minden esetre, ha az orvos tuti mondjad neki mindenképpen mit mondott korábban, bár valószínűleg emlékszik ő is rá, szivacs az agyuk. Nehéz arra választ adni mit tegyél, hogy nyugodt légy, de ez fejben dől el igazán. Ezek a tünetek normálisak, tudom ez kemény, de gondolj bele, ha baj is történik az nem a te hibád, hanem a természetes szelektácio. 😞 Tereld el a gondolataidat, csinálj olyat ami igazán felderit és ne is gondolj arra, hogy baj lehet. Biztosan minden rendben lesz és csodas kisbabad születik. 😊
2022. ápr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!