Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet valami egészségügyi...

Lehet valami egészségügyi baja a babának?

Figyelt kérdés

8 éve epilepsziás vagyok egy baleset során alakult ki ,gyógyszert szedek és egy jó ideje már tünetmentes vagyok ,régen közöltek velem hogy miközben gyógyszert szedek nem lehet megtartanom a babát ha terhes leszek,de viszont terhes lettem és meg szeretném tartani de attól felek valami egészségügyi baja lesz?..

Esetleg valaki tud mondani valamit ?

Sajnos véletlen csúszott be (kérlek nem szeretnék támadást )


2022. ápr. 11. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Irány a doki mihamarabb, ő majd megmondja, hogyan változtass a gyógyszerezésen.
2022. ápr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az epilepszia elleni gyógyszerek bár magasabb kockázatot rejtenek ( Czeizrl beszélt egyszer róla,de az is ilyen 100ból 1) de sose hallottam,hogy e mellett ne lehessen gyereket szülni. Baratnom is szült 2őt.
2022. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám epilepsziás, két gyereket szült, mindketten egészségesek vagyunk, nekem is van már 3 felnőtt gyerekem.

Amikor ő volt terhes velünk, még sokkal kevesebb lehetőség volt gyógyszerek terén, most már biztosan van olyan, ami szedhető ilyenkor is. Mindenképpen nézd meg a mostani gyógyszered leírását, hogy erről mi van benne és sürgősen menj orvoshoz, hogy tudjanak módosítani, ha szükséges. Amíg bizonytalan vagy, addig nem kéne szedni talán, de erről is konzultálj a kezelőorvosoddal legalább telefonon - mondjuk már holnap.

2022. ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük, hogy nem lett semmi baja, gondolom nem rég derült ki.

Czeizel beszélt róla, hogy kevés gyógyszer van ami tényleg és bizonyítottan veszélyes lehet, viszont azoknál sem mindegy, mikor szedték. Tehát a gyógyszer kérdés kicsit túl van parázva ebből a szempontból.

Viszont erre genetikus fog tudni válaszolni.

Keresd fel a nőgyógyászt, ő pedig remélhetőleg tudni fogja hogyan tovább.

2022. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Epilepsziásan lehet gyereket szülni, meg vállalni is. Nógyógyászoddal beszéld meg, hogy milyen gyógyszert szedhetsz.
2022. ápr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 qkker1 ***** válasza:
100%

"Nógyógyászoddal beszéld meg, hogy milyen gyógyszert szedhetsz."


A neurológussal kell közölnie, hogy terhes, bár jobb lett volna előre megbeszélnie vele, hogy gyereket szeretne, és úgy változtasson a gyógyszerezésén!

2022. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ismerősöm epilepsziás gyógyszer mellett szült két gyereket azóta kiderült arról a gyógyszerrel hogy nem lehetett volna szedni, a lánya és a fia is gyengebb képességű, csökkent intelligenciájú, figyelemzavaros tanulási gondokkal küzdenek folyamatosan kell velük járni speciális foglalkozásokra. Neki az a tippje hogy az a gyógyszer lehetett a ludas akkoriban ezt se a neurológus se a nőgyógyász nem tiltotta terhesseg alatt szedni.
2022. máj. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyébként baromi felelőtlen vagy leírtad egyértelműen mit mondott a doki "gyógyszert szedek nem lehet megtartanom a babát ha terhes leszek"

Aztán rákontrázol "de viszont terhes lettem és meg szeretném tartani"

Nem értem hogy lehet ennyire telibe sz@rni azt amit az orvosod javasolt nekem innentől nem lenne pofám elèkerülni az aggodalmammal az tuti!!

Nem véletlenül mondják egy gyógyszer szedese közben, hogy nem lehet teherbeesni Valószínűleg igen beteg lesz a baba ha te ezt bevallásod lelked rajta de ha a dokidra nem hallgattál és nem hiszel neki hogy várod hogy mi laikusok megnyugtassunk hogy jaj dehogy lesz beteg a baba csak viccből javasolták hogy vigyázz!

2022. máj. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!