Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hétben jártok kismamá...

Hányadik hétben jártok kismamák, és hány kilóval mutat többet a mérleg jelenleg, mint közvetlenül teherbe esés után?

Figyelt kérdés

Azért nem használom a hízás szót, mert ugye itt messze nem csak konkrét hízásról van szó, hiszen a baba, a magzatvíz, a méhlepény stb is "beszáll" a dologba.


Én a 29. hetet töltöttem, 7 kg-val vagyok több. Ugyanúgy csinálok (eszek) mindent, mint terhesség előtt, mondjuk az édességet jobban kívánom, pontosabban konkrétan a süteményeket. Igazából ez az egy dolog, amire nagyon szívesen kacsingatok (minden nap megenném, de nem teszem), bár a gyümölcsöket is jobban megszerettem. De utóbbi ugye egészséges, nem úgy mint a cukros süti. 😕


Ki hol és hogyan áll jelenleg kedves kismamák? 😊


2022. ápr. 25. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
34. hét, 3 kiló plusz.
2022. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
én a 32. héten vagyok, jelenleg 4 kilót híztam, de a nahyja még csak most jön. első terhességem során is kb így tartottam aztán 17 lett a vége, amit csak kínkeservvel tudtam leadni. 😞
2022. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a választ!


#2 Igen, épp emiatt kérdezem, mert én is tudom, hogy most jön csak a neheze. 😳 Hát akkor én is visszaveszek a jóból. Kitartást! 😊👍

2022. ápr. 25. 14:37
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

0+0-nál 78kg-t mutatott a mérleg, mostanra 26+0nál 86.9kg-t mutat. 177cm vagyok.

Az elején fogytam 2-3kg-t, de ahogy újra elkezdtem enni, az szépen vissza is jött, az volt kb a 16. hét. Sajnos nem teljesen sikerül úgy ennem, mint szeretnék, de igyekszem odafigyelni. Viszont a baba is nagy (vagy úgy egészében a méhem), a védőnő is meglepődött, hogy milyen sokat nőtt 1 hónap alatt. Viszont az evéssel úgy vagyok, hogy ami nem esik jól, azt nem fogom erőltetni... lehet hogy jobb lenne, ha uborkát ennék csak úgy nasira, de ha jobban esik az alma vagy a banán, inkább azt eszem... a védőnő sem jegyezte meg, hogy sok lenne a hízás. és ő olyan, aki szól ha oda kellene már figyelni hogy ne hízzak nagyon (ismerősök mondták, volt akiknek jelzett már).

2022. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Félidőig felugrott 10 kiló, akkor behúztam a féket, és elkezdtem kalóriát számolni (nem fogyásra, csak súlytartásra), meg extrán odafigyelni arra, hogy mit eszek. Mivel elég sokáig kitartott az émelygős időszak, félidő óta aktívabb is vagyok, tudok újra túrázni, minden nap sétálok. Így tartom is a súlyomat, talán plusz egy kilóval lehetek több most, 32 hetesen, mint 20 hetesen voltam.

Úgy vagyok vele, hogy a mérleg adatait nem pörgöm túl, hisz lehet mögötte "alattomos" vizesedés is, ami arányosan oszlik el, de továbbra sem eszem ész nélkül. Egyébként túlsúly nélkül, sportosan estem teherbe.

2022. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
36. héten járok. 10 kg plusszal eddig. Ennek a fele az utolsó hónapban jött fel kb.
2022. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
28. hétben járok és 4 kiló plusz eddig.
2022. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

37. hétben járok, 10 kg plusz jött fel. Nagyjából egyenletesen, most az utolsó trimeszterben kicsit lasabban. Bár hozzáteszem, hogy ez azért is lehet, mert nem vagyok túl magas, és már a 28. héten olyan magasan volt a méhem, hogy alig bírtam enni hely híján. Most kezd megint könnyebben menni az evés és légvétel, ahogy vándorol lefelé minden.

Én is sütiket és édességeket kívánok, de csak mértékkel eszek ilyeneket, viszont nem is tiltom el magam ezektől.

2022. ápr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
36. hetet töltöttem ma. Eddig +10 kilónál járok, szintén nagyjából egyenletesen jött fel a 2. trimeszter elejétől. Én nem mondanám, hogy odafigyelek mit eszek. Önmagamhoz képest meg is vagyok lepve, hogy össze-vissza "zabálok", mégis csak ennyit híztam. Mennyiségben nem eszek sokat, de minőségben a tipikus szénhidrát és cukorbombákat kívánom.
2022. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
27hét , 1kg +
2022. ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!