Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hétben jártok kismamá...

Hányadik hétben jártok kismamák, és hány kilóval mutat többet a mérleg jelenleg, mint közvetlenül teherbe esés után?

Figyelt kérdés

Azért nem használom a hízás szót, mert ugye itt messze nem csak konkrét hízásról van szó, hiszen a baba, a magzatvíz, a méhlepény stb is "beszáll" a dologba.


Én a 29. hetet töltöttem, 7 kg-val vagyok több. Ugyanúgy csinálok (eszek) mindent, mint terhesség előtt, mondjuk az édességet jobban kívánom, pontosabban konkrétan a süteményeket. Igazából ez az egy dolog, amire nagyon szívesen kacsingatok (minden nap megenném, de nem teszem), bár a gyümölcsöket is jobban megszerettem. De utóbbi ugye egészséges, nem úgy mint a cukros süti. 😕


Ki hol és hogyan áll jelenleg kedves kismamák? 😊


2022. ápr. 25. 14:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
38.hét, 3kg plusz
2022. ápr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
39. Hét 12 kg, 55 kilóval kezdtem a terhességet 🙂
2022. ápr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Ment a 👍😊! Kellemes babavárást kívánok és persze könnyű szülést. ☺️


Én is próbálok mostmár visszavenni, nem ugyanúgy megenni mindent, mint terhesség előtt. Nem eszek sokat, csak szeretem a jó dolgokat. 😅 Viszont úgy látszik míg alapjáraton ezzel nem volt gondom, a terhesség alatt ez a helyzet megváltozott.

2022. ápr. 25. 16:33
 14/16 anonim ***** válasza:
79%
19+3 vagyok ma, 58,5 kg-val kezdtem, 64 vagyok jelenleg.
2022. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

37 hetes vagyok, 9 kilónál járok. Még max 3 kilót engedtem magamnak.

77 kilóval kezdtem, és úgy voltam vele, hogy a 90 kilót nem akarom elérni. :D

Mondjuk az utóbbi pár hétben nem tudok már normálisan enni se, nagyon oda kell figyelnem, mert állandóan savam van mindentől, hiába szedem rá a gyógyszert. A csípős, fűszeres kajákat eleve messzire kerülöm, mert azoktól ki vagyok. Azon kívül azért eszem mindent, amit kívánok, de csak mértékkel, mert ha kicsit jobban bekajálok, akkor szenvedés az egész éjszaka.

2022. ápr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
79%

57 kg és 168 cm voltam teherbeesés előtt, 36 hetes vagyok és +15 kg-nál tartok, sokan letolnak, hogy ez bizony nagyon sok, de mit tudok tenni, annyit eszek mint terhesség előtt, van hogy még annyit se, mindentől savam van szinte, csak kis adagokat tudok enni. 🤷🏼‍♀️

A hasam nagy és az arcomon látszik a hízás, de máshol nem “vastagodtam”. Annyi mindenen kell aggódni, hogy őszintén épp a súlyom nem érdekel most, a cukrom szerencsére végig rendben volt.

Majd lemegy szülés után szép lassan, mikor végre újra mehetek mozogni, elég aktív voltam terhesség előtt, valószínű ez zavart be.

2022. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!