Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem akar már babát a...

Miért nem akar már babát a feleségem? Én nagyon szeretnék

Figyelt kérdés
Nyáron megbeszéltük hogy jöhet a baba. Októberben terhes lett de elvetélt a 11.héten. Ő akkor sokat sírt nagyon rossz volt neki, meg nekem is. Azóta nem beszéltünk a babáról, most hétvégén szóba hoztam és haragudott rám. Mit csináljak hogy akarja?

2022. ápr. 25. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Semmit. Ne erőltesd. Még nem dolgozta fel a veszteséget. Lehet, fél, hogy újra megtörténne.
2022. ápr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Van akinek egy év a gyász segítség nélkül,lehet hogy pszichológus kellene neki(nekem jól jött a gyászban). Amúgy október nem volt olyan messze...
2022. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem akarok paraszt lenni, de a leírásodból úgy érzem, hogy mondjuk szegény feleségedet nem kérdezted meg.

Megvolt a veszteség, majd 6 hónapig nem beszéltetek róla és akkor egyszer csak felhoztad, hogy na csapjunk a lecsóba mostmár? Én is igencsak elhajtottalak volna. Mi lenne, ha beszélgetnél vele?

2022. ápr. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Még nincs túl a vetélésen lelkileg. Ez állhat a háttérben. Időt kell adni. A szervezetnek is fontos, hogy regenerálódjon, ami legalább fél év. Nem szabad siettetni.
2022. ápr. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki időt és beszélgess vele.
2022. ápr. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írják, még nem dolgozta fel, nem áll készen rá. Várd meg, míg ő hozza fel a témát és szeretné.
2022. ápr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy nőnek nagyon nehéz túllépni egy ilyen veszteségen. Légy hozzá kedves, beszélgess vele sokat, de ne erőltesd ezt a témát! Ha készen áll rá lelkileg, akkor ő is akarni fogja a következő terhességet.
2022. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szegényt inkább támogasd a gyászban, ne az újabb babával nyomaszd! Esetleg pszichológus sem ártana neki.
2022. ápr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te méhedben növekedett a kis élet akit elveszített már ne is haragudj!

Nyilván magát okolta vagy még okolja is csak nem beszél róla.Nem értem miért nem lehet ezt megérteni hogy fél belevágni egy következő terhességbe.

Főleg ha volt műtétje is ebből eredően akkor lehet nem szeretné újra megélni hogy tágítót helyeznek fel neki és vérzik még vagy 2 hétig.Mondjuk ez semmi a lelki sebhez képest amit érez.

Szerintem legyél vele kedves és ne nyaggasd a gyerek témával ha nem akarja.Majd ő érzi mikor kész rá újra.Nem mindenkinek elég 2-3 hónap és újra belevág hisz nem vagyunk egyformák.Ha nem tud rajta túllépni akkor pszichológus segítsége kellene.Ez nagyon nehéz főleg egy nőnek.A férfinek is rossz de akkor is más.

2022. ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!