Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthattam a maszkhasználattal...

Árthattam a maszkhasználattal a babának?

Figyelt kérdés

Negyedéves fogorvostan-hallgató vagyok, és kiderült hogy kismama is, 4-5 hetes terhesség:)

Örülünk neki nagyon a férjemmel, azonban nem kaptam mentességet a gyakorlatok alól (tehát beteget kezeltem). A gyakorlatvezetőm azt mondta, hogy nagyon vigyázzak, el ne kapjak bármilyen betegséget, ami árthat a babának, hiszen a kezelőben jelentős mennyiségű az aeroszol esetleg amalgámgőz is lehet stb. Ezért két KN-95 maszkot vettem fel, biztos ami biztos. Szerencsére az év végén nem olyan hosszúak a gyakorlatok, így általában a héten kétszer/háromszor 1-2 órát töltöttem két maszkban. Nem is okozott nekem gondot, kaptam benne levegőt, nem fájt a fejem, azonban ma fel kellett szaladnom az emeletre a lépcsőn, és mire felértem azt hittem, hogy elájulok. Akkor jutott eszembe, hogy mi van, ha ez a maszkviselés esetleg oxigénhiányt okozott a babának. Tudom, tudom.. orvosnak tanulok… Butuska kérdés… De nagyon féltem picurt, meglepetés baba volt (rendszertelen menstruáció, ciszták…) és szeretném ha minden rendben lenne vele.

Kérlek a leírtakat való tekintettel válaszoljatok a kérdésemre, ha óriási ostobaságnak tartjátok akkor is.



2022. ápr. 27. 15:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Fogorvosnak tanulsz elvileg, nem ?
2022. ápr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

Na neeeeee .... Es beloled lesz orvos ???

Oxigenhianyt a babanak. Milyen oxigen ? A mehedben miota van oxigen ? ( biologia, altalanos iskola also tagozat )


Babanak? 4 hetes terhessegnel petezsak van, baba majd akkor lesz, ha megszuletik 🤦🏻‍♀️

2022. ápr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Oké, nem rendes orvos leszel, de akkor is, basszus 😂

Ne aggódj, a maszkhasználattal aligha ártottál a terhességednek. Még használnak amalgámot fogászaton?

2022. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Bocs, de ennyi ésszel remélem nem lapsz diplomát..
2022. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
40%

Pfuu, 2. válaszadó


Inkább ne szólaltál volna meg... Sötétség van nálad, úgy látom. Ez van amikor a hülye okoskodik.


Kedves Kérdező!


Valóban nem túl jó dolog, ha nem kapsz elég oxigént, ugyanis ha nincs elegendő O2 felvétel, akkor a létfontosságú szervek kapják az oxigénben telített vért. De ezt úgy is tudod.

Én inkább azt ajánlom, hogy egyszerre csak 1 maszkot hordj, és lehetőleg cseréld óránként.

Ilyen kis korban még nem ártalmas a babának (amíg a lepény ki nem alakul) egy-egy ilyen alkalom, de későbbiekben probléma adódhat belőle.

Jó babavárást és vigyázz magadra!

2022. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Én nem hordtam maszkot a terhességem elejétől mégis kifulladok a lépcsőn, pedig előtte nem okozott gondot.
2022. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%
Az amalgámot már rég betiltották amúgy
2022. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg nagy a baj, ha így vagy orvostanhallgató. Nyugtass meg, hogy legalább elsőéves. Van sejtésed róla, a covid alatt hány millió terhes nő hordott maszkot? Nem napi egy-két órában, hanem akár egész nap.
2022. ápr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%
Nem is tudtam, hogy 4 általánossal is lehet fogorvosira menni.
2022. ápr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!