Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy 18 hetesen...

Normális, hogy 18 hetesen csak ekkora a hasam? (Képpel)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 hetes vagyok és alig nő a hasam. Reggelre szinte észre sem lehet venni, de délutánra sem nagy. Szinte mindenkinek nagyobb, akivel találkoztam és ilyen idős terhes. Nekik már bármilyen ruhában vannak meg lehet mondani, hogy terhesek. Amúgy 163 cm és 60kg körül lettem terhes most vagyok 62 kg körül. Utoljára a 13. héten volt ultrahang és csak a 22. héten lesz (külföld). A mozgást néha érzem, ezek a kis rezgések napi párszor. Csütörtökön nézték a szívhangot, rendben volt és otthon én is megtalálom a szívhang hallgatóval. Kicsit aggódom. Köszi előre is!


[link]



2022. máj. 3. 14:23
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
10, én is ebben bízom, mert attól félek legjobban, hogy megint egy ultrahangon lesz mély hallgatás.. Életem legrosszabb fél perce.
2022. máj. 3. 14:38
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
A pocak mérete teljesen egyenfuggo, nekem is csak a 20.het körül kezdett látszani és utána beindult, viszont a vegere sem lett olyan hatalmas, mint körülöttem másoknak. Nem tudom van-e hozzá köze, de mire hazamentem a kórházból ugyanolyan lapos is lett a hasam, mint terhesség előtt volt.
2022. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy mekkora a hasad, ugyanúgy lehet baja, nem függ össze. Nekem ennyi idősen semmi nem látszott. Szüléskor 5 hónapos terhesnek néztem ki, van ilyen, lányom normál súllyal született.
2022. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
87%

18 hetesen még semekkora hasam nem volt (puffadtnak tűntem) és 22 hetesen tudtam már magabiztosan azt mondani, hogy őt érzem. A rosszullétek elmúlása után (14-15. hét) tiszta ideg voltam néha (hetente egyszer kb.) a 22. hétig, hogy semminek semmi jele. A szívhang figyelő megnyugtatott, újra visszatért a nyugalom mindig. Nem ijesztgetés, csak tapasztalat. A legjobb barátnőm a második genetikai uh-n szembesült vele, hogy a baba fejlődése 16-17. héten megállt. Semmilyen jele nem volt, egyszerűen csak rossz megérzések sora, szóval legbelül érezte, hogy valami nem oké.

Ha idegeskedsz, azzal nem tudod megakadályozni, hogy gond legyen, így én azt javaslom, hogy engedd el magad és próbálj meg kívülről tekinteni a helyzetre. Nincs ráhatásod, tehát csak higgy magatokban és kész!

Visszatérve nekem a 35. hét körül kezdett el igazán látványosan nőni a hasam. Addig sokan észre sem vették. De még most 37. héten is kisebb a pocakom az átlagnál. A gondozásos/kismama tornás kismamákból kiindulva kb. most egy átlagos, erős második trimeszteri pocak mérettel rendelkezem. :D Így is marhára fáj a derekam hetek óta, elképzelni sem tudom milyen lenne sokkal nagyobb hassal és a dokim belátása szerint sem lesz egy kistermetű baba, így a pocakméretből végképp ne következtess semmire. :)

2022. máj. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Túlaggódod :)


Teljesen normális. Nekem hátrahajló méhem van és viszonylag feszes hasizmom, csak a 20. héten kezdett el látszódni valamicske. Aztán a 24. héten beindult :D

2022. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is ilyesmi volt, egy bővebb pulcsiban nem is látszott, kb. 20 hetesen kezdett el nőni a hasam. A végére se lett nagy a pocakom, 7 kiló plusszal zártam a terhességet, a babám normál méretekkel (3,7 kg) született. Szerintem alkati kérdés, ne aggódj, teljesen normális.
2022. máj. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Normális.
2022. máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Igyekszem lazítani inkább. Tudom, hogy ez nem tesz jót se nekem, se a babának. 14, igazad van. Nincs rá hatásom, csak bíznom kell magunkban. Mindenkinek a legjobbakat a kívánom!
2022. máj. 3. 16:20
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
30. hétig a rendes farmeromat hordtam. A végére azért megnőtt, de nem volt vészes. Egészséges, átlagos méretű gyereket szültem. Szerintem teljesen normális cuki pocakod van.
2022. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
84%

1.gyerekkel 20 hetesen lett másoknak is egyértelmű ( addigra kezdtem kismamaruhát viselni.)

De innen rohamosan nőtt..


( 2. Gyerekkel 14 hetesen volt akkora🤣)

2022. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!