Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki tudja hogy...

Van itt olyan aki tudja hogy , egy magzat a hasban mitol lessz ertelmi fogyatekos ? Mik azok a tenyezok amiktol szellemi beteg lehet egy baba ?

Figyelt kérdés
Es ha a hasban mar problema van , az szurheto ?

2022. máj. 4. 14:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

De, méhen belül szülés előtt is kaphat agyvérzést a magzat, neked kéne jobban koncentrálnod a szövegértésre, ha már állításod szerint annyit olvastál... A válaszaim hasznosságát meg szerencsére nem te döntöd el - nem is tudom, honnan szeded, hogy 90%-ban nem hasznosak - nyilván az oldalon használt jelöléseket sem tudod értelmezni...

Ha már van pszichiátered, akkor viszont válts, mert a jelenlegi láthatóan nem tud rajtad segíteni.

2022. máj. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Es akkor tegyuk fel a 6.dik honapban kap egy agyverzest a magzat te meg vigan kihordod a 9.dik honapig nem. ?senki semmit nem vesz eszre 😁 istenem ne legyel mar ekkora gyoker .
2022. máj. 4. 17:24
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Nézd a barátnőm gyereke méhen belül kapott agyvérzést, ez van a papírján. De a te parád szempontjából nem teljesen mindegy, hogy méhen belül, vagy szüléskor? Egyik sem kimutatható terhesség alatti szűréssel, mert akkor még be sem következett.
2022. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Igen valoszinuleg kozvetlen szules elott pontosan ezert nem mindeggy . Engem az erdekel ami a terhesseg alatt tortenhet vele , karosithatja . Nem a szules koruli komplikaciok . Az valamilyen szinten befolyasolhato .
2022. máj. 4. 17:35
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én értem, hogy annak ellenére, hogy nem tudod még a lesz szót meg a hatodik, kilencedik szavakat sem helyesen leírni, szeretnél okoskodni, de ne erőltesd. Igen, a magzat kaphat stroke-ot még szülés előtt, és igen, te meg vígan kihordod a 9. hónapig, mert attól, hogy mondjuk szellemileg visszamaradott lesz, testileg még épp úgy fejlődhet, mint a többi baba. Szerinted egy magzat szellemi képességeit milyen vizsgálattal állapítanák meg? Bedugnak egy IQ tesztet? Te gyökér...
2022. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy. Egy gy. És sem a terhesség alatti, sem a szülés közbeni komplikációk nem "befolyásolhatók". Nem is tudom, honnan szedsz ilyen oltári nagy butaságot, ha már elméletileg olyan rengeteget olvastál a témában.
2022. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
82%

Újszülötteket érintő hipoxiás-ischemiás agykárosodások nagyjából ötöde méhen belül következik be. 1000 időre érkezett újszülöttből 2-3 szenved méhen belül, szülés közben vagy újszülött korban agykárosodást, így Magyarországon évente nagyjából 200-300 gyerek (ha 100 ezer élve születéssel számolunk), ennek 20%-a kb 40-60 gyerek. Statisztika szerint tehát nagyjából ennyi gyerek van, aki valamilyen okból agyvérzést vagy oxigénhiányos agykárosodást szenved szülés előtt, magzati korban. De nem minden agykárosodást szenvedett gyereknek van tünete, illetve sok esetben nem értelmi fogyatékosság lesz a következmény. Ezt csak amiatt írtam, mert nem hiszed el, hogy magzati korban lehet stroket kapni. Én magam is ismerek ilyen gyerekeket, nem is egyet.

Nah de ezenkívül rengeteg genetikai probléma is okozhat értelmi fogyatékosságot, plusz fertőzések is. Vannak genetikai betegségek, amelyeket a különböző tesztek szűrnek, de sok betegség van, amit viszont nem. Fertőzések egy részét is lehet szűrni, de az sem teljeskörű.

2022. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!