Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha Down-kóros a baba, az már...

Ha Down-kóros a baba, az már a fogantatás pillanatában eldől? És mi vezet Szellemi fogyatékossághoz?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom mindenen. 15 hetes vagyok.
2008. máj. 28. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia ha voltál 12 hetesen ultrahangon ott már nézték a nyaki redöt most 16 hetesen lesz az AFP és ott teljesen kiszürik ha esetleg beteg a baba de nyugodj meg nem lesz semmi baj 23hetes kismama:))
2008. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, voltam 12. heti uh-on, 1,8 mm lett a nyaki redő.
2008. máj. 28. 11:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Az teljesen jó érték ne izgulj:)) elsö válaszolo:)
2008. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A Down kórt ki fogják szűrni. Szellemi fogyatékossághoz pedig nagyon-nagyon sok minden vezethet, pocakon belül, szülés közben, és a pocakon kívül is, nagyon gyakran rajtunk kívülálló ok. Ne izgulj, könnyű leírni, de én is aggódom sok minden miatt, mert sajnos nagyon sok más minden lehet ezeken kívül is, amikről jobb, ha nem is tudunk!

Egészséget, és sok boldogságot magunknak! :-)

2008. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szíja!Ha nagyon agódsz,csináltas Integrált tesztet.Nagyon sokk betegségek kitud szűrni,igaz nem ólcsó de meg éri 35 FT.Én meg csináltattam,igy vagyok nyugis.19 hetes kismami
2008. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha Down-kóros a baba, az már a fogantatás első pillanatában eldől, ugyanis az ilyen fokon sérült babáknak eggyel több kromoszómájuk van, ez okozza a fogyatékosságukat. Tehát ez egy veleszületett rendellenesség.

Fogyatékossághoz a szerzett rendellenességek is vezethetnek, ezek kiváltó okai lehetnek méhen belüli sérülések, szülési sérülések, baleseti sérülések, stb...

A Down kór genetikai zavar: a te értéked teljesen normális, egészséges a babád. Ne nyugtalankodj (főleg emiatt), mert ha gerjeszted magad, az a babádra is rossz hatással van!

2008. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!