Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtétek el megvenni a...

Mikor kezdtétek el megvenni a babának szükséges dolgokat?

Figyelt kérdés
Most vagyok 13 hetes, szívem szerint már elkezdeném felderíteni a terepet, nem akarok mindent az utolsó hónapokra hagyni - bár ruhát majd csak a 6. hónap után vennék - de mindenki azt mondja, hogy várjak még pár hónapot, mert sose lehet tudni. Nektek is az a tapasztalat, hogy ilyen negatív a környezet? (mármint nem a család)
2010. szept. 17. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Én most töltöm a 18. hetet, és lassan nekiállunk megvenni a nagyobb dolgokat (babakocsi, bútorok, kád...stb.). Már vettem 1-2 ruhát is a babámnak, meg a barátnőimtől is kaptam néhányat. Amúgy a ruha vásárlással úgy vagyok, hogy tényleg csak pár darabot veszek, mert valószínűleg kölcsön kapok majd egy csomót. De holnap megyünk a bababörzére, és tervben van a vásárlás. :)
2010. szept. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minket hagytak a magunk ütemében haladni nem sürgettek hogy hova ilyen korán de nem is mondták hogy igy babona meg úgy hagyjátok a végére.


Én úgy csináltam hogy elöször összesitettem a kelengyelistákat eggyé amiben minden benne van kinyomtattam beragaszottam egy füzetbe ami mindig nálam volt.

aztán elkezdtem szétnézni hogy miből milyet szeretnék és onnantól figyeltem az akciókat meg gyüjtöttem a kuponokat és a pontokat. Ahol lehetett váltottam törzsvásárlói kártyát kértem sms-ben hireket az akciókról.


nagyon korán kezdtem el vásárolni ruhákat a nagyobb tételeket elosztottuk hogy ne egy hónapban legyen megvéve minden elöször a szobát alakitottuk ki utánna jött a berendezés.


a családban is hagytunk lehetőséget hogy vásárolhassanak ők főleg játékokat vettek az első látogatóktól pelenkát kértünk.

2010. szept. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már a 8. héten is vettem 1-2 ruhadarabot, mert 70%-os leárazás volt. :) Úgy gondoltam, ha mégsem akar velünk maradni a picur, legfeljebb elajándékozom.

Most vagyok a 12 hetes, én egyelőre a bababoltok honlapjait nézem, más kismamáktól érdeklődöm, hol, mit vettek olcsón, mi éri meg, mi az ami igazán hasznosnak bizonyult.

Fél idő után szándékozom csak nagy dolgokat venni, kb. akkor rendeljük meg az egyik szekrényt is. Bár, nekem március végére mondják a babát, lehet, hogy a végére marad a beszerzés nagy része, ha nagyon hideg, hó lesz, nem szívesen tolonganék az üzletekben.

2010. szept. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Most vagyok a 32.hétben és a múlt hónapban kezdtünk el vásárolni.

Megvettük a babakocsit,kiságyat,ruhákat,mellszívót,cumit,melltartóbetétet,szoptatós melltartót,stb..de még vannak bőven hiányosságok,amiket azért folyamatosan pótolunk.

Nov.16-ra vagyok kiírva,de október közepére a pici ruhácskáit átöblítem,kiasalom,és előkészítem majd abine hazahozzuk a kórházból:)Már nagyon várjuk őt,így hogy teljenek a napjaim elkezdtem már magamnak is bepakolni a táskába--de még magamnak is be kell pár cuccot vásárolni...

2010. szept. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most vagyok 20 hetes.

Unisex kisruhákat,apróságokat (csörgő, babakörömvágó készlet, hálózsák stb.), már korábban is vettem, hetente 1-2 darabot. Mert jólesett a lelkemnek:)

Most tudtuk meg, hogy kiscsaj a picikénk, úgyhogy tegnap beszabadultam a boltba és vettem jó néhány csajos rucit:) Illetve most vettük meg a babakocsit, mert 100ezer Ft-os kocsihoz 50ezerért jutottunk hozzá alig használtan és olyan amilyet szeretnék.

Babakád is megvan már, azt azt hiszem 15 hetesen vettük, szintén kihagyhatatlan akció keretében.

Jövő hónapban vesszük meg a kiságyat.

A többi dolgot meg szépen lassan.

2010. szept. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi már apróságokat vettünk az elejétől kezdve, miután kiderült hogy jön a baba. Nem voltunk babonásak. Ha a baba megfelelően fejlődik ott bent vehetsz te itt kint akármit, akkor sem lesz baj. Aztán a 18. heti genetikai uh után már vettünk nagyobb dolgokat is, mikor már kijelentették hogy minden valószínűség szerint makk egészséges. Most 29 hetesen már szinte minddn megvan. És örülök is neki, mert egyre kevésbbé bírom a bevásárlókörutakat. Boldog babavárást. Amúgy a családban a párom részéről babonásak, ők mondták az elején hogy várjunk a végéig, meg szülés utánig!!! Mondtuk nekik hogy persze, várunk, és ennyi. Aztán gyűjtögettük a dolgokat. Az én családomnak mutogatjuk is őket. Ők szintén nem babonásak. Boldog babavárást és vásárlást :) !
2010. szept. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi most vagyunk 25 hetesek, a babát jan.2-re váárjuk, és még semmit nem vettünk neki. Mi október közepén, végén jutunk jelentősebb pénzhez, úgyhogy majd csak utána fogunk vásárolgatni.
2010. szept. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!