Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen milyen allergiagyógys...

Terhesen milyen allergiagyógyszert szedtetek? Nem hátrány, ha vény nélkül kapható.

Figyelt kérdés

Brutálisan allergiás vagyok, de amit szedek, rá van írva, hogy várandósság alatt nem ajánlott, úgyhogy a pozitív teszt óta leálltam vele. Orvoshoz a hónap végén megyek, addig is jó lenne szedni valamit, mert megfulladok, mire odaérek az információért.

Ki mit szedett hasonló helyzetben, melyiket szabad?



2022. máj. 11. 15:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
a vény nélküli szerek leírását is meg tudod nézni a neten... És tuti oda van írva a kontraindikációk között, ha vmelyik nem javallott terhesség esetén...
2022. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
... de még a patikus is tud neked segíteni.
2022. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
41%

Na, találomra rákerestem a Claritine-re, mert azt én is szedtem korábban...


[link]



"A terhesség ideje alatt a Claritine 10 mg tabletta alkalmazását elővigyázatosságból javasolt elkerülni"

2022. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

Az a rossz hírem, hogy terhesség alatt semmilyen antihisztamin nem ajánlott, mivel nem tesztelték embereken.

Mi is szeretnénk második babát, de a nőgyógyászom azt mondta, hogy azonnal le kell állni az antihisztaminnal, ha kismama leszek. Az első 12 hétben egyáltalán nem lehet szedni. Utána esetleg...

De sajnos semmilyen garancia nincs rá, hogy nem csinál bajt.

Én is brutálisan allergiás vagyok.

2022. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
41%

Nem szabad allergia gyógyszert használni terhesen és orr spray-t sem.

Próbáld ki az Aqua Maris Plus-t nekem jó volt.Ez egy tengervizes orr spray ami kifejezetten allergiára is hatékony lehet dehát embere válogatja nyilván viszont terhesen ezt szabad használni.

2022. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Természetesen próbáltam interneten kutakodni, de eddig csak olyat találtam, amit nem lehet. Friss a dolog, pánikszerűen leraktam az eddigit, az orvos úgyis segít az újban, a köztes időt szerettem volna kihúzni. Gondoltam nem én vagyok az első allergiás kismama, így bízva a kedves előttem járókban mertem feltenni a kérdést.

Igen, a Claritine is kiesett sajnos.


4-es én se szedek a teszt óta, érzem is a hatását.

2022. máj. 11. 15:16
 7/26 A kérdező kommentje:
5-ös köszönöm, megnézem! Ha kicsit is segít, már jobb a helyzet.
2022. máj. 11. 15:16
 8/26 anonim ***** válasza:
23%

Ez engem teljesen meglep. Nem gondoltam volna, hogy télre kell időzítenem a terhességet, döbbenetes, hogy nem tesztelték terheseken a készítményeket.


Amúgy, ami segíthet, ha megnézed, hogy milyen élelmiszer okoz keresztallergiát azzal, amire allergiás vagy és azt kihagyod.

2022. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem élelmiszer, hanem pollen, de abból április közepétől október elejéig minden.
2022. máj. 11. 15:51
 10/26 anonim ***** válasza:
40%

#9 Tudom, de pl. ha dinnyét eszel parlagfűszezonban, akkor jobban viszketsz, pedig az sem ételallergia.


Ilyenkor is lehet értelme a keresztallergiákra figyelni.

2022. máj. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!