Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Júliusra van foglalva kirándul...

Júliusra van foglalva kirándulás Tunéziába, most lassan a 16.hétbe lépek be.Amikor a foglalás történt, még csak a pozitív teszt volt, de nem voltam dokinál.Mire érdemes odafigyelni, szabad-e fürdeni? Volt-e valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

2022. máj. 31. 12:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Fürödni lehet, persze csak akkor, ha a doki engedi. Csapvizet még véletlenül se igyál és a gyümölcsökkel is vigyázz, mert azokat is csapvízben mossák.

Én voltam még régebben Tunéziában anyukámmal, ő akkor egy fürt szőlő megevése után 1 napig hányt és ment a hasa.

Ja és nagyon védd magad a naptól, mert júliusban ott nagyon tűz és iszonyú meleg van. Igyál sokat (természetesen ásvnyvizet).

2022. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

Tengerben, természetes vízben fürödni szabad. Strandon termálvizes medencében nem ajánlott.

A higiéniára nagyon figyelni kell. Lehetőleg ne egyél ott friss zöldséget, gyölcsöt, ami nem hőkezelt. Csapvizet ne igyál.

De kismamaként az éttermeket is kihagynám. Nem tudni milyen ott a higiénia. Inkább vigyetek itthonról tartós kaját, konzervet, leves port, stb.

2022. máj. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

A szállás ahova megyünk ott ilyen teljes csomag (all inclusive) lesz, a vízről tudtam, hogy azt nem szabad meginni, csak a palackozottat.

De akkor ami ételek vannak ott és gyümölcsök, zöldségek azokat is kerüljem ?

Mert étterembe nem mennénk, mivel az út árában van teljes ellátás.

2022. máj. 31. 13:29
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
1. vagyok. Igen, a nyers gyümölcsöt, zöldséget kerüld.
2022. máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
Voltam èn is Tunièziában, de pozitív teszttel tuti nem foglaltam volna pláne júliusban. Rettenet meleg, a tenger hagy maga után kivetnivalót, terhesen medencében tuti nem mennek. Okè csak palackos víz, de minden gyumit azzal mosnak, jègkockát abból készítenek, és még moshatsz ásványvízzel fogat is.en a kávézól is 2 napig fostam, pedig 4 csillagban voltunk.
2022. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

1. vagyok. Tényleg, igaza van az ötösnek, a jégkocka is felejtős, így pedig kb. minden ital, amit hűtenek (pedig olyan rettenet melegben csak az esik jól).

Valóban nem a legjobb ötlet terhesen, júliusban Tunéziába menni, de már mindegy. Próbálj vigyázni ezekre és reménykedni, hogy nem lesz gond.

2022. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Hát Tunéziába (meg Egyiptomba és hasonló éghajlatú országokba) én biztosan nem mennék a nyár közepén. KIbírhatatlan a hőség, pláne terhesen. Kb egész nap a légkondiban ülsz majd (remélhetőleg van a hotelben, ahová foglaltatok). A csapvizet mások is írták már előttem, azt kerülni kell. Az ételekkel meg az van, amit az előttem válaszoló írt: a gyümölcsöket-zöldségeket csapvízben mossák, kávéra-teára érdemes odafigyelni, mert az se ásványvízből van... Egyiptomi tapasztalat: épp, mint a korábbi válaszolóknak, odafigyeltem arra, mit fogyasztok, mégis jött a hasmenés. All inclusive, 4 csillag, szintén.
2022. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Most így ezeket olvasva kicsit rosszul érzem magam, a kirándulást a szüleim foglalták le március elején és mi akkor már egy ideje próbálkoztunk a babával, de nem volt sikeres.

Aztán lett egy pozitív teszt, de meddig nem mentem nőgyógyászhoz a férjemen kívül senkinek sem mondtam, mert nem akartuk, hogy az legyen beleéljük magunkat.

Le van előlegezve, a héten kellene fizetni a többit.

Gondolkoztunk azon, hogy nem lehetne esetleg foglalni mást, pl.Görögország.

Vagy ez sem lenne jó ötlet és inkább teljesen le kellene mondani ?

2022. máj. 31. 13:58
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
1. vagyok. Nem kell teljesen lemondani róla, de Tunéziát biztosan kihagynám terhesen. Ha lehet, próbljatok átfoglalni más, barátságosabb klímájú és higiénikusabb országba.
2022. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%
Én is lemondanám. Nem mernék egy jót enni, meginni egy kávét, hideg limonádét. Szerintem végig szorongnám az egészet. Nyáron én pl. Ausztriába, Svájcba mennék. De aki szereti a tengerparti nyaralást, annak nyilván más úticélok jöhetnek szóba. Biztos van valami megoldás.
2022. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!