Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Háziorvos 9-es kód?

Háziorvos 9-es kód?

Figyelt kérdés

Egy olyan kérdésem lenne hogy én jelenleg 15. hétnél tartok . 8 hetes voltam mikor kissé barnáztam így be mentem a kórházba ahol hematoma csík volt jelen . Ami miatt sok fekvés pihenés volt ajánlott. A háziorvosom azt mondta ha szeretném ki is ír 9-es kóddal táppénzre .

Viszont már fel szívódott és nincs orvosi javaslatom , de eddig nem is kért csak folyamatos táppenzre irt 9-es kóddal.

Meddig lehetek táppénzen ? Nem kell szakorvosi javaslat ehez? Ha ő magátol ki irt?



2022. jún. 2. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát elvileg a 9es kodhoz kell javaslat. Engem is úgy írtak ki 9es koddal hogy a nőgyógyászom írt egy papírt és ezt kérte is a körzeti orvos.
2022. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szintén nőgyógyásztól kaptam papírt amit odaadtam a háziorvosnak és felvett kilences kóddal.


32 hetes

2022. jún. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem sem kért semmit a háziorvos, egyik terhességem alatt sem. Szerintem nem mindegyik kéri a javaslatot.
2022. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem kérte a szakorvosi javaslatot, és mindig egy újat amikor dokinál voltam, hogy még mindig indokol-e. Azt mondta azért, mert ha ellenőrzést kap, akkor legyen meg. Gondolom ezzel védi le magát, hogy nem működik közre táppénz csalásban.
2022. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

most voltam terhes gondozáson megkérdeztem ottis . aztmonda a nőgyógyasz amig a hazi orvos nem kéri addig nekem ebből nincs bajom . ha kéri akkor pedig ad .

csak nemtudom fura . mert enis ugytudtam hogy kell szakorvos javaslat . nem akarok késöbbsem ebből problémát. persze nem akarok dolgozni 3 müszakba 8 órába robotolni egy gyárba mert pl egy irodába vagy hasonlo el lehet dologozni terhesen is , csak sajnos én nem ebbe a kategoriába tartozom ! és elég nehezen jött össze a baba szoval szívesebben vagyok itthon . csak eddig még sima táppénzen sem voltam igy nemtudom hogy működnek ezek a dolgok .

2022. jún. 2. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is minden hónapban kell iratni egy papirt, amin a nőgyógyász javasolja hogy maradjak táppénzen. Ezt a háziorvosnak vinni kell mindig minden hónapban. Én azért lehet rákérdeznék a házi orvosnál, ha a dokid azt mondta adna szivesen ha kell, nehogy probléma legyen belőle.
2022. jún. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!