Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen autópályán utazni?

Terhesen autópályán utazni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérlek leírnátok utaztatok -e terhességetek alatt autópályán hosszú időket?


Egyetemre járok, levelezősként, mellette dolgozom már régóta. Szeretnénk kisbabát, mert minden feltétel adott hozzá.


Azonban Pestre jàrok egyetemre és autópályán szoktunk menni vagy olykor vonattal megyek. Az út 3 óra, mert egy kis faluba lakunk, így onnan sok idő..


Havonta 1x kell járnom. Nem tudjuk mikorra jön össze, de ha esetleg nyár végén jönne össze akkor az egész terhességi időm alatt járni kellene suliba.


A sulit nem szeretném félbe szakítani semmiképpen, mert a babamegérkezése után sokkal problémásabb lenne és már csak ez az 1 évem van hátra és jól megy szerencsére.


A kérdésem, hogy nyilván az orvos majd megmondja lehet vagy sem. De ti utaztatok ennyi időt? Az fordult meg a fejemben, hogy mikor kb. 130-cal megyünk az nem -e árt, ez a nagy sebesség neki. Esetleg akkor végig 110-zel mennénk, illetve megállnánk óránként.


A vonatot azért nem szeretem, mert a klíma nagyon hideg és szétszoktam fagyni..., de gyakran járok azzal is, egyébként nincs bajom vele.



Köszönöm előre is a bíztató szavakat!



2022. jún. 14. 21:08
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Az egyetemünk teljesen gyerek barát centrikus. Van pl. Baba szoba, pelenkázó. Nálunk sok levelezősnek van kisbabája és sok levelezős nálunk egyébként terhes. Sok szülő hozza magával a gyermekét is.:)
2022. jún. 14. 21:09
 2/34 anonim ***** válasza:
94%

Általában csak a terhesség létrejöttével szokott a nők IQ-ja kapásból 30 pontot csökkeni, ne kezdd már a terhesség előtt....

Szerinted mégis mit ártana neki a sebesség? Vagy ha 130 árt, akkor 110 miért nem? Ezt komolyan felnőtt emberként megkérded?

Nyilvámn semmi bajod nem lesz. Terhesség alatt magasabb a thrombosis kockázatam így hosszabb utazásoknál érdemes megállni és kicsit mozogni, de ennyi. A magzatnak semmi baja nem lesz attól, hogy 130-cal mész...

2022. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%
#3: 👍👍👍😁
2022. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

,,Az fordult meg a fejemben, hogy mikor kb. 130-cal megyünk az nem -e árt, ez a nagy sebesség neki. Esetleg akkor végig 110-zel mennénk, illetve megállnánk óránként.’’


Ne haragudj de ezt átgondoltad? Mégis mi baja lenne a magzatnak? És mi a különbség a 130 és a 110 között?

Kíváncsi lennék mit tanulsz, mert nyilván nem te vagy a legélesebb kés a fiókban.

Amúgy az hogy x időnként megálltok az jó ötlet.

Amúgy meg te fogod érezni, hogy hogyan bírod az utazást, de havonta 1x bőven belefér.

Szerintem fejezd be az iskolát, szerezz egy kis élettapasztalatot és csak utána vágjatok bele a gyerekvállalásba.

2022. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
63%
Az attól függ. Egészséges terhességben semmi akadálya. Veszélyeztetett terhesként viszont nem a legszerencsesebb. Ha pl sokat keményedik a pocak, vagy nyitott a méhszáj, rossz helyen tapad a lepény, stb. én nem rázkódtatnám a pocakot, mert fokozhatja a problémát.
2022. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%

És mi a tökért nem lehet megvárni, amíg befejezed az iskolát!?


A feltett kérdésből azt lehet leszurni, hogy valami nagyon gagyi suliba jársz...


Várjatok inkább még a gyerekkel.

2022. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Utazok terhesen. Munkába is autóval járok bár ott nem kell autópálya, de 35 perc főúton. Havonta egyszer autópályán is megyünk. Van, hogy egyedül kell mennem és én is vezetek.
2022. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
75%

#5


Te hol élsz?

Az autópálya sima, az nem ráz...

2022. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
86%
Várjatok még, és ne csak a nyár végéig.
2022. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok. A kérdés bennem fel sem vetődött volna, ha a párom nem ülteti a fülembe a bogarat. Most pl. Vizsgáztam és úgy jöttünk haza az autópályán és beszéltünk erről, hogy az orvos véleményét ki kellene kérni erről, hogy ez nen -e árt. Én mondtam, hogy kétlem, mert annó anyukám Németországba autókàzott havonta apukámmal, mert annó apukám kint dolgozott és nekünk se lett semmi bajunk testvéremmel.


Csak így hogy mondogatta a párom kicsit megijesztett, mert nyilván nem akarok bajt, főleg hogy làtom, hogy egyre gyakoribb az SNI és az autizmus.


Nem úgy értettem, hogy 110-nél nem lesz baja, 130-nál lesz, hanem arra gondoltam, hogy akkor megpróbálnánk kevesebb sebességgel menni.

2022. jún. 14. 21:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!