Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen autópályán utazni?

Terhesen autópályán utazni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérlek leírnátok utaztatok -e terhességetek alatt autópályán hosszú időket?


Egyetemre járok, levelezősként, mellette dolgozom már régóta. Szeretnénk kisbabát, mert minden feltétel adott hozzá.


Azonban Pestre jàrok egyetemre és autópályán szoktunk menni vagy olykor vonattal megyek. Az út 3 óra, mert egy kis faluba lakunk, így onnan sok idő..


Havonta 1x kell járnom. Nem tudjuk mikorra jön össze, de ha esetleg nyár végén jönne össze akkor az egész terhességi időm alatt járni kellene suliba.


A sulit nem szeretném félbe szakítani semmiképpen, mert a babamegérkezése után sokkal problémásabb lenne és már csak ez az 1 évem van hátra és jól megy szerencsére.


A kérdésem, hogy nyilván az orvos majd megmondja lehet vagy sem. De ti utaztatok ennyi időt? Az fordult meg a fejemben, hogy mikor kb. 130-cal megyünk az nem -e árt, ez a nagy sebesség neki. Esetleg akkor végig 110-zel mennénk, illetve megállnánk óránként.


A vonatot azért nem szeretem, mert a klíma nagyon hideg és szétszoktam fagyni..., de gyakran járok azzal is, egyébként nincs bajom vele.



Köszönöm előre is a bíztató szavakat!



2022. jún. 14. 21:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem semmi gond nincs azzal, hogy kavarognak benne a gondoltatok és talán nem mindig érthetően fogalmaz. És én a többséggel szemben értékelem az előrelátásotokat és mielőbbi problémamentes babavárást kívánok! 😊

Mi a terhességem alatt többször voltunk Pesten (nekünk is kb 3 óra az út), ezidő alatt 3x mi is meg álltunk (kizárólag benzinkutas pihenőknél ahol lehet 100-200 forint a mosdó, mert a többire még 1 méterről se gugoltam volna rá főleg nem terhesen).Övterelőm nekem is volt és nagyon szerettem, nagy biztonságérzetet ad. Amit még én javasolnék az talán kicsit sűrűbb orvos/szonográfus látogatás, hogy mindig nyugodtan indulhass útnak és tudd a lepény helyzetét, a méhszáj állapotát, stb.

2022. jún. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
89%
Addig olvastam, hogy “gyerek barát centrikus”.
2022. jún. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
86%
🤣Nem keveset utaztam autopályán...
2022. jún. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
88%

Erdei úton ( naggggyon rázós).. és autópályán ingáztam... napi 3 órát a 37. Hétig... nem heti/havi, hanem napi!!!


Egészséges a gyerekem..és terminustúllépéssel indult spontán..

2022. jún. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
16 hetes terhesen 1500 km-t utaztam autópályán, Hollandiába utaztunk. Kb 4-5-ször álltunk meg összesen az út alatt, benzinkutaknál. Egészséges gyerekem született.
2022. jún. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
30%
És utána is rendszeresen utaztunk országon belül is. /25-ös/
2022. jún. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nem lesz az utazástól. Havi egy alkalom meg tényleg nem sok. Maximum az utolsó hónapot, ha tudod, kihagyod. Nekem akkor már nem esett jól. Bár igazából a zötykölődés volt rossz (jó magyar utak ugye), mert kellemetlen volt a pocakban. De végül is autópályán meg jó az út, úgyhogy ebből a szempontból jobb is. Célszerű többször megállni, lábakat kinyújtóztatni. A sebességet pedig a baba bent nem érzékeli.
2022. jún. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Leírták előttem a jó válaszokat, én csak annyit fűznék hozzá, hogy az SNI, autizmus stb inkább genetikai dolog, amit nem lehet befolyásolni. Úgyhogy ha kerülöd az autópályát, akkor sem csökken az esélye, hogy a gyereked hajlamos lesz-e rá.
2022. jún. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos nem én írtam azt a kommentet, én csak ezen sírtam be hogy azt mondja bejelentettelek 😂
2022. jún. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
75%

Köszi a bejelentést, anyukámnak nem akarsz megmondani?


Te jó ég.. ne szaporodj..

2022. jún. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!