Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen autópályán utazni?

Terhesen autópályán utazni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérlek leírnátok utaztatok -e terhességetek alatt autópályán hosszú időket?


Egyetemre járok, levelezősként, mellette dolgozom már régóta. Szeretnénk kisbabát, mert minden feltétel adott hozzá.


Azonban Pestre jàrok egyetemre és autópályán szoktunk menni vagy olykor vonattal megyek. Az út 3 óra, mert egy kis faluba lakunk, így onnan sok idő..


Havonta 1x kell járnom. Nem tudjuk mikorra jön össze, de ha esetleg nyár végén jönne össze akkor az egész terhességi időm alatt járni kellene suliba.


A sulit nem szeretném félbe szakítani semmiképpen, mert a babamegérkezése után sokkal problémásabb lenne és már csak ez az 1 évem van hátra és jól megy szerencsére.


A kérdésem, hogy nyilván az orvos majd megmondja lehet vagy sem. De ti utaztatok ennyi időt? Az fordult meg a fejemben, hogy mikor kb. 130-cal megyünk az nem -e árt, ez a nagy sebesség neki. Esetleg akkor végig 110-zel mennénk, illetve megállnánk óránként.


A vonatot azért nem szeretem, mert a klíma nagyon hideg és szétszoktam fagyni..., de gyakran járok azzal is, egyébként nincs bajom vele.



Köszönöm előre is a bíztató szavakat!



2022. jún. 14. 21:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
69%

Szerezz be majd öv terelőt, hogy ne nyomja a hasad és ha bármikor ne adj isten hirtelen fékezni kell, nem fog úgy megnyomni, mintha a pocakodon keresztül menne az öv. Hasznos, főleg ha sokat utazik az ember.

Babát várni abban más csak, hogy nyers és penészes dolgokat nem szabad enni, (sok)alkohol-cigi-drog tilos, nem szabad az életviteledhez képest jobban terhelni magad (ha sose emelsz nehezeket, akkor ne emelj nehezet) és ennyi. Mindenben csinálhatod azt, amit szoktál.

Én költözködtem is, temetésen is jártam, lelkileg is szar év volt, mégsem érezte meg a baba odabent.

2022. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Párom és én is szeretnénk, nem szeretnénk várni.


Nyilván mi tudjuk a legjobban mikor állunk rá készen és ezt mi döntjük el, de köszönöm, hogy javaslatot kívántok sokan tenni, hogy várjunk vele, de ezt ne haragudjatok nem fogjuk megfogadni.

2022. jún. 14. 21:37
 13/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát és a tanácsàt. Ez az övterelő szuper.:)
2022. jún. 14. 21:39
 14/34 anonim ***** válasza:
93%
Hogy a francba jön össze az autizmus az autópályával??????
2022. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
96%

Ezt nem értem én sem, hogy mi baja lehetne a gyereknek az autópályán… még repülőn se lenne semmi baja egy egészséges magzatnak, pedig az vagy 800-900-al megy 10km magasan. Max neked lesz kényelmetlen az utazás, ha már nagyon terhes leszel, és minden bokorban meg kell majd állnotok pisilni. Övterelőre plusz egy szavazat!

Kismillió dolog van, amire rá lehet parázni a terhesség alatt és a szülés után is, be fogtok golyózni, ha már ilyen hülyeségeken is aggódtok.

2022. jún. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
91%

Azért nem biztos ,hogy nem lett semmi baj a hosszú német utaktól...látván a kérdésed?!


Azzal pedig esetleg számolj, hogy olyan terhesség is lehet amit végig kell feküdni, nem 100%, hogy tudsz suliba járni, államvizsgázni. Ha pont nyár végén, szeptemberben jönne össze, akkor pedig a záróvizsga, államvizsga, védés egybeesne a szülés, gyemrekágy idöpontjával. Nem túl szerencsés. Inkább ezt max a 2. trimeszterben ajánlanám legkésőbb.

2022. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
92%
Alapból a sebesség kötve hiszem h bajt tudna okozni, nyilván ha 130-al beleszalltok valamibe vagy beletek szállnak az már más. Mi sokat utazunk vidékre a férjem szülei miatt látogatóba, de mi se a terhesség se előtt se közben nem mentünk végig 130-al, inkább 110-120 között, de persze elofordul előzés esetén a 130 is. Ez alapból nem fog ártani egy babának, az h nem-e történik baleset. Nos ez már mas tészta, picit én is félek ettől, bár nekem volt már egy csúnya autobalesetem szóval ez valószínű annak is a hozadéka. 100 szónak is 1 a vége a sebesség nem árt neki, de a balesetmentes vezetés érdekében ne úgy vezessetek mint a jaszkaris, sportkocsis állatok:) illetve nagyobb pocakkal érdemes más ilyen kismama ovet venni
2022. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
89%

Jajj😆😆

Kicsit éretlennek érezlek még Titeket, ne haragudj.

2022. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Jól van köszönjük szépen a megnyugtató válaszokat. :)
2022. jún. 14. 22:38
 20/34 A kérdező kommentje:

Nem állok be a vitákba azt gondolom nagyon sok szemtelen választ kaptam. Pl. Úgy látszik lett baj a német utakból es így tovább.

Gondolom neked sem esne jól, ha sértegetnének. Nulla empatia van benned sajnos.


Szerintem én senkivel nem voltam szemtelen csak egy kérdést tettem fel, amire igen-nem választ vàrtam és hogy ti utaztatok -e hosszú út időt, nagy sebességgel.


Szerintem azért ez nem egy bicska nyitogató kérdés.:) De én kérek elnézést.


Nem azt kerdeztem hálistennek, hogy érettek vagyunk -e, várjunk -e, bevállaljuk -e, mert hálistennek felnőtt emberek módján mi magunk ezt el tudjuk dönteni!


Gondolom nektek sem esett volna jól, ha már van gyermeketek, ha bárki is! Pláne egy ismeretlen, aki tényleg semmit nem tud rólad olyat mond, hogy várj, ne szülj még.


Azt gondolom senkinek nincs joga ilyet állítani és ilyenre kérni a másikat. Vicces és naív is az az ember, aki az ilyet komolyan veszi.


A kérdésem naívnak tűnhetett, de ne hogy már azt higgyje bárki is, ha le van írva, hogy ne szüljek nem fogok szülni.

Ne szülj te kedves válaszoló, mert nem vagy empatikus!


Én ezt szűrtem le a kedves válaszból. Így nem tudnál érzelmi biztonságot nyújtani és egy nagyon okos!, de egy nulla kedvességű gyermeket nevelnél fel


Kb. Ilyen választ várj tőlem, ha egyetlen egy kérdésből ítélsz.


Jó éjszakát és több kedvességet kívánok!


A kérdést lezártam. A jószándékú válaszokat köszönöm.

2022. jún. 14. 22:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!