Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek hàny èves korig...

Szerintetek hàny èves korig kellene szülnie egy nőnek?

Figyelt kérdés

2022. jún. 16. 17:08
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
63%
Max. 45-ig. Szerintem 30 körül ideális. Nagyon fiatal szülő nem tud semmit nyújtani egy gyereknek.
2022. jún. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki maga tudja. Anno én úgy gondoltam, ha 30 éves koromig nem jön az első, akkor nem lesz. 28 éves voltam amikor megszuletett. Utolsónak nálam a 40 volt a határ, de nem lett több gyerekem.
2022. jún. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
60%

De csak azért nem mert a mai társadalomban sem nem elfogadott, sem nem praktikus 20 év alatt szülni(tanulás, anyagiak, bulik stb).


Szóval két különböző dolog a biológiai és a társadalmi ideál.


Testileg az az ideális ha 14 és 25 év között születik az összes gyerek, tehát ha 25 éves már a 3.-4.gyerekét várja.


Társadalmilag az az ideális ma 30 és 40 között születnek a gyerekek, esetleg az utolsó 40 felett. Addigra megvannak a diplomák, a munkatapasztalat, a félretett pénz, autó, lakás, tud magára adni stb.


A biológiai idealitás nem változik, inkább az a kérdés, hogy kinek mi a prioritás.


Akinek 25 évesen 3 gyereke van annak biztos nincs 2 diplomája, nyelvvizsgái, nem dolgozott külföldön, nem szerzett élményeket, nem épített karriert. Aki 30 felett szül annak megvannak ezek.

2022. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen egyetértek abban, hogy 20 év alatt nem érdemes. Ez alatt biológiailag sem előnyös. Olvastam, hogy tizenévesen a genetikai kockázat hasonló, mint 40 felett. Egy 14 éves pedig még maga is gyerek. Hogy a felső határt meg ki hol húzza meg, az sokmindentől függ.
2022. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
42%
Meg azt bírom amikor a pasik berzenkednek, hogy ők bizony 25 alatti nőknek akarnak gyereket csinálni, meg egy nő ne szüljön 30 felett. Aztán rinyálnak hogy el kell tartani a nőt meg a gyereket meg a nő mennyivel kevesebbet keres (diploma nélkül ugye), meg hogy a nőnek nincs féltetett pénze, nem ad bele a lakásba meg az autóba stb. A kecske is meg a káposzta is nem megy egyszerre.
2022. jún. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
86%
Csak saját magamra vonatkoztatva: én 24-25 évesen akartam az első babát, de az IR, pajzsmirigy és PCOS máshogy gondolta, így 30 évesen lett az első. Most 35 évesen várom a másodikat, így én már továbbit nem tervezek, mert szerintem az már késő lenne nekem korban. De ez csak én vagyok, ha valaki 45 évesen szül engem az sem zavar :)
2022. jún. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
17%
Azért kíváncsi lennék, mi a probléma azzal, hogy 23 évesen várom az első gyermekem, vagy hogy NEKEM 25 volt a határ? Dolgoztam gimnázium mellett végig, leérettségiztem, elvégeztem az egyetemet levelezőn és mellette főállásban dolgoztam az elejétől kezdve, 4 év munkaviszony után megyek szülni, nyaraltunk, összeházasodtunk, utaztunk, lakást vettünk, berendeztük és jöhet a baba… Az a probléma hogy nem fulladtam bele a karriervágyba? Vagy hogy 30 éves koromban még bőven lesz időm karriert építeni és nem megyek nyugdíjba pár évvel a gyerekem érettségije után? Szomorú…
2022. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
87%
Nem 27es. Az a baj, hogy úgy beszélsz, mintha akinek nem így alakult az csak valami karrierista vagy elszúrt életű ember lehetne és gáz.
2022. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
0%
A 10-es válaszban milyen elszúrás vagy karrier szerepelt, amiért lepontoztátok? :)
2022. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
89%
A 10esben semmi...de ha valaki érzékeny a "direkt úgy alakítottamból" azért magára veheti, hogy ezek szerint ez csak ennyi.. úgy kell alakítani,szóval ha neked nem jött össze elszúrtad.. Picit lehetett volna szerényebben.. de amúgy nem én pontoztam le.
2022. jún. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!