Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pontosan mit értenek természet...

Pontosan mit értenek természetes szülés alatt?

Figyelt kérdés

Az természetes szülésnek számít, ha van fájdalomcsillapítás (epidurál vagy más)? Illetve az is természetes szülésnek számít, ha nem kap ugyan fájdalomcsillapítást a kismama, viszont más miatt szükséges valamilyen gyógyszeres beavatkozás (pl. hogy felgyorsítsák a szülést)?


Vagy a természetes szülés csak arra vonatkozik, hogy természetes úton (azaz a hüvelyen keresztül) jön a világra a baba?


Nem világos számomra :(



2022. jún. 27. 12:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
10-es, pont ez a háborítatlan szülés, amiről beszélsz. A természetes szülés az továbbra is a természetes úton, vagyis a hüvelyen keresztülit jelenti a legtöbb helyen (függetlenül attól hogy hová viszik vagy nem viszik a gyereket). Az, hogy neked mit jelent a természetes szülés, nem jelenti azt, hogy a nőgyógyászoknak, vagy az emberek nagy többségének is azt jelentené.
2022. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

10


Aki valamilyen szinten nem érintett az csak a szimpla hüvelyi szülést bárhogy érti a természetes szülés alatt.


Hiába van igazad.

Háborítatlan szülés, amiről írsz.



Mint îrtam volt részem mind2-ben…


( az első esetben sem volt semmi kényszer! Pózt is választhattam, de gond adódott.. a császárhoz késő lett, mindenre hagytak időt, kérésre, amíg lehetett vártak mindennel, az egyik legjobb ha nem a legjobb szülésznővel szültem..)

2022. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ugye az már nem számít háborítatlan szülésnek, ha nincs fájdalomcsillapítás, póz választható, viszont időközben mégis szükség van valamilyen életmentő beavatkozásra (burokrepesztés, szülésindítás...) ?

2022. jún. 27. 16:38
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi szakkifejezéssel per vias naturales, azaz természetes szülés, a hüvelyi úton történő szülést jelenti. Ide bármi beletartozhaz, gátmetszés, gátvédelem, fájdalomcsillapító, vákuum stb. A másik mód a sectio caesarea, vagyis a hasfalon át történő műtét, császátmetszés.
2022. jún. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

14es vagyok: háborítatlan az amikor nem indítanak, nem adnak oxytocint, nincs gátmetszés, nincs burokrepesztés, stb. Saját tempóban történik a tágulás, vajúdás, kitolás, kitolásnál gátvédelem lehet (ez amikor a szülésznő, bába segíti a baba fejét kifelejövet, hogy az ne szakítsa el a gátat, ez nem számít beavatkozásnak, ugyanis a baba maga módján, tempójában halad át, a szülésznő csak a gátat fogja a fej körül). A baba után a placenta is a maga idejében születik meg.


Hozzátenném, hogy kórházi körülmények között ekkor is nézik a baba szívhangját, elhelyezkedését közben, hogy minden rendben zajlik-e, csak nem avatkoznak bele invazívan.

2022. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, nàlam ez csak a beérkezéskor volt..


( 4 ujjnyi tágan, félig eltünt méhszájjal érkeztem, majdnem a kocsiban szültem meg)

Így lett hogy a nyilatkozatokat is az aranyóràban îrtam alá..

2022. jún. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
A gyógyszerekhez semmi köze. A természetes szülés az, ami hüvelyi, a nem természetes pedig a császár. Független a gyógyszerektől.
2022. jún. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!