Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki több egynemű gyerek után...

Aki több egynemű gyerek után esett teherbe , milyen érzés volt mikor megtudtad a babád nemét?

Figyelt kérdés

Tudom egészség a lényeg , így is van ez az első de ha ez adott. Nem szeretnék bántó kommenteket eléggé mardos ez belülről , hogy ilyen megfordul a fejemben.

Van 3 lányunk , őszinte leszek az elsőtől kezdve fiút választottunk volna a kezdetek kezdetén , de mindíg nagy szerelem volt mind a 3 gráciánk, nem is csinálnám vissza így kerek :) átállítódott bennem minden a terhesség közepén aztán sosem jutott utána eszembe , hogy miért nem fiúk.

Viszont most a 4.el holnap megyünk uh.ra. már most sírok azon is ha eszembe jut lehet fiam is. Aztán azon sírok , ha kiscsaj van bennem , hogy gondolhatok ilyeneket. Aztán tükör elé állok és mondogatom ne foglalkozz már ezzel szeretlek babám így is úgyis mindent megkapsz és te is a "kis szerelmem" vagy csak ne legyen semmi baj. Aztán mégjobban elkezdek sírni, hogy most ez komoly? Ha fiú vagy se foglak jobban szeretni. Aztán az jut eszembe ugye tényleg érzik e ezt a lányok , es nem azért jön a tesó mert vágytunk már nálluk a fiúra de nem jött.

Kikészülök hogy ennyire hülye vagyok , remélem ezek csak a hormonok játéka.


Más is érzett így? Vagy kezdek bedilizni?


2022. jún. 30. 08:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a nagynéném kb sokkot kapot, mikor közölték vele, hogy a három fiú mellé két lányt vár 45 évesen, nem myomát... :) Sose felejtem el, 14 voltam, amikor jött anyuhoz mesélni (ikrek ők is). :)
2022. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőmnek 3 lány után lett fia, kicsit csalódott volt, negyedikre is lányt szeretett volna.
2022. jún. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Aranyos vagy :)
2022. jún. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egy barátnőmnek 5 fia van. Hogy kicsit lányos élete legyen, babákat varr (nem is akármilyeneket) :)

Most akkor fiúhoz, vagy lányhoz drukkoljak neked?

2022. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi a masodik babankat varjuk, az elso kislany, masodjara fiut szerettunk volna. Kislany lett es amikor kiderult h o is kislany, sirtam oromomben😂 pedig azt hittem fiut szeretnek enis masodjara😂 azota is nagy nagyon szeretettel gondolunk ra h kislany erkezik ujra, nem jut eszunkbe h miert nem fiu.


Legjobb baratnomnek az elso kisfiu, masodikra nagyon nagyon kislanyt szeretett volna, kisfiu lett. Nagyon csalodott volt, tobbszor sirt emiatt a terhessege soran. Persze elfogadta h ez van, de nagyon csalodott.

2022. jún. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
22%

Én egy olyan párt ismerek, ahol az apuka nagyon fiút akart. Csak az 5. baba lett fiú. Az anyuka szó szerint megkönnyebbült, amikor kiderült, hogy végre fiú lesz, mert így nem kell többet szülnie.


Szerintem természetes dolog, hogy az ember vágyik fiú és lány gyerekre is, mert teljesen más a kettő szülőként.

2022. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

6-os, mi az hogy kell???! Szegény nő, annyi nem volt benne, hogy megbeszélje a párjával, hogy nem akar többet?!

Kérdező, nekem 2 lány után lett kétpetéjű lány ikreim. Reménykedtem, hogy elnézték legalább az egyikük nemét, de nem. Ez van, mi lányos család vagyunk, nem mintha nem vinné a lányokat focizni meg horgászni az apjuk🙂 még együtt barkácsolnak is 😅 örültünk volna egy fiúnak, de eszemben sincs még egy gyereket bevállalni.

2022. jún. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"Fiúként gondolunk rá egyenlőre" meglátjuk. Néha magam sem tudom már mi lenne a jó.

Nalunk is megy a horgászás barkácsolás kis vagányak , szeretem nézni őket együtt, sokszor nagyobb ragaszkodást érzek az apjuk iránt mint felém. Pedig aztán szigorúbb jóval.

Lehet titkon ezért is szeretnék egy fiút. Közben meg nem is értek a fiúkhoz

2022. jún. 30. 10:06
 9/23 anonim ***** válasza:
21%

Mi kislányt szerettünk volna de fiú lesz a pici. Persze nem borultunk ki rajta, örülünk így is, csak én vagyok inkább megijedve, mert ahogy elnézem a fiúkat a játszón, utcán stb. hát nem is tudom…

Leginkább csupa durvaság, agresszió, meggondolatlan veszélyes hülyeségek, hajlamosabbak a haverok után menni, hogy népszerűbbek legyenek… persze mindig mondogatom magamnak hogy nem mind ilyen, de visszagondolva aki nem ilyen volt a suliban, az meg amiatt volt kinézve.

Nem akarok neki rosszat, de én csak a lányos túlélési stratégiát ismerem. Apukával sokat beszélgetünk, de ő is sok hülyeséget csinált, aztán valahogy normális felnőtt lett. Csak én azt szeretném hogy gyerekként se legyen hülye.

2022. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%

Hát én mindig úgy képzeltem el, hogy három fiam lesz, aztán amikor a harmadiknál a 12 hetes genetikán mondták, hogy fiú, láttam a férjem arcán azt az őszinte csalódást, nem szólt, mosolygott és örült, és persze nagyon szereti is, de már akkor tudtam, hogy nagyon bántja, hogy nem lett lány. Sokáig vívódtunk, hogy mi legyen, végül tavaly nyáron eladtuk a babás cuccokat (babakocsi, kiságy), lezártuk a dolgot. Aztán januárban egyszer csak belé hasított, hogy muszály, hogy legyen egy lányunk. Úgyhogy mosz vagyok 10 hetes, nyilván még nem tudjuk a nemét. Elolvastunk minden hülye babonát, aztán persze már 7 hetesen végigcsináltuk az összes pisi tesztet, meg mindent. Meg már elolvastam az összes nub theory-s kérdést. Nyilván nem ettől lesz lány, de nagyon izgulok, mikor derül ki.

Én igazából attól nem félek, hogy ha fiú lesz, nem fogjuk úgy szeretni, vagy érezni fogja, hogy lánynak vártuk, mert nyilván akkor átállunk erre agyban, és kész. Van már tapasztalatunk a fiúkkal, ahogy a többi gyerekünket, őt is nagyon szeretni fogjuk, ha úgy alakul. Amitől viszont nagyon félek, az a pillanat, amikor az infót közlik, amennyiben az nem a "vágyott nem". Az biztos nagyon rossz lesz, de hát ez van, majd túltesszük akkor magunk rajta.

Szerintem ez egy tök normális érzés, én nem okolom emiatt magam, vagy tartom magam rossz anyának. Persze itt a gyakorin aki egy ilyen kérdést feltesz, ott mindig megjelennek a "szar anya vagy", meg "nemhogy az érdekelne inkább, hogy egészséges legyen" kommentek. De elmondom, nekem volt rossz tarkóredős babám down szindróma gyanúval, és egyáltalán nem tört minket össze, fel sem merült a megszakítás, vagy amnio vagy bármi bennünk, hiszen a mi gyerekünk, szeretjük. (nem lett az egyébként, viszont egy nagyon cuki autista). Szóval azzal a tudattal is, hogy nagyobb az esély a rossz tarkóredőre, attól egyáltalán nem félek, hogy mi van, ha beteg, attól jobban, hogy mi van, ha újra fiú. De akkor sem lesz semmi, a mi gyerekünk lesz :)

Megy a drukk neked, hogy fiatok legyen! ;)

2022. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!