Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki érzete úgy a terhessége...

Ki érzete úgy a terhessége alatt, hogy ‘rossz anya’? (Többi a megjegyzésben)

Figyelt kérdés
Nagyon vártuk a babát, és ahogy megfogant eldöntöttem, hogy mindenre oda fogok figyelni és mindent megteszek, hogy a legegészségesebb és legbiztonságosabb környezetet biztosítsam neki. Ehhez képest úgy érzem, hogy hibát-hibára halmazok, amelyek nem tűnnek nagy ‘botlásoknak’ pl: véletlen egy alkoholos csokiba a haraptam és lecsúszott egy falat, amire realizáltam a helyzetet, vagy egy falat lágy sajtot fogyasztottam egy eleinte ismeretlen mártásból, vagy egy buggyant gyümölcsből pár falatot ettem mielőtt leesett volna hogy alkoholos, de így összességében borzasztóan hibáztatom magam érte, hogy nem jutnak eszembe hamarabb a veszélyforrások, vagy nem vagyok figyelmesebb, pedig görcsösen stresszelek, hogy minden rendben legyen a babával. Valaki tapasztalt hasonlót? Egy pszichológus felkeresését fontolgatom. 17 hetes terhes vagyok.

2022. júl. 2. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Pont az a baj hogy görcsösen stresszelsz. Engedd el ezeket a dolgokat. Semmi baja nem lesz a babádnak azoktól amiket felsoroltál. Ne igyál meg egy üveg bort ha lehet, de annyi alkoholtól semmi baja nem lesz amennyit véletlenül megettél. Nagyon nehéz dolgod lesz ilyen hozzáállással.
2022. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Akkor halmoznál hibát hibára, ha doboz számra szívnád a cigit, innád az alkoholt, drogoznál, és semmit sem adnál a higiéniára.

Ezek, amiket felsoroltál, természetes, bár kicsit irreális aggodalmak első babával, azért mondom, hogy természetes, mert nyilván amíg az embernek nincs tapasztalata, természetes, hogy aggódik.

Ettől függetlenül probáld meg elengedni magad, és élvezni a terhességed, a falat bonbontól, de még egy egésztől sem lesz baja, ellenben te becsavarodsz, a baba pedig egy idegileg kimerült anyukához jön világra, ami viszont nem annyira előnyös.

2022. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Ez így nagyon hosszú terhesség lesz, a szülés utáni időszak meg méginkább.

Egy darab lágy sajtot komolyan? Én halomra ettem a kolbászt a téliszalámit a sajtokat meg úgy kábé mindent ami nem 100% tiltólista ergo nyers húsok meg nyers tojás, lehet megkövezni de még az IR diétát sem tartottam mert hülyeségnek gondoltam… (tökéletesen egészséges fiam született időre) lazíts mert ezzel a feszkóval ártasz nem egy konyakmeggyel.

2022. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Mivel babákkal foglalkozom igen régóta, napi szinten hallgatom az anyukák stresszelését gyakran okkal, gyakran ok nélkül.

Nem kell 100 szazalékot nyújtani az anyaságban, ha összejön a 90 az tökéletes. Ha folyton a maximumon akarod pörgetni a tökéletességet, akkor a stresszel és görcsöléssel nagyon sokat veszítetek, sokkal-sokkal többet, mint egy kis lazasággal.

Alkoholos csokit ettél?! Egészségedre! Nem ittál egy üveg bort, de még egy pohárral sem, semmi bajotok nem lesz tőle.

Próbáld meg szülésig kicsit összeszedni magad, vagy meg fogsz zakkani, ami sokkal ártalmasabb a babának, mint az alkoholos csoki, nem beszélve a házasságodról, párkapcsolatodról. Tudom, hogy nehéz, tombolnak a hormonok, de menni fog.

2022. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
A görcsös stressz sokkal többet árt a babádnak mint egy falat csokit
2022. júl. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek egyike sem felelőtlenség,és ne ostorozd magad miatta. Nem berugtal vagy ilyesmi.
2022. júl. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez olyan aranyos volt 😃 engem nem érdekel kb semmi, nyers dolgokat nem eszem, meg úgy érzésre, de nekem például eszembe jut, hogy vajon 100 évvel ezelőtt nem habzsolták degeszre magukat a nők kolbásszal meg szalámival? Vajon csak a tökéletesen átfőtt tojást ették meg? Vajon a franciák leálltak a sajtokkal? Mert szerintem nem.. úgyhogy ne told túl a dolgot, egyél mindent amit megkívánsz, mértékkel, de ha be-be csúszik valami, akkor már semmit nem tudsz tenni. Az meg a másik, hogy mi lest ha már kint lesz? Onnantól ezzel a mentalitással, anyukám diliházba fogsz kikötni, ugyhogy próbálj lazítani a pórázon és ne akar tökéletes lenni, mert ugyse leszel.
2022. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
“ Egy pszichológus felkeresését fontolgatom.” Szuper ötlet. Mindenképpen indokolt, tedd meg mihamarabb.
2022. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az lesz a vége, hogy rommáfélted azt a gyereket. Lelki rommá
2022. júl. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan..

Minden rendben lesz a babával,ne aggódj!

Akkor is rendben lenne,ha megettél volna még három csokit vagy iszol egy sört.

Magadnak sem teszel jót ezzel a stresszeléssel.

Egyszer a terhességem alatt étteremben vacsiztunk és kikértem a kedvenc alkoholos koktélom,mert a nagy beszélgetésben elfelejtettem hogy terhes vagyok.

Igen elfelejtettem🤣

Jót nevettünk rajta,nem éreztem magam rossz anyának.

Ennél nagyobb "hibákat" is el fogsz követni,mikor megszületik.

Sőt szerintem több dolognál érzed majd,hogy szarul csinálod,mint ahánynál hogy jól.

Ezzel így vagyunk jó sokan,senki sem tökéletes,nem is kell annak lenni!

Boldog babavárást neked!🥰

2022. júl. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!