Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kis kitüremkedés a koldokom...

Kis kitüremkedés a koldokom mellett, ami orrfújásnál, köhögésnél fájdalmas? Köldöksérv lehet?

Figyelt kérdés
17 hetes vagyok. Sajnos beteg lettem es egy hete fújom az orrom es kohogok. Észrevettem, hogy fáj a koldokom korul egy-egy erősebb orrfujasnal, amikor nagyon be van dugulva az orrom, illetve egy-egy kohogesnel is és tegnap este éreztem egy kis dudort a koldokom felelt, érzékeny is volt. Ma délutánra kicsit visszahúzódott es kevésbé fájdalmas. Ez lehet koldok sérv?

2022. júl. 20. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet!

Ha legközelebb orvoshoz mész, okvetlen mutasd meg neki!

2022. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Eddig csak hallottam a sérvről, szerencsére nem volt vele tapasztalatom; remelem, ha az is, nem lesz problema a várandóssággal, mert van egy másfél eves kisfiam akit sokat kell cipelni, babakocsistul is
2022. júl. 20. 13:53
 3/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Nekem lágyéksérvem volt, de a tünetek nagyon ismerősek, sajnos.

Ennek más megoldása nincs, csak a műtét.

Arról viszont fogalmam sincs, mit lehet tenni, ha sérv és terhesség egyidejűleg van. Fogalmam sincs, terhesen műtenek-e sérvet, vagy mi lenne itt a legjobb.

Amit a cipekedésről írtál (kisgyerek, sokszor babakocsistul), az elég rosszul hangzik ebben a helyzetben. Nekem is vannak gyerekeim, tudom, sokszor nem lehet megoldani másképp, de a sérvednek (mert 90%, hogy az) nagyon nem tesz jót ez a cipekedés.

2022. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet, mutasd meg dokinak.

A cipelést meg hanyagold. Nekem gerincsérvem volt és csak a magasföldszinttől van liftünk, így mindig megkértem a gyereket, hogy szálljon ki, felvittem a kocsit, aztán őt lépcsőfordulónként... Ha meg elaludt, hát volt olyan, hogy ott álltam a kapuban... (olykor hál'Istennek jött egy segítőkész szomszéd). Kádba, etetőszékbe is a gyerek mászott be sámliról, hogy fogtam a kezét. Bevásárlás meg csak házhozszállítva ajtóig. Szóval meg lehet oldani azért kreatívan.

2022. júl. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2. császárom után, 4 hónapos volt a lányom mikor köldökkapuban észre vettem egy cseresznye nagyságú dudort. Nem tudtam miért fáj és nehéz a gyereket kiemelnem a babaágyból.. 7 hónapos volt mikor műtöttek. Bélgyulladásos vagyok, így nekem nem volt opció éveket várni.
2022. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm a megosztott tapasztalatokat! Az az erdekes, hogy most éppen nem erzem a dudort. Ez lehetséges??
2022. júl. 20. 14:24
 7/8 anonim ***** válasza:
A sérv olyan, hogy visszahúzódik. Majd nyomásra újra kitüremkedik.
2022. júl. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ertem! Köszönöm szepen, nem tudtam!
2022. júl. 20. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!