Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Covid terhesség alatt?

Covid terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Tegnap jöttem haza a kórházbol, a szoba társam covidos lett. Minket haza küldtek. 5 napig megkell figyelni magunkat.

Mértem a lázam, szerencsére nincs lázam, 36,9.

De félek hogy el kaptam. Holnap is meg fogom mérni

Ha netalántán az lennék,ártana a babának és a terhességre is nagyon veszélyes ugye.? 7hetes vagyok.


2022. júl. 23. 17:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2 oltásom van
2022. júl. 23. 17:42
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Nem hiszem, hogy jobban ártana, mint egy megfázás. Ismerősöm 15 hetesen volt covidos, oltatlanul. Ő is és a baba is egészséges. Ha lázad lesz, azt mindenképp csillapítsd, meg persze beszélj a háziorvossal. Kb egy cipőben járunk, én egész héten látogattam a nagymamámat, mert ő vigyázott a nagylányomra, és tegnap délután kiderült, hogy covidos.

Tesztet az 2-3 nap múlva érdemes csinálnod.

Ne aggódj, minden jót!

2022. júl. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, köszi

Majd hétfőn csinálok. Te hány hetes vagy?

2022. júl. 23. 18:11
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
14
2022. júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 29. héten volt (vagy 28?) 3 oltásom volt, szóval kb meg sem éreztem. Egyszer ment fel a hőm 37,2-re, akkor bevettem egy algopyrint (ezt ajánlotta a nőgyógyászom) mert este volt és féltem, hogy ha nem veszek be, akkor éjszaka felmegy jobban. A legidegesítőbb nekem az arcüregem volt, annak legalább 1-1,5 hét kellett mire kitisztult.


Nekem utána lett komplikációm (méhlepény probléma), de őszintén úgysem tudja senki megmondani biztosra, hogy attól volt-e vagy sem.

2022. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezért utálom a kórházat.. Ott szedi össze az ember a betegséget.. Sokat hallottam be kerültek és el kapták ott.. 🙄
2022. júl. 23. 18:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös! Megkérdezhetem, hogy mikor kaptad a 3 oltást és mennyi idővel utána lettél covidos?
2022. júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én is elkaptam a covidot 24 hetes terhesen. Magas lázam volt első nap, algopyrint vettem be az levitte mert a rubofen semmit nem segitett. Masnap már elég volt a rubofen, harmadik naptól csak orrfújás. Én nem vagyok oltva, őszintén nem is aggódom nagyon emiatt, inkább annak hogy valamiféle immunitást szereztünk a babával a vírus ellen, meg abban reménykedem hogyha megszületik és netán elkapja akkor emiatt gyorsabban és könnyebben átvészeli.
2022. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én 5 hetes voltam mikor elkaptam.

Ráadásul ikerterhességem volt, az egyik embrió sajnos elment, de hogy a covid miatt vagy más miatt azt soha nem tudjuk meg.

Egyébként beléptem a 33. hétbe és a kisbabámnak semmi baja, minden rendben van vele.

2022. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja és nekem is 3 oltásom van.
2022. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!