Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban az én hibám lenne?

Valóban az én hibám lenne?

Figyelt kérdés

Teljesen elhanyagolnak a "barátaim" mióta megtudták,hogy babát várok,néha egy üzenet váltás,és kb ennyi...

Szerintetek az én hibám lenne?Tudjuk,hogy várandósság alatt sokminden megváltozik,de úgy érzem,hogy én nem változtam,ugyanaz az ember maradtam.

Sokszor mondják,hogy alig várják,hogy megszülessen a pici,és jönnek majd segíteni a baba körül.Igazából én ezzel úgy vagyok,ha már megszülök megtudok oldani mindent(jelen esetben veszélyeztetett terhes vagyok,fekvésre vagyok ítélve,van már egy gyermekem így tudom mivel jár egy ujszülött gondozása).Szívem szerint megmondanám mindenkinek,hogy annyit jöjjenek majd mikor megszületik,mint mikor a várandósság alatt jöttek mikor segítségre lett volna szükségem..Szerintetek ez nagy bunkóság lenne?Ti mit tennétek?


2022. aug. 1. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Felhívnám őket látszólag ok nélkül, érdeklődnék hogylétük felől, aztán egyszer csak mondanám, hogy látogassanak meg, ha van kedvük.
2022. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is mindenki ezt mondogatja hogy de jó, majd jön babázni. Én úgy érzem, hogy azt annyira nem szeretném, legalábbis az elején semmiképp 0 alvással, mert amúgy is tudom, hogy nem segíteni jönnének, csak gügyögni, aztán szólnak ha tele a pelus hogy oldjam meg. Semmi erőm nem lesz újszülött mellett vendégeket fogadni, úgyhogy erre a részére teljesen igazat adok neked, meg is kell mondani, ha nem szeretnéd, hogy menjenek.


A másik oldalát is átérzem a dolognak, én is veszélyeztetett terhes vagyok, nagyjából egy hónapja nem dolgozom, és azóta én is ezt vettem észre, hogy kevésbé nyitnak felém. Gondolom, mert tudják, hogy úgysem mennék velük a legtöbb programra, de azért pl kajálni és beszélgetni lehetne valahol. Szerintem ez főként nem ellened irányul, hanem a helyzetet nem tudják hova tenni. Beszéld meg velük nyíltan, hogy így érzel, és mi ennek a háttere. A kommunikáció sokat tud segíteni.

2022. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem akarlak áltatni, ha most ilyenek, amikor megszületik, még kevésbé lesznek melletted. Rengeteg magányos anyuka van, pont ezért. Próbáld meg keresni őket te most, ha látod, hogy lepattintanak el kell engedni őket. Nekem van olyan “barátnőm” aki még nem látta a fiam, pedig 10 hónapos. Most terhes lett, érdekes egyből megtalált a kérdéseivel, meg hogy majd a babaruhákat neki adhatom. Haha, azt lesheti. Nekem ringatón és babaúszáson lettek anyuka barátnőim, meg szerencsére vannak a régiek közül is, de keresni kell újakat. Nehéz, de a magány még rosszabb.
2022. aug. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak lelombozni de az én barátaim is hasonlóak voltak.

Meg majd jönnek babazni, főznek nekem húslevest, stb stb

Azóta eltelt 3 ev, várom a húslevest azóta is 😂😂😂

2022. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Velem a legjobb barátom nem kommunikál 5 hetes terhes korom óta...

Szerencsére introvertált vagyok, feltalálom magam. Szintén veszélyeztetett terhes vagyok, és szédelgek, egyedül még sétálni sem merek elindulni.

Pár kolléganőm azért érdeklődik utánam néha, szóval teljesen nem lettem száműzve. 🙂

2022. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a "barátaidnak" nincs gyerekük.
2022. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy hibád.

Nézd a jó oldalát. Aki ilyenkor elmegy, az nem volt barát.

2022. aug. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez természetes. Ha ők nem anyukák még akkor el fogtok távolodni. Tapasztalatom az h ezen megsértődni nem szabad, ez egy másik élethelyzet.

Én a barátnőimmel évente 1x jöttem össze évekig, kb karacsonykor. Akkor jókat beszelgettunk, nosztalgiáztunk, nevettünk.

Lassan, apránként alakult ki aztán babás társaság is, és mire 4 éves lett a fiam, ismét többet tudtunk témázni a régi barátokkal, de mivel én akkor nem csináltam abból kérdést hogy eltavolodtunk, igy sérelem sem volt.

2022. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem fognak azok menni megnyugodhatsz. Csak mondaniuk kell valamit.

Nekem az unokatesóm mondogatta amíg beszéltünk hogy “majd mindennap ott leszek nálad ha megszületik a baba”, aztán ha itt van (nem egy városban élünk) meg se látogat vagy meg se kérdezi hogy vagyok.🤣

Apósom ugyanez, bár őket ide se fogom engedni a pereputtyával mert gratulálni se gratuláltak és nagyon érdeklődni se szokott.

Nekem ilyen emberekre nincs szükségem.🤗

2022. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem is elfelejtettek a barátaim, mikor terhes lettem, én meg belefáradtam, hogy én keressem őket. Azóta nem beszélünk, sajnos így alakult. Mostmár olyanokkal próbálok barátkozni, akiknek szintén van családja.
2022. aug. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!