Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom szörnyű vagyok, de van...

Tudom szörnyű vagyok, de van itt más is, akit nagyon foglalkoztatott a terhesség alatt és után a külseje?

Figyelt kérdés

Értem itt a hízást is meg az öltözködést, sminkelést.

Nagyon vékony testalkatom van szerencsére és magasabb is vagyok. Edzeni járok, de semmit nem szedtem a terhesség előtt sem az izomzatért. A külsőmmel rengeteget foglalkozom, imádok csinos lenni, sminkelni,stb.

7.hónapban vagyok, edzeni is járok és még futni is tudok, bár ezt hamarosan azért abbahagyom.


Sok kismama ebben nem partner a környezetemben. Az edzőm viszont szerencsére igen, ő is így csinálta.

Benneteket mennyire zavart a hízás? Én rettegek tőle.

24/N


2022. aug. 1. 22:20
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Az én környezetemben konkrétan felelőtlenségnek számít nem hízni. Mindenki ezt meséli, hogy milyen sokat hízott a gyerekkel. Ezért írtam.

Persze olyat nem tennék, amivel tudom, hogy veszélyeztetem a babát. De az is biztos, hogy nem leszek az a tipikus önfeláldozó anya. 😃 Lesznek dolgok amiről nem vagyok hajlandó lemondani, ilyen a sport is vagy a férjemmel eltöltött közös idő.

Attól félek, hogy meghízom és majd neki nem tetszem. Sosem adta annak jelét hogy úgy nem szeretne, ettől én félek. Ő idősebb 12 évvel, de ő is sportol és ő kimondottan izmos. Borzalmasan érezném magam ha meghíznék mert mi a garancia, hogy lemegy?

2022. aug. 2. 06:56
 12/23 anonim ***** válasza:
98%
A rettegés nem egészséges egyaltalán, ezzel kezdened kell valamit. Ezt ugyan nem kérdezted, de jó tanács: a futast mar abba kéne hagyni, mert ha nagy hassal futsz, túl nagy terhet teszel a kismedencei izomzatra, es megnő az esélye, hogy szülés után vizelettartási problémáid lesznek. Szerintem egy-ket plusz kilónál sokkal kiabrandítóbb egy bepisilő feleség...
2022. aug. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
97%
A rettegés nem egészséges. A többi rendben van. Én is edzek a terhesség mellett. Valamennyit biztosan fogsz felszedni, hiszen egy baba nő benned, de ennek valóban nem kell 20 kilónak lennie. Aki a 10 kilót felszedett kismamát szídja meg az ott hozzászólókat nem tudom olvasta e rendesen hány kilóról indult és honnan az a kismama. Ha valaki nagyon sovány igenis szedhet egy picit többet magára attól nem lesz baja sem neki sem a babának, csak a végletekbe nem kell átesni. Ez a kulcs igazából és erre kell figyelni a várandósság alatt. Nem szabad elhízni, de fogyókúrázni sem most kell. Én is nagyon szeretek csinosan öltözködni, sminkelni, erről egyáltalán nem kell lemondani. De pl ahogy a plusz 10 kilós kérdésnél volt én is nagyon kívánom az édes és lisztes dolgokat és bizony most többször megengedem magamnak mint, amúgy. Ettől nem leszek még tehén pláne, hogy edzek is, de van aki nem látja, hogy lehet ezt ésszel is csinálni.
2022. aug. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 babyboom567 ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!

Kezdj el már most szakemberhez járni, mert ha meglesz a baba,be fogsz csavarodni.

Én 70 kiló voltam terhesen, hízékony alkat vagyok, mégis"csak"7 kilót híztam,és életemben először csinosnak,és szépnek éreztem magam.Szülés után mikor hazajöttünk 65-67 kiló voltam.

Utána meg az első 3 hónapban feljött 15 kg,mert úgy megborult a hormon-háztartásom.(5,5 éve szültem, azóta sem állt helyre,meg lett lágyék és köldöksérvem, szétnyílt hasizmom, meg teljes méhsüllyedésem,ezek csak úgy hogy egyszerű legyen az életem)

És ha a pasid elhagy mert terhesen felszedsz pár kilót, akkor az már régen rossz, a gyerekkel sokkal több konfliktus, és egyéb dolog jár.

2022. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%
Attól vagy szörnyű, hogy dicsérteted magad, és mártírkodsz:D Amúgy semmi különleges sincs abba amit csinálsz, és ezt te is tudod, különben nem várnád a megerősítést
2022. aug. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%

17 hetes vagyok, szerintem minden nőt foglalkoztat a külseje. Én is alapból vékonyabb vagyok, mivel még az elején mindent kihánytam, eddig kilóban csak fogytam, amellett hogy a hasam már nagyobb.

Az edzésre nekem mindig nehéz volt rávenni magam. A fitness hulahoop az, amit végül megszerettem, de ugye terhesen ez esélytelen. A másik hogy sokat sétálok, munkába, ide-oda, nem vezetek, és 1-2 megállóért a buszt sem vártam meg. Eddig. Most ebben a 40 fokban ezzel is felhagytam, miután egyszer majdnem elájultam a tűző napon.

Az ilyen egyéni edzővel edzés soha nem volt az én műfajom, kicsit pénzkidobásnak tartom, de persze mindenki a sajátjával gazdálkodik, én ilyesmire nem költök amíg otthon is tudok ingyenes videókra mozogni. Gondolkozom, hogy majd ha pár hónap múlva már nem dolgozom, akkor lehet el kéne menni ilyen kismama jógára vagy hasonlóra, de igazság szerint annyira nem az én világom ez, hogy nem tudom ráveszem-e magam.

Sminkelni inkább alkalmakra szoktam, a bőrápolás az, amire nagyon odafigyelek, hogy smink nélkül is büszkén menjek az utcára. Kifejezetten csinos ruhákra eddig nem volt nagyon igényem, de mióta terhes vagyok, mintha kicsit gyászolnám a "lányságomat", elkezdtem nőiesebben öltözködni, amíg még lehet, és amíg még van értelme.

Szerintem mindenki maga érzi, hogy mit bír, mi az amit szívesen csinál. Ha az orvos szerint is rendben van, hogy még ennyit edzel, akkor hajrá. De azokat is teljesen megértem, akik nem terhesség alatt akarják fitness ladyvé gyúrni magukat.

2022. aug. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
71%
A #15 válasszal értek egyet 😄. Tényleg úgy írod le, mintha valami különlegeset csinálnál és ez milyen kis egyedi. Pedig vagyunk egy páran, akik nem vesztettük el a kontrollt terhesen. De akinek ez természetes az nem firtatja meg igazoltatják arctalan idegenekkel, hogy de ügyes meg okos. Relax. Nem csinálsz semmi extrát.
2022. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nem, csak engem a környszetemben úgy érzem ezért bántanak, kis megerősítésre vágytam talán. Oké, tényleg nem forog minden gondolatom a babakörül (ahogy az életem sem fog). De azért nem hiszem hogy úgy kellene reagálni ahogyan szoktak. Kicsit lehet önző vagyok, de azért kockáztatni nem hiszem hogy kockáztatom az egészségét.

Én nem leszek az az anya aki a gyerekét felöltözteti mint egy bazári majmot, ő meg tiszta lelakott. Ezért nem akarok másodikat, talán csak ha nagyobb lesz az első. Hogy magamra is legyen időm (segítségem is lesz, szerencsére 🙏🏻). Én imádom a férjem és ezért vállaltuk a babát, mert családot akartunk. De én a gyerekre úgy gondolok mint a MI gyerekünk, közös. és elsősorban nekünk kell egy boldog párnak lenni. Akkor a gyereknek is jó lesz. Meg akarom, hogy abban nőjjön fel, hogy az anyja és az apja rendszeresen tölt időt kettesben. Ebből nem fogok engedni. Nem is bírnám elviselni 😃 Nekem is szükségem lesz a figyelemre.


Amúgy a napokban mikor olyan lehűlés volt, egy oversize stílusú pulcsit vettem fel és nem látszott a baba 😅 szóval ha most meg is indul a növekedés, akkor sem hiszem hogy hatalmas hasam lesz 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

2022. aug. 2. 17:34
 19/23 anonim ***** válasza:
55%
Szállj le arról a bizonyos lóról inkább :D
2022. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
80%
Tudod nagyon sok anya csinálja így anélkül, hogy magyarázná a bizonyítványt vadidegeneknek. Felfogtuk, haladj tovább 😊.
2022. aug. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!