Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez cukor érték gondot jelent?...

Ez cukor érték gondot jelent? Illetve hogy lehet hogy két különböző cukormérő ugyan akkor mérve más értéket mutat?

Figyelt kérdés
4éve IR em van. Diétát azért tartom, nagyjából. Tegnap pozitív lett a tesztem :) ma rámértem az éhgyomri cukromra ami az egyik készülékkel 5,4 volt makd 1 óra elteltével 7,2 majd 2 óra elteltével 6,5. Itt a 2 órás eltérésnél megmértem egy másik mérővel, ami 5,5 mutatott. Szerintetek evés után terhesen IResként ez komoly? Vagy még nem lehet gond. Valamint most akkor melyik mérőnek higyjek?

2022. aug. 2. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Ezek az értékek a normál tartományon belül vannak, de IR-esként az inzulinod lenne az érdekesebb, azzal mi történik. (Tudom, hogy azt otthon nem tudod mérni.)
2022. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Terhesség alatt az egy órás érték jó, ha 7 alatt van. Nyilván 1-2 tized eltérés nem számít, mivel két mérő között lehet eltérés. Milyen vércukormerővel mértél egyébként?


1-es válaszhoz egy kis kiegészítes: terhesség alatt nem mérnek inzulin értéket, mivel a terhesség maga inzulinrezisztens állapot, így nem mérvadó.

2022. aug. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 2.válaszoló

Accu check Actívval elsősorban, viszont észrevettem, hogy lejárt a tesztcsík, nemtudom az mennyit számít.

A másik pedig a saját készülékem, az egy új fajta telefonnal össze kapcsolható Accu check Instant

2022. aug. 2. 16:02
 4/4 anonim ***** válasza:
A terhesség elején vagy, ahhoz képest nem jó eredmény. Ez már több, mint IR. A 2 mérő azért mutat mást, mert az otthoni készülékek ennyit tudnak. Egy közelítő értéket ad. Egyik sem rosszabb, mint a másik, felesleges többször mérni.
2022. aug. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!