Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabetológiára küldte, ahol...

Xbettyx kérdése:

Diabetológiára küldte, ahol mondták hogy vennem kér cukormérő készüléket, meg is vettem. Elmentem diétás tanácsadásra ahol megkaptam a fevilágosítást, mintaétrend stb 175gramm szénhidráttal. Kétségbe vagyok esve. Miket főzzek, hogyan csináljam!?

Figyelt kérdés
Cukorterheléses vérvételen a cukros lötty megivása után 2 órával 7,1 lett a cukrom.
2012. nov. 28. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Most mitől vagy kétségbe esve? Attól, hogy baja lesz a babádnak, vagy attól, hogy pár hónapig diétáznod kell?

Ha kaptál mintaétrendet, akkor ahhoz hasonlókat próbálj enni, de ha van konkrét kérdésed szívesen segítek.


Itt egy jó táblázat a Ch tartalmakról:

[link]


Ha tartod a diétát a babádnak semmi baja nem lesz. Amúgy is ilyen eredménynél sok orvos még nem is diétáztat. Én 1-es típiusú cukorbetegként, napi 4 inzulinnal és egész életre szóló diétával élek, mégis egészséges gyereket szültem.

2012. nov. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most ugy picit megijedtem és mindentől kétségbe estem. A diéta nem új számomra, mert mindig is felesleggel kűzdöttem, kisebb nagyobb sikerekkel! Persze hogy a babámat féltem!! Csak picit nehéz lesz megoldani hogy magamnak is főzzek méricskéljek meg páromnak is!! De a cél érdekében mindent!
2012. nov. 28. 15:26
 3/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Próbálj meg olyanokat főzni magadnak, amit Ő is megeszik, csak Ő eszik nagyobb adagot. Én szoktam olyat, hogy van valamilyen hús, főzök hozzá kruplit és párolok zöldséget is. Olyankor a férjem csak krumplit eszik, én meg vegyes körettel, kevés krumpli, sok zöldség. Minden csak fantázia kérdése.

2012. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen persze ez tudom csak igy előre ilyne bonyolult és nehéznek tűnő. azt kell megtanulnom hogy miből mennyit ehetek. Főzelék, leves, köret.
2012. nov. 28. 16:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Javaslom neked, hogy minél egyszerűbb ételekben gondolkodj. Úgyis csak rövid ideig csinálod, nem baj, ha most néhány étel kimarad. Persze ha van kedved 20 féle alapanyagot mérni akkor hajrá.

Az a legegyszerűbb, ha valamilyen natúr húst készítesz, aminek nincs, vagy elhanyagolható a szénhidráttartalma és akkor csak a köretet kell számolni. Én a főzelékeket a mai napig nem tudom jól kiszámolni, pedig már csinálom pár éve.

2012. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is cukros vagyok, én 150 g ch diétát tartok. Ebédre szoktam székelykáposztát, lecsot, főzelékeket, leveseket csinálni. Pörköltet durum tésztával, azt is ehetsz, de a tészta ne legyen több 7dkg-nál (Nyersen, nem főve). Durum tésztából csinálhatsz pl túrós, sajtos tészta is( itt is 7 dkg) Ha a levesben van répa és eszel akkor egy normál méretű répa mennyiségét megeheted. Ezeket nem kell méregetni. A krumpli főzelék azt viszont igen. A krumplipürével vigyázni kell, mert hamar felviszi az ember cukrát. Ha van kérdésed szivesen válaszolok.
2012. nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítetek. az lenne most a kérdésem hogy pl. egy korpás kifli szénhidráttartalmát hogyan számoljam ki? lemérni lemértem, 6dkg kereken. Reggelihez ettem, 6dkg sajt, retek, uborka és felvágott társaságában. szerinted ez meghaladta a 40g CH-t?? mert számolásom szerint nem.
2012. nov. 29. 08:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! 6 os vagyok. A felvágottakat, sajtot szendvicshez nem kell mérni. Amit én kaptam táblázatot azon nincs a korpás kifli. Sajnos ezt nem tudom.
2012. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!