Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP szűrés? Érdemes megcsinált...

AFP szűrés? Érdemes megcsináltatni?

Figyelt kérdés

Ki az aki csináltatott és ki az aki nem? Én még az sztk-ban kaptam rá beutalót, jövő héten kellene mennem, viszont azóta fogadtunk magánorvost és ő azt mondja, hogy teljesen felesleges, ő már nem szokta ezt a szűrést ajánlani. Most viszont így tanácstalan vagyok 🙄

A 12. heti kombinált tesztet megcsináltattam a 13. héten, viszont a labor azt mondja, hogy uh adatok alapján már betöltöttem a 14. hetet, ezért ők a 16. heti AFP-t csinálták. Úgyhogy nincs kombinált teszt eredményem, de úgy tudom a 14. héten az AFP sem releváns.

25 éves vagyok, nincs betegség a családban és az UH alapján is minden rendben volt.


2022. aug. 3. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinàltattam, nem csinàltatnàm meg. Megbízhatatlan, elavult vizsgàlat.
2022. aug. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az AFP 2014-ben kikerült a kötelező vizsgálatok közül, mert sokszor adott fals eredményt. Teljesen felesleges megcsináltatni.
2022. aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még csinálnak ilyen vizsgálatot? Nem eltörölték? 31 éves vagyok, már anyukámnak is azt mondták nem megbízható. Én csinálnék nipt tesztet, főleg ha nincs kombinált tesztem, de ez én vagyok. Sokan csak uh-ra mennek, de az ugye csak olyan 70%. Afp-t biztosan nem kérnék.
2022. aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🤗 csak mert a védőnő nagyon nagyon javasolja, szinte odáig van érte... De akkor nem fogom megcsináltatni. Én is olvastam, hogy elavult, sokszor fals az eredmény, ezért nem javasolta az orvosom sem. De a kórházban még adnak beutalót rá, legalábbis nálunk.
2022. aug. 3. 10:17
 5/7 anonim ***** válasza:
2012ben szültem a fiam, még kötelező volt az AFP. Jól rám is hozta a frászt, mennem kellett genetikai vizsgálatra pestre (ceglédhez tartozunk amúgy), mert annyira borzalmas volt az eredmény. Csinált egy uh-t ott egy gemetikus és kiderült semmi baja. Nem csak én jártam így, tele volt a váró rossz afp eredményes de egészséges babát váró anyukákkal. Inkább kombinált teszt vagy prena stb.
2022. aug. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A védőnőt honnan szalajtották, a 80-as évekből? 2014 vagy 15 óta már nem is csinálják.
2022. aug. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elég idős, nyugdíj mellett végzi a munkáját, de gondolom már hallhatta hogy nem túl jó 🤣 de ezek alapján tuti nem csináltatom meg
2022. aug. 3. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!