Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az újszülött kori Uh szűrés...

Az újszülött kori Uh szűrés mennyire lényeges? (6 hétig) Nem 6 hetes korig kellene megcsináltatni a koponya, has és csípő ultrahangot?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm nem igazán aktivizálja magát ezen a téren és az orvosa is azt mondta,hogy majd 4 hónaposan megnézi a kicsit.Nem lesz ebből baja?
2010. szept. 29. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

ez nekem új ugyanis nálunk - debreceni klinika- egyáltalán nem volt ilyen...


érett újszülött volt. nem a korababánnál van ilyen?

csipőszürésre kellett csak vinni de oda 8 hetesen vittem el.

2010. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A mi gyerekorvosunk 6 hetes korig mondta,hogy meg kell csináltatni.

Nem volt koraszülött a kisfiam.Most 17 hónapos.

2010. szept. 29. 14:05
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lányom tavaly márciusa, mi a Bethesdába vittük csípő, kopoyna és hasi UH-ra 6 hetesen, védőnő mondta, hogy vigyük.

Ingyenes, időpontra mentünk és max 10 percet vártunk.

És 4 hónaposan pedig az orhopédiára.

A csípő UH ra amúgy is vittem volna magamtól is, mivel én csípőficamos voltam, kengyelt hordtam.

Ezen okok miatt már 2000-ben a fiamat is vittem csípő UH-ra a Bethesdába, jó is volt, 5 hónapig terpeszpelenkát kellett hordania.

Akkor még nem volt koponya és hasi UH.


Szóval ha elviszed azzal nem ártasz, csak használ.

2010. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk is 6 hetes korban "van" az UH.

De, amikor a gyerekorvos odaadta a beutalót, hiába telefonáltam uh időpontért. Ugyanis, akkora a várólista, hogy csak 11 hetes korára adtak időpontot... Itt kb akkor kéne időpontot kérni a 6 hetesre, amikor a baba megszületik.

Röhej!

2010. szept. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
hogyan vegyem rá az ismerősömet,hogy ezzel is foglalkozzon,hiszen fontos
2010. szept. 29. 14:23
 6/15 anonim ***** válasza:

Ilyen nálunk sincs, nem hallottam még róla- Dunaújváros

csak csipőszürés

2010. szept. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Húúú!

Én nem is tudtam, hogy a baba 6 hetes koráig kell!

Az 1 hónapos kontrollon kaptam beutalót. Időpontot pedig okt.18.-ra. (Augusztus 10.-én született a babám).

A két nagyobbikat (6 és 8 évesek) el sem küldte az akkori doktornéni. Szóval, náluk kimaradt…

2010. szept. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Összefoglalom.


Jobb helyeken 6 hetesen van Uh csípőszűrés. Ilyenkor még nem csontosodott be az, amit néznek, tehát a röntgen még nem látja. Ha a 6 hetes szűrés pozitív, akkor sokkal korábban el lehet kezdeni a kezelést, ráadásul sokkal egyezerűbb a kezelés, elég a terpeszpelenka.


4 hónaposan már csontos az a rész, amit néznek, lehet röntgenezni is. De ha ilyenkor pozitív a szűrés, gyakran már nem elég a terpeszpelenka, hanem drasztikusabb módszerek kellene, pl Pavlik-kengyel vagy műtét.


Érdemes komolyan venni. Nem is olyan rég, pár évtizede még a felnőttkori mozgáskorlátozottság fő oka a csípőficam volt, rengeteg ember - főleg nők - életét nyomorította meg. Pedig nagyon egyszerű megelőzni és kezelni, ha IDŐBEN felismerik.

2010. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk semmilyen Uh-ra nem kellett vinni a babát, még csípőre sem, a doki kézzel nézte meg neki. Gondolom, ha valami eltérést lát, csak akkor kell tovább vinni.
2010. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is hallottam ezekről a kötelező ultrahangokról, rá is kérdeztem a gyerekorvosnál. Azt mondta, hogy akkor küldi, ha valami probléma van. Tehát ezt orvosa válogatja, van, ahol küldik a gyereket automatikusan, van, ahol nem.

Végül nálunk úgy alakult, hogy csípő és hasi ultrahangra elküldtek (ortopédia küldött tovább, ill. refluxgyanú), mindkettőre csak a biztonság kedvéért, semmi probléma nem volt. Így a koponyaultrahang maradt csak ki.

A csípővizsgálatra szokták mondani, hogy 6 hetes korig el kell vinni, én 2 hónapra előre kaptam időpontot. Kicsit mérges voltam emiatt, de a szakrendelőben azt mondták, hogy igazából 4 hónapos korig kötelező elvégezni a csípővizsgálatot.

2010. szept. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!