Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen baja lehet a babámnak,...

Milyen baja lehet a babámnak, ha néha (nem gyakran) 7. 0 fölé megy a cukrom egy kicsit? Cukorbetegen születhet?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok, a méhlepény 1. fokban érett (ami jó) és a babámat a 32. hetes uh-n 2 kg körülire saccolták, ami szintén normális. Ha ezek a dolgok rendben vannak, akkor nem lehet nagy gond, ugye? Természetesen igyekszem betartani a diétát.
2010. szept. 22. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha diétázol, akkor nem megy fel a cukrod, és semmi, de semmi baja nem lesz a babádnak. Én cukros voltam terhesen, tudom.

Én inzulinoztam már az utolsó két hétben, volt, hogy még akkor is magas volt, de egészségesen született meg a fiam. Igaz, nagy baba lett: 4,20 -szal született.

Barátnőm is cukros, de ő gyerekkora óta, és nagyon összevissza ugrál a cukra. Az ő babája több mint 5 kilós lett, de egyébként makkegészséges.

2010. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, igen, diétázom, de előfordul, hogy pl. vacsira megeszem egy egész zsemlét, vagy kenyér után még megiszom 2 dl tejet, és ilyenkor (max. 2 hetente egyszer) néha, nem mindig, de 7.2-7.3 körüli cukrot mérek. Ha ez ilyen gyakorisággal fordul elő, és máskor nem, akkor nem lehet baj ezek szerint?
2010. szept. 22. 22:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy az első terhességemnél is magas volt a cukrom, de akkor nagyon-nagyon keményen diétáztam még akkor sem ettem többet, ha tényleg nagyon éhes voltam. A kisfiam egészségesen, 3280 grammal született.
2010. szept. 22. 22:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is cukros voltam, és biztosan állíthatom, hoy attól, mert 1-szer 2-szer becsúszik egy kis "többlet", még semmi baja nem lesz a babádnak. Nálam is előfordult, hogy egyzserűen nem bírtam ki, és ettem 1 túrós rétest vagy 1 palacsintát. Amikor mentem kontrollra, töredelmesen, megbánva be is vallottam, mire a doki mosolyogva annyit mondott, váljék kedves egészségemre... Én is sokszor feküdtem le éhesen, de azért ha nagyon kívántam valamit, előfordult, hogy befaltam :-) A kisfiam egészséges, és 3160 g-mal született a 40. héten. Jó egészséget Nektek!
2010. szept. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elsővel nem értenék egyet, attól, hogy diétázik valaki, fölmehet a cukra gyakran is a diéta ellenére, ilyenkor befektetnek a kórházba és ez nem is olyan ritka.

De a kérdezőnek üzenem, hogyha csak ritkán megy föl 7 fölé a cukra, ne aggódjon, semmi baj nem lesz, tényleg. Legfeljebb, jegyezd meg, hogy mit mivel ettél és többet ilyen kombinációban ne egyél semmit, próbáld mással. Nekem is van, hogy egyes dolgoktól fölmegy, pedig az előírt szénhidrát mennyiségen belül van.

Akkor van gáz, ha gyakrabban megy föl 7, vagy akár 8-9 fölé, akkor jelezni kell az orvosnak mindenképpen.

2010. szept. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, 8-9 körülire sosem megy fel, és a 7 fölötti is ritka. Ez akkor van, ha nagyon éhes vagyok, és a fél zsemle helyett pl. bevállok egy egészet. Azóta felfedeztem magamnak az Abonettet, abból nyugodtan megehetek 2-őt, nem viszi fel a cukrom. Mégyegyszer köszönöm mindegyikőtöknek.
2010. szept. 24. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!