Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magán nőgyógyász és genetikai...

Magán nőgyógyász és genetikai ultrahang?

Figyelt kérdés
Van magán orvosom, aki nagyon alapos, de Tőletek kérnék segítséget. A 12 hetes genetikai uh sajnos kimaradt időpont hiányában, ezt pótolta az orvosom a 14. héten, kb 20 percig nézett uh-n. Ő egyébként mindig ennyit vizsgál, mindent alaposan megnéz és szájbarágósan elmagyaráz. Ezek alapján menjek külön genetikai uh-ra vagy maradhat a magán dokinál a 18. hét környékén? Nem tudom mi a különbség.
2022. aug. 5. 07:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

És a 18. heti is később lesz, mint amikor kéne?

Az jó, ha alapos, de 14 hetesen már “késő” a 12. heti genetikai uh. Tehát ha most is csak később tudnál menni, én inkább elmennék máshova.

2022. aug. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A 12 hetesre rendes genetikaira akartam menni, de sajnos nem kaptam időpontot,csak jövő hétre lett volna egy magán gyógyközpontban. Azért kérdezem, hogy mennyi különbség van genetikai, illetve a saját orvosnál az uh-n, hogy akkor már most szerzek valahova időpontot.

Az orvosomhoz egyébként 31-én kell menni, akkor leszek 19 hetes.

2022. aug. 5. 09:46
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ő is mondani fogj, hogy menj el genetikaira.
2022. aug. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Az első genetikai UH-t a 12-14 között kell csináltatni, ott néznek Down-t, Edwards-kórt és Patau-kórra utaló jeleket, valamint vesznek vért. Mi a férjemmel a Czeizel intézetbe voltunk és vagy 1 órát nézte a doki mire mindent le tudott mérni, szerintem egy sima UH vizsgálat kevés arra, hogy mindent megnézzenek. Ha most jól értem nem kaptál a 12. Hétre időpontot és elmentél a 14-en a terhesgondozásra. Az orvosod nem mondta el, hogy ezt a vizsgálatot úgymond 2 heted van megcsináltatni? Azt nem tudom mennyire tudnak ilyenkor már egy első trimeszteri genetikai UH-t csinálni, de szerintem mindenképpen konzultálj egy magánklinikaval vagy hasonlóval, q gyereked egészsége nem azon a 40 000 ft-n kell múljon, amit magánban kiadsz érte. :/ A második genetikai pedig 18-20 hét között kell történjen. Harmadik, 30-32 hét között.
2022. aug. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem már nem tud genetikait csináltatni.
2022. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Hát szerintem nem a legjobb így. 20 perc egy sima vizsgálatnak teljesen jó, még sok is. de a genetikain minket azért tovább néztek, sok mindent le kellett mérni. Akkor neked nem mért az orvosod tarkóredőt, orrcsontot, nem volt vérvizsgálat? Mert ezek lennének kb a lényegei a 12. hetinek. Ha ilyeneket nem tudsz, akkor az nem jó, akkor gyakorlatilag a legfontosabb genetikai vizsgálat kimaradt. Máskor tovább kell menni másik klinikára, egymillió helyen csinálnak genetikai vizsgálatokat, valahol biztos lesz időpont.

Most már tök mindegy, ezt utólag nem lehet bepótolni, az a lényege, hogy a 12-14 hétben csinálják. A következő a 18. heti, de az nem helyettesíti a 12. hetit, két külön viszgálat. Azt semmiképp ne hagyd már ki.

Igazából valószínűleg nem lesz semmi baj, a legtöbb gyerek azért egészségesen születik, tehát pánikolni nem kell. De máskor legyél rámenősebb, próbálkozz jobban, mert ezek a vizsgálatok nem véletlen vannak, és a védőnő, orvos is közlekedni fog, ha nincsenek meg kötelező alap vizsgálatok. Neked most ez a leírtak alapján nem lett megcsinálva.

2022. aug. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A 12. hetire nem kaptam időpontot, csak jövő hétre lett volna, akkor pedig már 16 hetes leszek. 12 hetesen voltam normál terhesgondozáson az sztk-ban, azzal a lelettel mentem 13 hetesen kombinált tesztre, amit sajnos nem jól csináltak. Azt mondták, hogy az uh adatok alapján már betöltöttem a 14. hetet, ezért nem 12, hanem a 16 heti AFP szűrést csinálták, amit csak akkor tudtam meg, amikor megkaptam a leletet már. Persze kivertem a balhét, mert nem erre fizettem és az orvosom szerint simán belefért volna a kombinált teszt, de azt mondta a labor, hogy visszacsinálni nem tudják.... Szóval se 12 hetes genetikai uh, se kombinált teszt...

Felhívtam a fogadott orvost, azt mondta, ha se a 12 hetes (sztk-s), se az ő általa készített hosszú uh-n nem volt eltérés, akkor nincs okom aggodalomra, fiatal vagyok még, illetve a családban sincs maradandó betegség. CRL-t, NT-t és BPD-t mértek mind a kettő uh-n és jók lettek az eredmények.

Nem a pénz számít(ott) a genetikai uh miatt, hanem hogy vidéken lakunk és akárhány helyet felhívtam, sehol sem volt időpont kb 2 hónapon belül.. :(

Akkor ha jól értem azt javasoljátok, hogy a 19. héten menjek vissza az orvosomhoz terhesgondozásra és szerezzek időpontot 18-20 hét között genetikai uh-ra?

2022. aug. 5. 17:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha ennyire nincs időpont, kérj már most.
2022. aug. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha ennyire nincsen nálatok időpont akkor én már most megkérném előre. :(
2022. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Hát ne a 19. héten kérj időpontot a 18 hetes vizsgálatra, nem csoda ha egy hétre előre nem tudnak adni. Ha magánba akarsz menni, akkor nem is kell hozzá az orvosod, kifizeted, megcsinálják, nem kell beutaló. De ott is azért jobb előbb időpontot kérni, én 16 hetes vagyok, és már 2 hete van időpontom erre. Ha államiba mész, akkor meg pláne ne egy héttel előtte kérd, mert úgy nyilván nem tudnak adni.

Én ilyenekre 3-4 héttel előre kérek időpontot, hogy tuti legyen. Nem értem miért akarod kicentizni, aztán megint az lesz, hogy vagy jut vagy nem.

2022. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!