Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Parmezán sajt és terhesség?

Parmezán sajt és terhesség?

Figyelt kérdés
Ettem egy pár falatot olyan tésztából, ami parmezánnal volt megszórva (Belozzo), aztán eszembe jutott, hogy azt egyáltalán lehet-e enni? Megnéztem, és elvileg érlelt sajt, tehát nem ehetném. Szerintetek ebből gond lehet?

2022. aug. 6. 15:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%
9. Ilyen nincs. Camambert sajtot azért nem lehet enni, mert lehet lisztériás. Nincs olyan hogy jaj csak kicsit ettem, ha fertőzött. Én amúgy ilyen baromságot sem hallottam még, hogy túrót mértékkel. Miért? Tele van értékes fehérjével, az egyik legjobb tejtermék, amit egy kismama fogyasztani tud. Hölgyeim, ne dőljetek be minden hülyeségnek, mert vízen és szárazkenyéren fogtok élni.
2022. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

Pasztörizált tejből készült, ellenőrzött forrásból származó bármilyen sajtot is lehet enni. Gyanítom az étterem ilyet használ, nem a Juli néni tehenéből származó sajtot, amit nem látott egy hatóság sem. Én még a bolti camambert is simán megeszem, ha olyan van (bár nem vagyok nagy rajongója, szóval a mennyiség nem jelentős sosem).

Ugyanez igaz a hústermékekre. Hivatalosan ugye az ilyen kolbász, füstölt sonka, tudomisén is mondhatni fenntartásokkal kezelendő, de ha boltban veszed a becsomagolt, műanyag csomagolt változatot, akkor abban garantáltan nem lesz semmilyen káros baci, mert a sokféle adalékanyag és tartósítási eljárás meg a szigorú szabályok és folyamatos ellenőrzések erre vannak.

2022. aug. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Ajjj megjött a sok okos 😃

Szerintem mindenki azt csinál amit akar.

Egyél mindent is!

Az a leghőbb ha cukorbeteg, laktózérzékeny, minden beteg gyereked születik!

Hisz azért vannak ezek a listák hogy megszegd, felülbíráld!

Venni kell egy tehetnek köpülni a vajat stb, csak nyersen fogyasztd a húst és stb.

De szerintem a legjobb ha a sok okos megírja hogy nem kell figyelembe venni azt amit az orvos ír vagy amit tapasztalatból írnak!

2022. aug. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%

Hát ne ettől lesz étel érzékeny egy gyerek!

Jobb ha csendben maradsz!

2022. aug. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Maradj csendben te, mindenki jobban jár.
2022. aug. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
63%
13. Huh mester taníts minket! Mitől lesz cukorbeteg meg laktózérzékeny a gyerek? Kérlek ezt magyarázd el, mert ilyet még nem hallottam! És mit mond az orvos? Melyik állítással nem ért egyet egy orvos? Ne csak szidj mindenkit, hanem akkor tájékoztass!
2022. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
😂😂😂
2022. aug. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
76%

Túró meg nonszensz, hiszen az technológiai eljárás a túró ès ricotta készítésénél a hőkezelés.


Cambertet is lehet enni, ha hőkezelt tejből készült, vagy meggrillezed mondjuk.



Parmezán hosszú érlelésű kemény sajt, abban màr semmi káros nem marad meg, akkor sem, ha kezeletlen tej ől van…lehet enni.

2022. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%

Én azt az egy dolgot tartottam tejtermék esetén, hogy boltban vettem és megnéztem, pasztőrözött -e.


Azért a mai élelmiszer biztonsági törvények elég jók. Nyilván nem terhesen kell kísérletezni a piacos néni sajtjával, de bolti tejtermék nagy gondot nem okozhat.

2022. aug. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!