Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok de...

8 hetes terhes vagyok de megfáztam reggelre. Fáj a torkom és hőemelkedésem van. Ma nincs orvos, és csak algopirin van itthon. Mit tanácsoltok? Bevehetek belőle egyet? Nem lesz baja a babának?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 12:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom Algopyrint lehet.

Netdoki is ezt írta:


" Kérdés:


Terhesség alatt (most kb. 7 hetes) milyen fájdalomcsillapítót lehet szedni?

Ritkán (havonta 1-2) alkalommal szokott fájni a fejem, viszont ha nem szedek be gyógyszert, csak rosszabbodik az állapotom, nem múlik el magától.


Válasz:


Alkalmanként 1-1 Algopyrin, vagy pl. Quarelin megengedhető. Egyetértek abban, hogy inkább egy idejében bevett tabletta, mint a tünetek súlyosabbá válása. (Nekem ha nagyon fájt a fejem, bizony még hányingerem is volt...)

Dr. Nagy László

"


[link]

2010. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
én az orvosomat kérdeztem. azt mondta bevehetek algopyrint.
2010. szept. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12:49 és pont ugyanezt mondta az orvosom, hogy amint kezdődnek a tünetek, akkor vegyem be, ne várjam meg míg rosszabb lesz. (én is hányok, ha sokáig nem múlik el a fejfájásom)
2010. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
SÓS VÍZZEL GARGARIZÁLJ!!!!!garantáltan elmúlik a torokfájás!pihenj sokat, és vegyél be fokhagymát úgy, mintha gyógyszer lenne.Igyál sokat!Rendbe fogsz jönni, én se nyúlnék rögtön gyógyszerhez...
2010. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
12:25 vagyok. Az elfelejtettem írni hogy torokfájás miatt én tuti nem vennék be gyógyszer. Meleg tea + c vitamin. Jobbulást!
2010. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
nem lehet tudni, hogy pl. a hőemelkedés nem árt-e a babánk, lehet, hogy jobb ha leviszi gyógyszerrel
2010. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!