Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hogy kell számolni...

Most akkor hogy kell számolni a terhességi heteket?

Figyelt kérdés

Az odáig oké, hogy az utolsó menzesz első napjától. Ezt értem. Ami nem világos:

Pl:


4+3 hetes : akkor a 4. héten vagyok vagy az 5.-en?


Cikkekben azt olvastam, hogy mindig a betöltött hét számít, ez alapján azt kell mondanom, hogy 4 hetes terhes vagyok. De letöltöttem több terhességi aplikációt is, amin pedig úgy írja: ma vagyok 4+3 hetes, tehát ez az 5. hét.


Most akkor melyik az igaz?



2022. aug. 14. 16:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen az orvos is a betöltött heteket nézi, szóval 4 hetes vagy.
2022. aug. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%
A helyes számolás valóban az, amit az orvos is mondott, így szokták érteni mindenhol. Az 4+6 is még 4 hetes terhesség, 5+0 napnál lehet 5 hetes terhességnek mondani
2022. aug. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
42%

Kedves 10-es, ha már sértegetni óhajtasz másokat, a "bírkák" rövid "i"-vel van :)


Kérdező: szerintem kérdezd meg a saját nőgyógyászodat, és aszerint számold utána, mert itt mindenki sokat tud, és még véletlenül sem mondanak egyet...

2022. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A 4+3 esetében valóban úgy van, ha úgy fogalmazol hogy x hetes vagy, hogy 4 hetes. Ha viszont azt kérdezik, hogy hanyadik hétben jársz, akkor az a válasz, hogy az 5.-ben.

Mivel betöltött 4 hétről van szó, és egyben megkezdett 5. hétről.

Tőlem mindig ezt kérdezi mindenki, hogy hányadik hét, nem pedig azt hogy hány hetes vagyok, és mindig így mondom. Az orvosom is ezt mondta, a védőnőm is. És így is logikus.

2022. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már érthető 😊
2022. aug. 14. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!