Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 évesen korai gyereket szülni?

35 évesen korai gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Tudom statisztikailag nem korai Magyarországon mert az átlag 30 körül van talán de ebbe nagyon sok tinianya ès nagyon fiatal anya is bele tartozik. Ezen kívül más országok statisztikai átlagait nem ismerem ilyen téren de nem is ez a lényeg hanem maga az hogy elég èrett e valaki erre 35 èvesen függetlenül attól hogy a többsèg mikor vállal gyereket. Ha azt vesszük egy 35 èves még fiatal mert 40-töl lesz valaki közèpkorú ès azt mondjàk középkorúkènt a leginkább érett valaki gyereket szülni. Persze sokan mèg 40 felett is utaznak buliznak ès a saját èletüket élik, de 35 évesen mèg egyenesen korainak is tünik hogy valaki ne csak magával foglalkozzon.

2022. aug. 28. 13:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Az teljesen egyén függő, hogy ki mikor lesz elég érett rá.

Teljesen szerintem soha 😅


Azt gondolom h nem a kor határozza meg legfőképpen a gyerekvállalást. Inkább az egzisztencia.

Hiába gondoltam volna 20 évesen (én elég korán értem) hogy érett vok a feladatra. Akkor kezdtem még csak dolgozni. A párommal is friss volt a kapcsolatom. Semmilyen feltétel nem volt adott egy gyerekhez, csupán az h agyban már felnőttem a feladathoz. Ebből meg nem élünk meg

2022. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kortól függ, van akinek 20 évesen is megy van akinek soha.
2022. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez fejben dől el. Van, aki 50 évesen sem elég érett ehhez, van, aki még 25 évesen is az. Illetve a lemondást ki, hogy tűri.
2022. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Viccelsz? Kifejezetten késői, ha nem akarod, hogy a gyereked legnehezebb korszaka(tinikor) egybeessen a felnőttek legnehezebb korszakával(klimax).


Az a helyzet, hogy gyereknevelésre/szülésre/kihordásra a jobb idegrendszerű-és fizikai állapotú 20-30 közöttiek a legjobbak, anyagilag többet tud beletenni egy 40 körüli(ha szerencséje van), de az pont az a kor, amikor küzdesz a saját testeddel, esetleg szüleid ellátásával, kapuzárás mentálisan is megvisel, nem csak testileg..


Szóval az egy kegyetlen rossz kor. Illetve az idő miatt sokkal kevésbé vagy rugalmas, ami a gyerekneveléshez elengedhetetlen, nehezebben engedsz a saját rutinodból, szabályaidból.. Ritka az olyan huszonéves, aki percre pontosan fektet, etet, negyven felé már inkább a rutin dominál, huszonévesen még tudsz a gyerekhez igazodni(akkor egyen, mikor éhes).


Máshol(fejlett területek) azért tolódik ki, mert a jóléti társadalomban sokkal szívesebben koncentrálnak csak magukra és a saját jólétükre, vágyaikra az emberek, és csak az utolsó pillanatban kezdenek kapkodni, mikor jön a kapuzárás. Előtte az ideálisat keresik, ami nincs. Az elég jó, amikor még van időd, nem elég jó.. később már beérnéd azzal is, ami korábban volt.


Gyorsan hozz össze egy gyereket, mert az utolsó pillanatok egyikében vagy. Egyébként én sosem hallottam, hogy bárki a középkorú emberekre mondaná, hogy érettek gyereket szülni, pont az a korosztály, aki már nehezen változik, kezd depis lenni, kezd tönkremenni az egészsége.. Nem kell nagy dolgokra gondolni, elég a visszerekre, ráncokra, könnyebben jönnek fel a kilók a hormonok miatt, kopnak az ízületek, férfiaknál kevésbé megy a merevedés, kevésbé kemény, kevésbé könnyen jön össze, a nők hajlamosabbak mindenfélét elkapni, mert a hüvely fala vékonyodik, kevésbé rugalmas..


Szóval ez minden szempontból egy szr kor, de ha már ezt hozták össze, ebből kell kihozni valamit, próbálják beadni, hogy nem is olyan rossz(mint pl a klímaváltozásnál hallottam a vonaton, hogy "legalább melegebb a Balaton". Próbálják a kis örök optimisták megtalálni a szr helyzet előnyeit.. 35 felett a gyerekvállalás kései. Szívás, hogy nekem is így lesz, de én is kerestem az ideális helyzetet, ideális pedig sosincs, mindig van valami, ami nehezített..

2022. aug. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Kicsit el vagy tévedve 😅
2022. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
87%
Meg éppen csak időben vagy. Pàr év és már késő lesz.
2022. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy nem birkózol meg vele, akkor korai, egyébként nem az.

N

2022. aug. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%
Menyem 36 évesen szült (első gyerek). Alaposabb megfigyeléseken esett át a terhessége alatt ( a kora miatt). Időre szült, császármetszéssel. A két hónapos baba teljes második hónapját kórházban töltötte ( metabolikus problémák). Szerintem a 35 a végső határ.
2022. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

Ha 35 évesen korainak érzed, akkor korai. Ilyen egyszerű.

Azzal kár törődni, hogy más hogy érzi.

Nekem késői. 34 évesen a masodik, egyben utolsó gyerekemet szültem és még így is el-elábrándozok, hogy jobb lett volna picit előbb.

2022. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%
Ha egészséges gyereket szeretnél, akkor azért nem árt 37 alatt szülni. Utána is lehet persze, de az már mázli, ha úgy sikerül.
2022. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!