Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyen mikor mondjam el?...

Munkahelyen mikor mondjam el? Mik a jogaim? Első munkahely! Kérdések lentebb.

Figyelt kérdés

Most vagyok a 13. Héten.


A próbaidőnek most lett vége szeptemberben. Viszont ez az első munkahelyem. És az egybefüggő 6 hónapnak meg kell lennie a támogatáshoz.

Én előtte 5 hónapig ugyanitt dolgoztam részmunkaidőben. Nem tudom, ez számít valamit?

Tulajdonos váltás miatt az a munka megszűnt és új szerződéssel létrejött ez a munkaviszony.

Itt főállású dolgozóként vagyok.

Ha elmegyek táppénzre, utána kirúghatnak, ha már tudják, hogy terhes vagyok?

A táppénzen töltött idő, beleszámít a 6 hónapba?

Ahhoz, hogy ne rugjanak ki, és legyen "védelmem" Gondolom szólni kellene már most?

Egy napot sem hagytam ki február óta, de gondolom ez nem sokat számít.


Persze ezután utána nézek még, hogy mik a jogaim, de ha tudjátok irhatjátok.

Előre is köszi a segítő válaszokat.


2022. szept. 4. 12:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Milyen 6 hónap? 365 nap biztosítási jogviszony
2022. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
A védőnő mondta, hogy 6 hónapnak kell lennie, hogy olyan támogatást kapjak, ami ér is valamit.
2022. szept. 4. 12:40
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Csecsemőgondozási díjra jogosult az a nő, aki a gyermeke születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt, és akinek a gyermeke


a biztosítás tartama alatt vagy

a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül születik, vagy

a biztosítás megszűnését követően negyvenkét napon túl baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül születik.

A csecsemőgondozási díjra jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani


a társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetéről szóló 2019. évi CXXII. törvény (továbbiakban: Tbj.) 6. §-a szerinti biztosításban töltött időt,

a biztosítás megszűnését követő baleseti táppénz, csecsemőgondozási díj, örökbefogadói díj, gyermekgondozási díj folyósításának az idejét - kivéve az ún. diplomás gyedet (a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény 42/E.§ alapján megállapított gyermekgondozási díj),

köznevelési intézmény, a szakképző intézmény vagy a felsőoktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideje folytatott tanulmányok idejéből 180 napot,

a rehabilitációs ellátás folyósításának idejét,

a Tbj. 49/A. § (1) bekezdése alapján kötött megállapodás útján szerzett biztosítási időt. A csecsemőgondozási díjra jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási idő szerzése céljából az Európai Közösségek tisztviselőinek személyzeti szabályzatáról és egyéb alkalmazottainak alkalmazási feltételeiről szóló, 1968. február 29-i 259/68/EGK, Euratom, ESZAK tanácsi hatálya alá tartozó szolgálati jogviszonyban állt személy megállapodást - anyasági pénzbeli ellátás biztosítására irányuló megállapodás – köthet a lakóhelye szerint illetékes egészségbiztosítási szervként eljáró fővárosi és megyei kormányhivatallal, magyarországi lakóhely hiányában az egészségbiztosítási szervként eljáró fővárosi kormányhivatallal.

A csecsemőgondozási díjra való jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie.


Ha ezek nem teljesülnek, akkor marad a gyes, de a védőnőd szavaival élve, az nem igazán ér valamit.

2022. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem mondta jól! Nézz sürgősen utána , mert könnyen kerulhetsz olyan helyzetbe hogy nem kapsz semmit ( nincs pl akar elég időszak a terhességi tappenzhez szülésig , stb ) , vagy nagyon keveset kapsz és azt is max pár hónapig
2022. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Pedig azt mondta, hogy ha megvan a fél év, akkor a fizetésem nem tudom hányadát megkapom.

Annyira nem értek az ilyenekhez. Ha mégegyszer megyek, megkérdezem újra.


És, hogy ne kerüljek szorult helyzetbe?

2022. szept. 4. 13:04
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

365 nap kell a támogatáshoz, nem fél év, de ha te előtte már ott dolgoztál részmunkaidőben, bejeltve, akkor az is beleszámít a 365 napba, és a táppénz is.


A táppénz a csed-gyed összegébe nem számít bele, azt a mostani béredből fogják megállapítani.


Ha már 5+3 hónapja dolgozol itt bejelentve, és lejárt a próbaidőd, akkor a szülés időpontjában elvileg meglesz a szükséges 365 nap.


Nem rúghatnak ki, ha terhes vagy, mindegy, mikor jelented be. De nem értem, miért akarsz táppénzre menni, fizikai munkát végzel?

2022. szept. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

De amúgy nem értem, ne haragudj, hogy akarsz gyereket vállalni, ha még annyira sem vagyok képes, hogy a várható juttatásoknak utána járj?


Beírod a Google-be és 5 perc alatt kiadja a választ.


Ne legyél màr ilyen buta és élettelen, szedd össze magad, ha gyereket akarsz vállalni, az ő ügyeit hogy fogod így intézni?

2022. szept. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Kis fiatalka lehet még, a szüljünk egyet a rózsaszín babaködbe elven.

Nem fogsz így kapni lópikulát sem. A védőnőd sem tudom, hogy hol tájékozódik.

2022. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Így van ez általában, ha nulla karrier és rögtön gyerek... 365 nap biztosítotti jogviszony kell.
2022. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne a védőnőtől kérdezd, semmi köze ehhez, nem is ért hozzá
2022. szept. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!