Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyen mikor mondjam el?...

Munkahelyen mikor mondjam el? Mik a jogaim? Első munkahely! Kérdések lentebb.

Figyelt kérdés

Most vagyok a 13. Héten.


A próbaidőnek most lett vége szeptemberben. Viszont ez az első munkahelyem. És az egybefüggő 6 hónapnak meg kell lennie a támogatáshoz.

Én előtte 5 hónapig ugyanitt dolgoztam részmunkaidőben. Nem tudom, ez számít valamit?

Tulajdonos váltás miatt az a munka megszűnt és új szerződéssel létrejött ez a munkaviszony.

Itt főállású dolgozóként vagyok.

Ha elmegyek táppénzre, utána kirúghatnak, ha már tudják, hogy terhes vagyok?

A táppénzen töltött idő, beleszámít a 6 hónapba?

Ahhoz, hogy ne rugjanak ki, és legyen "védelmem" Gondolom szólni kellene már most?

Egy napot sem hagytam ki február óta, de gondolom ez nem sokat számít.


Persze ezután utána nézek még, hogy mik a jogaim, de ha tudjátok irhatjátok.

Előre is köszi a segítő válaszokat.


2022. szept. 4. 12:35
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Kérdést tettem fel, nem kellenek a rosszindulatú befásult kommentek. Elég okosak lehettek ti is, ha már ennyi alapján mindent tudtok! Épp utána járok a dolgoknak, hiszen kérdezek. Ez egy olyan oldal, ahol ezt lehet tenni. És jobb esetben a válaszok segítőkész válaszok.

Kár hogy ezen az oldalon nem lehet törölni! /nem kell erre válaszolni, csak pörgessetek tovább/


Mindenesetre, akkor januárban meglesz az egy év, az úgy jó.

A táppénz plusz kérdésként merült fel. Most olvastam, hogy 365 napnak kell lennie úgy, hogy annak nem kell egybefüggőnek lennie. Kár, hogy ebbe az alkalmi munkák nem számítanak bele.

2022. szept. 4. 13:37
 12/27 anonim ***** válasza:
95%
A dolgoknak meg akkor kéne utána járni, mielőtt gyereket tervezel. Családtervezesnek hívják. Semmi rosszindulat nem volt senki részéről.
2022. szept. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, hogy határozott e a szerződésed! Ha határozott és szülés előtt lejár , simán csak hosszabbítja meg a munkáltató és nem lesz jogviszonyod a szüléskor. Ne a védőnőt kérdezd , hanem TB ügyintézőt keress , olvass el mindent az Államkincstár oldalán, lépj be szakmai segítő csoportokba pl FB-n
2022. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen felesleges megsértődni kérdező, itt nem rosszindulatúak vagyunk, szimplán felháborító a felelőtlen gyerekvállalás.


Gyereket vállalni úgy kell, hogy előbb utána jársz az anyagiaknak, és utána döntöd el, jöhet-e már a baba, nem úgy, hogy teherbe esel, aztán pánikolsz, mi lesz most.


Bár tekintve, hogy még csak pár hónapja dolgozol, le merem fogadni, hogy nem volt itt semmi tudatos tervezés, csak nem védekeztetek normális, becsúszott, te még úgy vagy vele, hogy majd a pasid meg a szüleid megoldják az anyagiakat :/

2022. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
18%

Jaj ne járjon már a szátok…

Feltett egy kérdést mert szeretne többet tudni.

Nem itt kell kiélnetek az agressziót meg az okoskodást.

2022. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
81%

14-pár hónap alatt egzisztenciát sem lehet teremteni. Ahhoz kell egy pár év. Mondanám, hogy lehet, hogy a párja azt már megteremtette, de akkor nem izgulna a támogatásokon.

Gyereket tényleg akkor szabad vállalni, ha beüt a baj, akkor is tudd ellátni. Ez nem kis felelősség.

2022. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

1 év ledogozott munka kell, h támogatást kapj (mármint gyesen kívül, ami 28 ezer volt nekem kb az utolsó évbe,ugye utolsó évbe csak az van mindegy mennyit dolgoztál).

Próbaidő után nem rúghat ki ha terhes vagy, de lehet utánna nem lesz munkahelyed miután mennél vissza.

2022. szept. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Határozatlan időre szól a szerződés.

A párom már 6 éve dolgozik, attól függetlenül jó, hogy ha van ez a plusz. Nem szülnék a semmibe egy gyereket.


Összefoglalva, akkor nem rughatnak ki, ha most majd elmondom..

Arra, hogy hány hónap után mondom el, nincs kikötés a védelem ugyanúgy él.

Az, hogy határozatlan idejű munkaszerződés van az jó, mivel nincs határidő úgymond. És mivel terhes vagyok ezért nem mondhat fel nekem.

2022. szept. 4. 14:48
 19/27 anonim ***** válasza:
76%

"A párom már 6 éve dolgozik, attól függetlenül jó, hogy ha van ez a plusz. Nem szülnék a semmibe egy gyereket."

Én igy se, h mástól függök. Nyilván nem így kell hozzáálni, de bármikor maradhatsz egyedül.

Ha olyan a munkaadod simán beleköthet abba h te már tudtad h terhes vagy és direkt nem mondtad...sok cég cseszett már ki így anyukával, nem tudom hogyan bizonyították és nyilván nem mindegy milyen cég.

2022. szept. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
56%
Tehát nem te tettél érte, hanem a párod. Ez is felelőtlenség. Nem muszáj elhagynia, Isten ne adja, de munkaméptelenné is válhat.
2022. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!