Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. hétre 9 kg hízás sok?...

30. hétre 9 kg hízás sok? Első baba, nincs tapasztalatom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


53 kg- voltam mikor teherbe estem, a súlyom egyből megnőtt már a pozitív teszt után 1 héttel 2 kg-val, valószínű a hormonok miatt vizet tartottam vissza. Aztán jött az első trimeszter, folyamtos hányingerrel és étvággyal kombinálva. 12 hétre elértem az 56 kg-t. 18 hétre 58 kg, majd 27.héten 59,5. Jelenleg 30.héten 61-62 kg-nál járok attól függ mikor mérem. Ma beszélgettem a kolléganőmmel és azt mondta, hogy brutálisan fel fogok még szedni a 40.hétig és nem baj, majd a másodiknál jobban "vigyázok". Nekem ez az utolsó mondat esett rosszul, mivel az első trimeszter óta pontosan úgy eszek,mint terhesség előtt, most a 3. trimeszterben már nyomja a baba a gyomrom, szóval annyit nem is tudok betermelni. Naponta mozgok kb. 6-8 ezer lépést, ezen felül házimunka és tornázás. Nem eszek édességeket, chipseket, gyorskajákat.

Hogyan is kéne vigyázni majd a következőnél? Segítsetek.



2022. szept. 12. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Jaj ugyan már...

Az ilyen barmokra ne hallgass, irigy mint a kutya.

Dehogy sok. És nem, nem törvényszerű, hogy a 40. hétig még sokat hízz.

72 kilósan estem teherbe, 84,5-tel mentem szülni. 5 nappal később 77 kg voltam, 10 nap múlva 72.

Ha nem eszel többet, mint előtte, akkor ez nem zsír, csak a víz, vér, méhlepény, baba meg ezek.

2022. szept. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Majd a végén kiderül. Én 10 kilót híztam a 30. hét után.
2022. szept. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én 70 kg voltam így leírva lehet soknak hangzik de nem vagyok egy vastag ember 😃

Kérdeztem a védőnőt mennyi a normális hízás ?! Azt mondta a testsúly 1%-a a nagykönyv szerint amit nem nagyon tapasztalt még, ő is 15 kg plusszal ment szülni.

De ne izguljak ha + 20 ig nem állok majd meg xd akkor van gond elvileg ha 20 kg fölé megy az ember.

Én 12 hetes múltam 1 kg plusszom van 🤷🏻‍♀️

Bármi lehet de szerintem a hízásod nem sok.:)

Nem kell minden rosszindulatú véleményt elhinni..

Engem is cukkol kb mindenki a környezetemben hogy jajjj majd meglátjuk mekkora leszel.

Igazából le*zarom.. minden álmom egy baba volt most halistennek valóra válik lesz ami lesz .

Próbálok figyelni az evésre de ha hízok hizok majd vissza fogyok szülés után🤷🏻‍♀️

2022. szept. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen nekem is a baba a lényeg, lesz*om a többit, csak annyira rosszul tud esni egy ilyen beszólás, pláne úgy, hogy tudom nem tehetek róla, jön fel. Valószínű a "hormongőz" miatt esik szarul.
2022. szept. 12. 18:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nézőpont kérdése.Én mind az 5-nél 7 kg- hoztam a végéig,amiből a gyerekek voltak 4kg-sak.Én pl így mínusszal jöttem haza a kórházból.De van aki hízik 10-15 kg-t és róla is lemegy rögtön,mert a nagyrésze víz.Meg van olyan is,aki nem tudja leadni.Az tuti,hogy a baba még most fog hízni,így ha semmi zsír,víz nem rakódik rád innentől akkor is lesz még valamennyi plussz.Te tudod mennyire érkezel helyesen,mennyi lehet mondjuk ebből zsír.
2022. szept. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Helyesen étkezem, úgy, ahogy terhesség előtt az 53 kg-t stabilan tartottam 10 évig. Ezért fura, hogy valószínű más az anyagcserém?

pl. reggel cukor nélkül tejeskávé, zabkása almával (cukor nélkül) csak fehérjeporral picit ízesítve, de nem töményen.

Tízóraira cukormentes keksz, pár szem mandula.

Ebédre vmi főzelék (nem rántásos habarásos olajos szörnyek, hanem amit én főzök, sok zöldség, kevés sűrítőanyag, eritrittel ízesítek ha kell édes bele).

Uzsonnára cukormentes krémtúró, egy kis szőlő, egy pici mandula.

Vacsorára egy szendvics, vagy virsli-de ez kb fél zsömle, vagy egy zsömle virslivel.

Ha nagyon rámtör a vágy van cukormentes csoki, max 1 kocka csúszik le néha, vagy ha sósra vágyok kölesgolyót rágcsálok, de ez sem állandó barátom-heti szinten 2x max.

Vízből 3 liter megvan. Üdítőket nem iszok, mert nem kívánom, csak a teázás a szenvedélyem heti többször, de csak citromot teszek bele.

Próbálok ügyelni a sóra, hogy ne legyen sok, mert vizet köt, illetve iszok rendesen vizet.

Meg mozgok. Hol rontom el, passz...

2022. szept. 12. 19:32
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó az első trimeszterben a kakóscsiga is befigyelt, meg a jégkrém, de azok az idők elmúltak :D azt sem tudom, hogy ettem meg...
2022. szept. 12. 19:34
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen egyéni. 58 kiló körül lettem terhes, nekem is 8-9 kg jött fel 31. hétig, azóta viszont stagnál. Holnap töltöm a 37 hetet és azóta 1 kg mozog le-fel. Van aki az utolsó pár hétben nem hízik már. Szerintem tekintve, hogy teljesen normális súllyal kezdted egyáltalán nem sok.
2022. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Okod van amúgy ennyire kerülni a cukrot, vagy?
2022. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van cukorbeteg a családban több is sajnos. A terhelésem relatív jó lett ugyan, de muszáj figyelnem, ne legyen baj :) azért kerülöm a cukrot.
2022. szept. 12. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!