Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32+5 napos vagyok, babám 2610...

32+5 napos vagyok, babám 2610 g, farfekvésű! Van még esély, hogy megforduljon?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék császárt.
2008. jan. 3. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon szép nagy babád van. Az én kisfiam egész terhességem alatt farral, időnként haránt feküdt és 34 hét 2 naposan egyik este fordult be fejvégűbe és szülésig már úgy is maradt. Vannak babák akik egészen későn fordulnak be, mindenesetre a jelenlegi méretét tekintve gyönyörű nagy baba lesz.

Szívből gratulálok, és kívánok minden jót a szülésre!

2008. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a parom novereeknel a 37. het kozepen fordult meg a babo, o is 4 kg folott szuletett, nem csaszarral.

40. hetes kismama

2008. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek is 37-37 héten fordult meg az addig mindig faros babája:-)

Ne félj, még szülés előtt is megfordulhat, és nem minden orvos császározza a faros babát. Ha nincs gond, az is megszülhető természetes úton.

2008. jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már hallottam olyat is, hogy a szülés előtti hétben fordult meg a baba farról fej végűre, de egy ismerősömnél éppen fejről farra... Amíg nincs "beékelve" a fej bármi meg eshet...
2008. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem mindkét gyermekem a várandósság alatt végig farfekvésben helyezkedett el. Az első gyermekem a születése előtt 3 nappal fordult meg a 37. hét végén, könnyen és gyorsan megszültem. Mindig "beszélgettem" vele, hogy maradhat, ha kényelmes neki üldögélni, de legyen szófogadó, és forduljon meg a nagy nap előtt, mert neki és és anyának is könnyebb lesz úgy. Így is lett.


A második babám sajnos nem tudott megfordulni, mert a köldökzsinór egyszer rátekeredett a nyakára. Az orvosom azt viszont az ultrahanggal meg tudta nézni, amikor a köldökzsinór áramlását vizsgálta. Akkor mondta is, hogy emiatt nem fordul meg, mert amikor próbálkozna nem olyan jó az áramlás a köldökzsinórban, és a babák ilyenkor maradnak inkább farosak, más esetben csak ritkán. Ha nincs rátekeredve a köldökzsinór, a legtöbb baba megfordul időben, de ha nem, akkor megszülethet farral is természetes módon. Viszont, ha a baba várható születési súlya nagy, és a köldökzsinór is rátekeredett, akkor a baba egészsége érdekében a császár mellett szoktak dönteni, különben súlyos oxigénhiányos állapotba kerülhet, ami értelmi sérülést is okozhat. Nálam a második szülésem ezért lett császáros. Most várjuk a harmadikat, és remélem, hogy most ismét természetes módon szülhetek, mint az első alaklommal. Kívánom, hogy megforduljon a babád, amikorra kell.

2008. jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Nekem két gyerkőcöm van. A második terhességben a fiam nem fordult meg és ezért az orvosom felajánlotta, hogy megfordítják. Ezt úgy kell elképzelni, hogy előtte izomlazító infúziót adnak, UH-ot csinálnak és kívülről két orvos, tehát összesen 4 kézzel szépen elkezdik terelgetni - fejénél, popsijánál. Kb fél perc az egész, nem is nagyon kellemetlen. Nekem a Szent Istvánban csinálták és ott ez bevett gyakorlat. Az egyik főorvosnak nagy rutinja van benne. Kb 40-50%-os arányban sikerül a dolog. Utána egy éjszakát bent kell maradni megfigyelésen. UH és szívhangvizsgálatot csinálnak többször is.

Nekünk sikerült 10 nappal a szülés előtt (több mint 3,5 kilós lehetett akkor a baba) és hálás vagyok érte, mert nem kellett farosan szülnöm. Egyébként kicsit hamarabb szokták, úgy kb 2 héttel a kiírt időpont előtt... Ha addig nem fordul meg magától, akkor már igen kevés esély van rá, maximum többedik babánál és kisebb súlynál. Üdv, Kriszti

2008. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!