Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség mindenkinek rá van írva a rizikó besorolás papírjára?

Figyelt kérdés
Most voltam rizikó besoroláson és mivel pajzsmirigy alulműködésem van azt írták rá a papírra, hogy veszélyeztetett terhes. Egy ismerősöm szerint ez nem jelent semmit, mert mindenkinek ráírják a papírra. Ez igaz? Akkor ezzel simán dolgozhatok?
2022. szept. 29. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a rizikóbesorolásos papírra csak azt írták, hogy magas kockázatú (mert volt 7 hetesen hematóma miatt vérzés), a veszélyeztetett terhességet nem.

Egyébként szerintem attól még dolgozhatsz. Ez rád van bízva.

2022. szept. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem is rá van írva minden papírra, hogy magas kockázat és, hogy veszélyeztetett terhes🧐
2022. szept. 29. 11:41
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Miért nem kérdezed meg az orvosodat? 🤷🏼‍♀️
2022. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván azért, mert most voltam ott és csak utána vettem észre a papírt, hogy ez van ráírva. De köszi a hasznos választ 😊
2022. szept. 29. 11:51
 5/9 anonim ***** válasza:
De hát azt írtad mindenre rá van írva.
2022. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen mert kaptam vagy 4 papírt, de nem említette a doki, hogy pm miatt most veszélyeztetett terhesség áll fent, ezért nem gondoltam rá és így nem kérdeztem meg.
2022. szept. 29. 12:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kellett ráírnia hypothyreosis miatt. Nekem is így volt, terhességgel együtt PM alulműködés + GDM lett. Mégis dolgoztam félidőig, amíg bírtam (betegellátásban).
2022. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szólt volna ha nem dolgozhatnál, nem jelent ez a papír semmit önmagában. Nekem kétszer is megcsinálták ezt a rizikó besorolást, és két különböző eredményt kaptam a két nőgyógyásztól.
2022. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a korábbi vetélés(ek) miatt írta rá az orvos. Azt mondta, hogy kb. annyi hivatalosan a különbség, hogy az ilyen terhességet orvosnak kell végigkövetnie, de egyébként ritka, hogy valakinél csak bába végezné a terhesgondozást. Nyugodtan dolgozhattam vele, ameddig akartam. Az egyik munkatársam szerint kevésbé akadékoskodnak, ha egy veszélyeztetett terhest ír ki az orvos hamarabb táppénzre, de ezt nem próbáltam.
2022. szept. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!