Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mást is zavar, hogy nem szült...

Mást is zavar, hogy nem szült hamarabb? Hogyan engedjem el ezt?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanultam, majd nagyon szerettük volna a diplomás gyedet igénybe venni, csak aztán a család lebeszélt róla, hogy azért csak jó volna dolgozni, meg majd oda visszanenni, pedig az 2 gyermeknél működött volna.

23 évesen végeztem.

Most lesz meg decemberre az 1 évem, de még szeretnék dolgozni, mert nevelési intézményben dolgozom gyermekekkel és a nevelési évvégét kivárnám.

Az zavar, hogy úgy érzem ez az 1-1,5 év számomra csak időpazarlás volt, mert már húzgálom ki a hónapokat és várom a próbálkozás hónapját.

Már az egyetem alatt is a közös babánkról(inkról) álmodtunk.

Fiatalon vállalt az anyukám engem és én mindig fiatal anyuka szerettem volna lenni.:(

20-25 között én már szerettem volna 2 gyermeket. Erre az első csak 26 leszek mire talán jön és engem ez zavar, mert így a második, esetleg harmadik nagyon kitolódik és belegondoltam, kevesebb időt lehetek majd a gyermekemmel vagy hogy túl nagy lesz a generációs különbség.

Tudom, hogy az, hogy 21 vagy 26 évesen szülök kb. oly mindegy. De tényleg hogy évek óta vágyom rá és készen érzem magam rá nagyon rossz érzés.

Csak mikor végeztem az egyetemmel a család nyomása mellett én is éreztem, hogy azért csak jó lenne kipróbálni magamat.

Most úgymond az jó, hogy van végleges szerződésem.

Panelben lakunk egyébként, babaváróból vettük, nem szeretnének egyáltalán innen elköltözni.


Kérlek ne mondj negatívat, nem vagyunk egyformák.



2022. okt. 6. 22:27
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy lehet akár nem jön össze majd soha se. Olyan is van. Sógoromék 1,5 évet próbálkoztak és utána jött össze.

Ezért is zavar, hogy tolom magam előtt.

2022. okt. 6. 22:28
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézz magadba es kérdezd meg magadtól, miért irányít ennyire a környezeted. Miért nem azt teszed, amit valójában szeretnél. Te is tudod, hogy nem lesz generációs szakadék, és 38 evesen szülve is lehet laza, jófej szülőnek lenni. A te igazi problémád, hogy nem azt tetted, amit akartál. A feladatod leválni a szüleidről és mostantól a magad életét irányítani.
2022. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Ha most teherbeesel, június végén /július elején fogsz szülni. Az már pont a tanév vége. Miért vártok a próbálkozása a tanév végéig? Főleg, hogy lehet össze se jön rögtön. Hisz dolgozhatsz terhesen, ameddig csak jól esik.
2022. okt. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
Ha annyira akartad volna, nem befolyásoltak volna a szülők.
2022. okt. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Amíg ennyire számít a, környezeted véleménye, nem vagy kész a gyerekvállalásra.
2022. okt. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%
Gyermekekkel dolgozol és kínnak éled meg, hogy képezd magad? Pff elég gáz. Te tipikusan olyan nőnek tűnsz, aki fog egy férfit, leszül pár gyereket és úgy érzi, hogy megvan oldva az élete. Az a szerencséd, hogy a családod rávett, hogy tanulj és dzerezz munkahelyet, különben érettségizettként minimum segélyeken tengődnél a picikkel 😍
2022. okt. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Mivel babavárót felvettétek előre, gondolom ez is egyre inkább frusztrálni fog, hogy 5 éven belül a felvételétől teljesíteni kellene a gyereket. Miközben azt sem tudjátok, lehet-e gyereketek.

A történeted olvasva ez ragadta meg a szemem, mert ez felelőtlenség volt úgy, hogy nem voltál terhes. Azt csak úgy és akkor szabad(na) felvenni, ha az ember lánya betöltött 12 hetes terhes.

2022. okt. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Miért, szerinted normális dolog manapság úgy szülni, hogy még egy napot sem dolgoztál?


A közös kasszàból kivennéd a pénzt (lsd. babaváró és társai), de belerakni semmit nem akarsz előtte? Én adóztak, hogy neked fizessék a családi pótlékot?


Ne haragudj már, de nem 30 éves vagy, hogy ilyeneken kelljen siákolnod. Minden felelősségteljes ember dolgozik és részt vesz a gyermeke életkörülményeinek megteremtésében, mielőtt gyereket vállal.

2022. okt. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanígy éreztem én is,

mint te, az volt a különbség, hogy emiatt én egyetem mellett elkezdtem főállásban dolgozni, így már amikor kijöttem az egyetemről, a munkaviszonyom megvolt ahhoz, hogy szülhessek. Teljesen igaza volt az utolsó válaszolónak, amúgy is gáz lett volna a diplomás GYED-re menni (pláne, hogy éhenhalni se elég), dolgozd le azt az időt és utána lehet babázni. Ez már így alakult, 26 meg 28 évesen sem leszel öreg, az sem biztos, hogy nem jön össze az első hónapban, de az biztos, hogy normális CSED és GYED nélkül rohadt nehéz lesz.

2022. okt. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
És ismét. Nagyon szégyellem már mindenhova azt pofázni, hogy nulla önismerettel, önbizalomhiánnyal, saját magunk határai meghúzása nélkül, konfliktuskezelés hiánya nélkül, érzelmi tartalékok nélkül miért a gyerekvállalás a mozgatórugó? Hol vagy ebben te? Kinek sietsz? Előbb te magad legyél meg, mert nem vagy!
2022. okt. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!