Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy lenyugtass...

Mit csináljak, hogy lenyugtassam magam minél hamarabb?

Figyelt kérdés

nem diagnosztizált személyiségzavarom van (tehát csak gyanúm van, de elég valószínű...), depressziós is vagyok. Elég magányos volt az utóbbi hetem (amúgy is az vagyok, de most konkrétan egy különösen fájdalmas időszak volt), folyamatosan szorongok, elég erős érzelmi kiakadásaim voltak. Egy adott személyre lett volna szükségem, de az nem foglalkozott velem, haragudtam is rá, borzalmasan dühös voltam, beszéltem vele nem rég, de nem foglalkozik velem, se azzal, hogy miért voltam mérges rá.

Annyira mérges és szomorú vagyok egyszerre, hogy üvölteni tudnék (szoktam is, amikor szülő nincs a közelben), szorít a mellkasom a szomorúságtól és csak a sérelmeimre tudok gondolni. Be akarok olvasni, annak a baromnak, de akkor abból az lesz, hogy elhagy, de nem akarom, ezt is vissza kell fognom és nehezen megy... Szét tudnék verni valamit, meg csapkodni akarok, most a fejemet ütöm és harapni is szoktam magam, meg csapkodom magamat máshol is és erősen próbálom visszafogni magam, hogy semmibe ne üssek bele magam körül, de a mozdulat az megvan és így befeszülve fogom vissza, hogy ne konkrétan csapjak bele a falba pl.

és egyetemista vagyok és most nagyon kéne tanulnom, és ezért még rettenetesen stresszelek és szorongok is, és ez is generálja az indulataimat, problémám van alapvetően a koncentrálással is.

nem tudom, hogyan legyek jobban, mert muszáj lenne, azt a barmot máskor is eltudnám intézni, most nem ezzel kéne foglalkoznom, és nem engedhetek meg magamnak egy időhúzó idegösszeroppanást, ami kb egész héten fenn állt, de most nagyon rárakott a jóember egy lapáttal.

Mit csináljak, hogy jobb legyen, hogyan tudja lenyugtatni magát egy mentálisan beteg ember?

A kulcsszavakkal nem akarok megsérteni senkit, akinek diagnosztizált problémája van, míg nekem nem biztos, hogy pont olyan. Csak hátha tudtok segíteni, mert illik rám valami.


21/L



2019. ápr. 14. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Ha kitöltenél egy MMPI tesztet, akkor körvonalazódna, hogy mi a problémád. ÉN megtettem, de sokkal előrébb nem vagyok, csak tudom, hogy nem meghatározott személyiségzavarom van.
2019. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%
Bár én jómagam nem vagyok személyiségzavaros volt időszakom amikor hormonális hatásokra (éljen a fogamzásgátló tabletta!!!) volt egy elég hosszú időszakom amikor depressziós voltam. Sok változás volt körülöttem abban az időben ezért nehéz volt kiderítenem hogy a tabletta miatt történt, ezért is húzódott el nagyon sokáig. Lényeg a lényeg nálam is voltak pillanatok amikor egyszerűen az egész lakást szétzúztam vola(pedig amúgy a légynek sem bírnék ártani alapvetően egy nyugodt személyiség vagyok) és ilyenkor jöttek a legjobb barátaim a képbe: a párnák!!! Ha úgy érzed, hogy menten szétütnél valamit, elő a párnákkal hidd el, azoknak az ég világon semmi baja sem esik és ami fontosabb a procedúra közben neked sem. Ütheted ahogy akarod a földhöz is vághatod, baromi jó stressz levezető. Azt nagyon nehéz megmondani mi az ami segíthet lenyugodni, ugyanis minden ember más és mindenkire máshogy hatnak egyes dolgok. Én például kifejezetten furcsa módon úgy tudok le nyugodni, ha felcsapom a fülhallgatóm, maxi hanegrőre berakok valami zúzós metál zenét és az valamiért képes lenyugtatni, de nyilván ez nem mindenkinél működik. Ami még talán segíthet, de ez az ami szerintem nagyon nehéz dolog, hogy felismerd magadban azokat az érzéseket amikről úgy gondolod a depresszió és a személyiségzavar tehet, próbáld egy kicsit objektíven nézni magadat, diagnosztizálni mit érzel és miért érzed, hogy reális-e az, hogy egy adott helyzetben ilyen érzéseid vannak és így talán könnyebb túljutni rajtuk.
2019. máj. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!