Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mást is zavar, hogy nem szült...

Mást is zavar, hogy nem szült hamarabb? Hogyan engedjem el ezt?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanultam, majd nagyon szerettük volna a diplomás gyedet igénybe venni, csak aztán a család lebeszélt róla, hogy azért csak jó volna dolgozni, meg majd oda visszanenni, pedig az 2 gyermeknél működött volna.

23 évesen végeztem.

Most lesz meg decemberre az 1 évem, de még szeretnék dolgozni, mert nevelési intézményben dolgozom gyermekekkel és a nevelési évvégét kivárnám.

Az zavar, hogy úgy érzem ez az 1-1,5 év számomra csak időpazarlás volt, mert már húzgálom ki a hónapokat és várom a próbálkozás hónapját.

Már az egyetem alatt is a közös babánkról(inkról) álmodtunk.

Fiatalon vállalt az anyukám engem és én mindig fiatal anyuka szerettem volna lenni.:(

20-25 között én már szerettem volna 2 gyermeket. Erre az első csak 26 leszek mire talán jön és engem ez zavar, mert így a második, esetleg harmadik nagyon kitolódik és belegondoltam, kevesebb időt lehetek majd a gyermekemmel vagy hogy túl nagy lesz a generációs különbség.

Tudom, hogy az, hogy 21 vagy 26 évesen szülök kb. oly mindegy. De tényleg hogy évek óta vágyom rá és készen érzem magam rá nagyon rossz érzés.

Csak mikor végeztem az egyetemmel a család nyomása mellett én is éreztem, hogy azért csak jó lenne kipróbálni magamat.

Most úgymond az jó, hogy van végleges szerződésem.

Panelben lakunk egyébként, babaváróból vettük, nem szeretnének egyáltalán innen elköltözni.


Kérlek ne mondj negatívat, nem vagyunk egyformák.



2022. okt. 6. 22:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ja, és mindez tanulható, javítható, gyakorolható.
2022. okt. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%

Miért csodálkozunk, hogy annyi problémás gyerek van? Hogy csúszik le a tásadalom? Nem jó állapotban lévő szülőnek a gyereke sem lesz jól.

Kérdező, önismeret, pszichológus, terápiás csoportok. Ezt kellene kötelezővé tenni, támogatást adni rá a kormánynak, nem a gyerekvállalást erőltetni.

2022. okt. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem 20 évesen elég kevés ember áll készen, mert lehet hogy tudod mivel jár a gyerek vállalás, de azért jobb előtte tapasztalatot gyűjteni, dolgozni és megtalalni önmagad, mielőtt egy kis életnek tudnál adni magadból. A családod pedig nem befolyásolhat ha már felnőtt nő vagy, aki saját családot szeretne. Légy határozott. És viselkedj is úgy, gondolod át amit mondanak ha kell, de utána azt tedd amit te szeretnél igazan.

Ensem akartam későn szülni, azt tudtam, hogy 25-30 éves korom közt, mert 30+ én már szeretnék magammal is többet foglalkozni.

A lányomat 25 évesen szültem, és most 28 évesen ismet terhes vagyok, 1 év próbálkozás után. Kell, hogy az ember valóban felkészült legyen a feladathoz, mert 20-21 évesen nagyon nincs.

2022. okt. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a kommenteket.

Én hasonlóan voltam/vagyok.


Engem anya 20évesen szült. Anyát mama 19évesen szülte. Dedi a mamát 20évesen szülte. Így tök jó, hogy én ennyi felmenőmmel a mai napig tarthatom a kapcsolatot.


Viszont. Én 18évesen erettsegiztem, utána 2 év alatt lett egy szakmám, amivel semmit nem tudtam kezdeni. 20évesen újra belevágtam egy suliba. 22évesen 2 szakmával a kezemben voltam, lett melóm is, akkori párommal már 4 éve voltunk együtt, neki volt saját háza ott laktunk. Így minden adott volt. Bele is vágtunk, de közel 1 év alatt nem estem teherbe. Az égiek is így akarták. 23évesen szembesültem azzal, hogy exem csalt. Hiaba kapott meg mindent amit csak akart otthon is, mégis viszonyai voltak mellettem. Így szakítás, stb...


24évesen jöttem össze férjemmel. Egyből ugye senki nem vállal gyereket. 1.5után döntöttünk úgy, hogy jöhet. 26voltam mikor szültem.

Már meg volt a fiunk, mikor összeházasodtunk, megvettük a közös házunkat. Szerettünk volna 2.gyereket, míg fiatalok vagyunk. 2 vetélésem volt. Végül 29évesen szültem meg a lányom.


3 gyereket terveztünk, de 2nél megálltunk. Nem lesz több. Én meghúztam magamnak egy vonalat. Ha 30 alatt nem lesz gyerekem, késöbb sem lesz. Én felette már nem akarok szülni.


Bánom, hogy eddig kitolódott, de örülök neki, hogy minden a legjobban sikerült.

2022. okt. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
57%

Hasonlóan éreztem en is amgam, majd erre rájött egy lapáttal...

Ugyanis nem jött a baba.


Azzal a tudattal kell együttélnem, hogy akkor amikor eredetileg szerettem volna valószínűleg simán lehetett volna gyerekem, most 4 évvel később nem sokára műtenek endometriózissal, a 2. lombikra készülünk.



Lehet itt önismeretről, meg az alacsony diplomás gyedről beszélni, de hiszem hogy egy baba lelkileg sokkal egészségesebb anyjához születik ha könnyen jön, mint ha 5-6-7 évig küzd érte. A meddőség hosszútávú, mély lenyomatot hagy az emberben, ami biztos, hogy sokkal-sokkal rosszabb mintha valaki egy 22 éves friss diplomás gyermekeként jön a világra első próbálkozásra.

2022. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
30 évesen szültem az elsőt. Hamarabb szerettem volna,de így utólag 7gy látom, éretlen lettem volna hozzá. Lehet te is, ha hagytad magad befolyásolni.
2022. okt. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Óvodában nem tudok dolgozni dolgozni terhesen, legalábbis max 3 hónapot tudnék azt gondolom. Nagyobb hassal én már nem szeretnék, nem bírnám.

2022. okt. 8. 10:35
 18/21 anonim ***** válasza:
74%
Még terhes se vagy, de már a kifogásokat keresed. Nem egy óvónő ismerős dolgozott elég sokáig. Egy idő után volt segítségük, aki később átvette a csoportot, de nem mentek rögtön szabira, csak mert terhesek lettek.
2022. okt. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%
3 hónaposan még hasad sincs, nemhogy nagy hasad. Látom, a kifogások megvannak, ahogy írja az előttem szóló, nem érzed gáznak, hogy te semmit nem akarsz beletenni a gyerekvállalásba?
2022. okt. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%
Uhh kérdező… lesznek még pofára eséseid. 27 hetes vagyok, nem, hogy dolgozom még, de hétvégente lakásfelújítunk (mindenben segítek én is, mert utálok semmittenni), aztán nagytakarítás és költözés. Milyen 3 hónapos terhességről beszélsz? 3. hónap és kb. a 6. hónap eleje között volt a legkönnyebb, rosszullét már nincs, nagy has meg még nincs… Mostmár igencsak nehézkes kezd lenni, és hol van még a vége (a terhességnek és a költözésnek is)… Szerintem még dolgozgassál csak, utána gondolkodj ezen, mert ezzel a felfogással nem lesz könnyű életed.
2022. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!