Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbeteg vagyok....

Terhességi cukorbeteg vagyok. Ha a 160-180 grammnyi ajánlott szénhidrát mennyiséget eszem meg, fáj a gyomrom, illetve a cukrom is 6,0-7,5 közé megy. 130-140 gramm ch-val semmi bajom, jókat mérek, nem vagyok éhes sem. Jó lehet ez így?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogy 150 g szénhidrát alatt a baba éhes marad, beteg lesz.

De ezeket az infokat CSAK magyar oldalakon írják, mint ahogy a 160 g-os ajánlást is.

Rengeteg külföldi oldalt átnéztem, sehol sem említik ezt, és mindenhol azt írják csak, hogy kb. miket lehet enni napi 5-6 részre osztva, keveset, de szénhidrát korlátozást/minimumot nem írnak egy külföldi oldalon sem (hivatalos eü oldalak)



2022. okt. 9. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha kevés szénhidrátot eszel, akkor mezőn képződhet a szervezetedben ami árthat a babának.

Ezért javasolják a minimum 150gram ch diétát, ami egyébként lehet, hogy pont neked kevés is lenne.

2022. okt. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keton* bocsánat elírtam.
2022. okt. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a diabetológussal. Nekem 180 g-ra is 3 nap alatt 4 keresztes lett a keton a vizeletemben. Igaz, 240 g-ig lehetett emelni, simán 6,5 alatt mértem. Keton vizelet tesztet vehetsz otthonra is.
2022. okt. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, néztem ketont többször is már, mindig negatív volt
2022. okt. 9. 23:50
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Én az alap étkezésemben( nem terhesen) is kevesebb szénhidrátot vittem be, csak nem “jó” szénhidrátot

( mondjuk nálam a zsír a gond a testsúly tekintetében.. mert emiatt figyeltem, és tudom)


Viszont, ha jól rakod össz az étrended, akkor nem kellene gondnak lennie

(1500kcallal sem voltam éhes sosem, mégis fogytam !nem terhesen! Csak példa)


Tehát mindenképpen érdemes előre megtervezetten enni, akkor nem ér meglepetés.

Nem lesznek kiugrások, és keton sem.

2022. okt. 10. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A normál diéta és a terhességi nem ugyanolyan. Itt az a lényeg, hogy ne ingadozzon a vércukorszint. Kevesebbet nem lehet enni, mert akkor a szervezet fogja előállítani, ami a ketonnal jár és káros. Ilyenkor a dietetikussal kell konzultálni, inzulinra lesz szükség,l
2022. okt. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy îgy hajnali 4-kor megfogalmazott válaszomban nem jött át, de a 6-os válaszát erősítem.


A szénhidrátdiéta az nem feltétlen kalóriadeficit, ergo nem jár majd fogyással.

Sőt, ahogy írtam egy jól összetakott deficit esetén sem lesz éhes az ember.



Szóval ez a diéta nem akkor jó, ha éhes az ember ( sőt egyik diétánál sem szabadna)

De a cukrosoknak ( ez a terhsségi diab.-re is igaz) sosem szabadna éhesnek lenniük.


Lépj be a facecsoportba, ott nagyon sokat segítenek. IR csoport is van ( nekik is ch diéta és étrendjük van) és van terhességi cukros csoport is.

2022. okt. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Ha te 130-140 gramm szénhidráttal érzed jól magad, akkor egyél annyit. Nem fog attól éhezni a magzat. A stabil, normál vércukor fontos neki, nem az hogy pontosan hány gramm szénhidrátot viszel be. Mondjuk nem árt, ha nem milka csoki a forrás. Az emberek nem gondolnak bele abba (sem), hogy nem vagyunk egyformák, mint ahogy gépek sem.
2022. okt. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!