Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmagyarázná valaki valaki a...

Elmagyarázná valaki valaki a terhesség alatti vérszegénységet?

Figyelt kérdés
30 hetes kismama vagyok. A se Vasam és a TVK is jó. a Vörösvérsejt: 3,6( 4,0-10,0) Hemoglobin: 107,(120-180)Hematokrit: 0,333 (0,370-0,520). Azt mondta a védőnő szedjek valami vaskészítményt. A barátnőm szintén kismama hasonló értékekkel neki azt mondta a védőnője hiába visz be több vasat az úgysem szívódik fel. A szervezet akkor most milyen vasat tud hasznosítani? Ha vérszegény vagyok akkor az Se vas-nak nem alacsonynak kellene lennie? Én ezt már nem értem.
2010. szept. 27. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó a vérképed, nem rossz. Minden kismamának felhígul kicsit a vére, mivel tbb vért mozgat meg a szervezet.

Nekem is kb ilyen volt terhességeim alatt.

Ártani nem fog, ha szedsz valamit.

2010. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja , és esetleg próbálj olyan ételeket fogyasztani, amiben van vas. A természetes dolgok jobban felszívódnak.

Minden jót neked.

2010. szept. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát sajnos pontosan nem tudom, nem vagyok szakember, amit nekem is mondtak, és paraszti ésszel is logikusnak tűnik:

ha most elkezdesz vasat szedni, akkor olyan mennyiség, ami hirtelen "normális szintre" emelné a vasadat, nem szívódik fel, talán egész terhesség végéig nem. Viszont ha huzamosabban szeded a vasat, akkor igenis felszívódik, talán hónapok alatt, de normális értéket ér majd el.


Saját példám erre: első terhességem alatt szedtem a vasat (mindig is a referencia tartomány alsó határán kullogott az értékem), aztán szülés után még beszedtem a dobozban levő maradékot és leálltam. Úgy kilenc hónapos lehetett a lányom (szoptattam ezerrel végig), amikor kezdtem nagyon legyengülni. Egy orvos barátom rákérdezett, szedek-e vasat, mondtam hogy nem. "Rám parancsolt", hogy azonnal kezdjem el, és receptet is adott. Két héttel azután, hogy szedni kezdtem, kicsit energikusabbnak éreztem magam (bár ez lehet, hogy placebo hatás), viszont: terhes lettem a másodikkal a nagyobbik lányom 15 hónapos korában, és a második terhesség alatt az értékeim kiválóak voltak, soha olyan magas értékem nem volt, pedig még 6,5 hónapos terhes koromig párhuzamosan szoptattam is a nagyot.

A pici most múlt egy éves, én amíg szoptatok, addig szedem a vasat, és lehet, hogy még picit tovább is.


Minden jót Neked és a babának!

2010. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A természetes felszívódással csak az a "baj", hogy nem elegendő. Nem tudom min kellene élni ahhoz, hogy elegendő legyen a vas.

Olvastam egy cikket, amiben kiszámolták, hogy a kismamának napi 30 tál spenótot kellene elfogyasztani a megfelelő bevitelhez. Háát? :o)

2010. szept. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem rosszabb eredményem volt amikor váltottunk a dokival Maltofer fol rágótablettára ebbe folsav van és ez még pluszba segít felszívódni a gyógyszernek szerintem szedj rá valamit,de a dokiddal is beszéld meg.

2010. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A vérszegénységnek több formája van,az egyik a vashiányból adódó vérszegénység ami nálad úgy látom nem áll fenn bár a Ferritin és a transzferrin eredményt nem írtad meg.

A hematológus szerint az a lényeg hogy a vasraktárakban mennyi vas van,tehát felszívódott-e.

Az hogy a hemoglobin szinted alacsonyabb az valóban lehet a keringő vérmennyiség sokkal több mint nem terhesen és ezáltal a véred is felhígult.

A B12 vitamin hiánya okozhat vasfelszívódási zavart még az egy vérvizsgálatból kiderül.

Ha szedsz vasat azzal nem ártassz az biztos.

2010. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A Se vas az 12,2 ( 7-29 ) a TVK 53,7 ( 45-85)Ezeket hagytam le.
2010. szept. 27. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!