Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van jele, ha magas a cukrom?

Van jele, ha magas a cukrom?

Figyelt kérdés
Néhány napja étkezések után pár 10 perccel úgy érzem, hogy egy nagyon erős gyengeség tör rám. Nincs hányingerem, nem szédülök, de úgy érzem, ha nem ülök el, összeesek. Jelezhet ez terhességi diabéteszt? Érdemes ezért felhívni az orvost, vagy kiröhög? Cukorterhelésem jó lett, 29 hetes kismama vagyok.

2022. okt. 12. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Érdemes igen. Valószínűleg magas a cukrod.
2022. okt. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán lehet érezni, nekem a szomjúság csak ami mutatja
2022. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez az állapot mindig megvolt, a kajakóma 😀 múlt héten volt cukorterhelésen, és teljesen rendben van.
2022. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkétszer gdm-em volt, másodjára inzulinra is szükség volt, semmi nem tűnt fel belőle, nem éreztem semmi változást
2022. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt tünetem, amikor terhességi cukros voltam.
2022. okt. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Ez inkább annak a tünete, hogy lezuhan a cukrod.
2022. okt. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én éreztem furcsa émelygést a gyomromban, mikor hirtelen magas lett, és hasonlóról számol be a férjem is. Neki van is enyhe cukorproblémája, de diétával kézben tartja, nekem nincs, éhomi és 60 ill. 120 perces is mindig jó volt, terhesen is. Ráadásul mivel a páromnak nézegetnie kell, én többször is mértem, mint a terhesen előírt (kéznél van a teszt, én meg néha lecsekkolom 🤷‍♀️).

Ez a gyengeség nem ismerős érzés, de még ha a magas cukor is okozza, evés után közvetlenül még magasabb a szint, az nem jelent terhességi cukorbetegséget, csak ha egy óra múlva is magas. Akkor is érzed, ha alacsony szénhidráttartalmú ételt ettél?

2022. okt. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!