Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire aggasztó a dolog...

Mennyire aggasztó a dolog terhesen?

Figyelt kérdés

Ez a harmadik terhességem. Első kettőnèl is volt vèrzèsem. Mindkét alkalommal hematoma volt állitólag


Tegnap voltam ultrahangon.


3 petezsákot láttak. Kettőben van szivhang ( Crl:8-9 mm). A harmadikban nem detektálhato szivhang


Azonban a petezsákokat kettő nagy vérömleny,folyadék öleli körül félhold alakban 16*38 mmes valamint 25*18 mm.


Felfújt porton ectopium.


Jókora férfi ökölnyi uterus szabad környezetben.


Vèrzèsem jelenleg is van. Tegnap szó szerint omlott belőlem vizsgálat után. Szerdán kontroll.


Jelen pillanatban nem sok esélyt fűzök a terhesség megmaradásához.


Elítèlhettek de ha meg is marad én ezt lelkileg a sok vérzés miatt nem bírnám.


Doktor mondta hogy a hematoma elsodorhatja az embriokat is.



2022. okt. 29. 16:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. 6+6 napos terhes vagyok.
2022. okt. 30. 08:04
 12/24 anonim ***** válasza:

Jogod van abortuszra menni, bármilyen okból. Az, hogy ki érti meg és ki nem pedig teljesen mindegy szerintem.

Lehet, hogy maguktól sem maradnának meg, vagy az is hogy csak egyikük, mert a 3. petezsákban nem láttak embriót, a kettő közül pedig elsodorhatja legalább az egyiket az a hematóma, de akár mindkettőt is. Nagyon sok terhesség indul ikresnek, aki aztán nem marad úgy. De ha nem vállalnád be hogy ketten esetleg ketten maradjanak, még nyugodtan dönthetsz az abortusz mellett, megkövezni senki sem fog érte.

2022. okt. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak 7 hetes vagy, és nem akarod a gyerekeket, akkor miért nem mész abrtuszra? Ehhez nem kell az orvos megértése.
2022. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Egyrészt sokkolt a pénteki diagnózis.masreszt szerdán kell visszamenni. Akkor jeleznem kell az orvosnak hogy megszeretnèm szakítani a terhességet? Vagy mi a menete? Abszolút de nem tudom mit és hogyan kell intézni.
2022. okt. 30. 10:39
 15/24 anonim ***** válasza:
Pontosan én sem tudom, de azt igen, hogy az orvosnak mindenképp jelezni kell, tehát én ezzel kezdeném szerdán. Aztán utána ő úgyis elmondja a többit.
2022. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj, de én speciel nem tudlak megérteni. Amikor amellett döntöttetek, hogy szeretnétek még egy babát, akkor számolnotok kellett annak a lehetőségével, hogy ikrek lesznek. Én most a negyedik babát várom, tisztában is voltam azzal, hogy akár ketten is lehetnek. Ahogy a férjem is. Ha ez gond lett volna, akkor nem is próbálkozunk. Tudom, most majd én leszek a gonosz, de ez így felelőtlenség volt.

Emellett én az 5. héttől majdnem a 20. hétig véreztem. Elegem volt. Ohh igen, de mennyire, sok könnyet ittak itt a falak. Eszembe jutott egyszer is, hogy azért megszakítsam a terhességet, mert nem bírom a rengeteg vérzést? NEM. Ő akkor már az én felelősségem volt és bármennyire is nehéz volt, de igyekeztem vigyázni rá.

Nyugodtan pontozzatok le, tudom, hogy most majd az jön, de ez így leírva nekem szimplán tűnik önző döntésnek, semmi másnak.

2022. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
46%
#16! Mert az is. Tök igazad van. Elképzelem, hogy a kérdező elveteti, mert bocs, ő nem ikreket akar, majd próbálkoznak tovább, hogy összejöjjön a vágyott egy gyerek, hematóma nélkül. Mit mondana később annak a gyereknek? Azért tartottalak meg, mert neked mázlid volt, és egyedül jöttél?🙄 Tudom, nem mondana ilyet,mert nem beszélne róla. Csakhogy amiről nem lehet beszélni, az általában valami olyasmi, amiről érzi az ember, hogy valójában elítélhető, nagyon is.
2022. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
58%

Egyetértek, én is ikreket várok, annyi a különbség hogy nem külön petezsákokban voltak, hanem egyben. Hematómám sem volt, lekopogom, de idáig teljesen problémamentes a terhességem. De még ha nem lett volna az sem mentem volna abortuszra csak mert ikrek meg mert vérzek.

Amikor meg lett állapítva a terhesség és kiderült, hogy ketten vannak, tőlem is megkérdezte az orvos hogy “na, mi lesz, maradnak?”. Nyilván teljesen le voltam sokkolódva, de azóta is egy baromságnak tartom, hogy valaki csak emiatt ne tartsa meg.

Vannak nehézségek így is, pl hogy 30 hetesen már együtt 3 kiló a két gyerek és már most olyan, mint másnak a végén, hogy mozgásra pl iszonyúan fáj a szeméremcsontom. A terhességi cukorbetegségre és mérgezésre is magasabb a kockázat így, mint egy egyszeres terhesség esetén, ezért a kajára is nagyon oda kell figyelnem az eleje óta. De hogy csak azért ne tartottam volna meg őket, mert így nehezebb?

Az anyaság ezzel jár, hogy megteszel olyan dolgokat a gyereke(i)dért, amik neked esetleg kellemetlenséget okoznak. És ezt mondom úgy, hogy első gyerekek lesznek, tehát még úgy igazán nem is tapasztaltam meg, milyen anyának lenni.

Ilyen hozzáállással tényleg csodálom, hogy az első kettő gyerekedet megtartottad…

2022. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

A hematoma és ikerterhesseg miatt szinte folyamatosan agynyugalomra lennék ítélve. Van egy iskolás fiam és egy 2,5 éves gyerekem

Őket azért csak nem dobhatom el S mondhatom nekik azt h jaj nem kaptok ma enni mert anyának pihenni kell azért H ne legyen a tesóknak semmi baja..

2022. okt. 30. 18:54
 20/24 anonim ***** válasza:
55%
Hát ezt már elötte is mérlegelhetted volna!nem minden terhesség tökéletes.
2022. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!